Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderd Utrechters maken afscheidsboodschap voor Van Zanen

Honderd Utrechters maken afscheidsboodschap voor Van Zanen

UTRECHT (ANP) - Bijna honderd Utrechters hebben zaterdagmiddag een persoonlijke afscheidsboodschap laten opnemen voor Jan van Zanen. Op het stadhuis stond een videocamera waarop ze hun scheidend burgemeester konden toespreken. Van Zanen is vanaf woensdag burgemeester in Den Haag. Zijn vertrek kwam voor de meeste Utrechters als een complete verrassing.

"Het waren grappige, lieve en soms emotionele boodschappen uit het hart van de Utrechters", laat een woordvoerder weten. Van Zanen was geliefd onder de inwoners van de Domstad. Hij stond dichtbij de mensen en stelde zich steevast voor als "ik ben Jan en ik werk bij de gemeente".

Vrijdag nam Van Zanen met een fietstocht door alle tien wijken afscheid van de stad waar hij 6,5 jaar burgemeester was. Overal waar hij kwam werd hij in het zonnetje gezet met mooie woorden en cadeautjes. "Ik geniet en ben vereerd dat ik nog een paar dagen uw burgemeester mag zijn", zei hij na afloop.

Dinsdagmiddag neemt de gemeenteraad afscheid van Van Zanen. Een dag later is de installatie als burgemeester van Den Haag. Hij volgt VVD-partijgenoot Johan Remkes op die nu nog waarnemend burgemeester van die stad is.

Meer uit Binnenland

Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

1 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

3 uur geleden
Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

6 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

14 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

16 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

21 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

1 dag geleden