Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderd Rotterdamse daklozen krijgen versneld eigen woonplek

Honderd Rotterdamse daklozen krijgen versneld eigen woonplek

ROTTERDAM (ANP) - Ruim honderd Rotterdamse daklozen krijgen de komende zes maanden een eigen woning of woonplek. Doordat er zo’n grote groep uitstroomt kan de gemeente tijdelijke extra opvanglocaties sluiten en worden in alle nachtopvanglocaties in de stad slaapzalen omgebouwd naar slaapkamers.

"Zo’n grootschalige operatie waarbij in één keer meer dan honderd daklozen aan een eigen plek worden geholpen heeft de gemeente Rotterdam nog nooit gedaan", stelt de Rotterdamse zorgwethouder Sven de Langen. "75 daklozen die zelfstandig kunnen wonen krijgen versneld een eigen woning. Dit gaat in samenwerking met woningcorporaties, waarmee ook begeleidingsafspraken worden gemaakt. Ongeveer 30 daklozen, die vanwege problematiek nog niet zelfstandig kunnen wonen, stromen door naar een zogeheten tussenvoorziening met extra begeleiding."

Volgens De Langen zitten er in Rotterdam circa driehonderd mensen in de nachtopvang. "Doordat een derde deel uitstroomt kunnen we extra tijdelijke opvanglocaties die waren geopend om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan afbouwen." De gemeente huurt deze locaties, waaronder een schip dat bij de Erasmusbrug ligt en een hotel op de Westblaak. In de opvang slapen de daklozen momenteel in stapelbedden op slaapzalen. Deze worden omgebouwd tot slaapkamers met eigen bedden en een hoekje voor meer privacy en rust.

De uitstroomoperatie wordt deels gefinancierd met geld dat het college vrijmaakte om kwetsbare Rotterdammers bij te staan en deels met geld van het Rijk. Eind vorig jaar stuurden de G4-gemeenten een brandbrief aan het Rijk met het verzoek bij te dragen aan de aanpak van stijgende dak- en thuisloosheid. Eerder dit jaar zegde het kabinet een extra financiële impuls van in totaal 200 miljoen euro toe aan gemeenten. Rotterdam ontving 19,6 miljoen euro hiervan.

Meer uit Binnenland

Aantal jongeren in jeugdzorg daalt voor het eerst in jaren

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kregen 477.000 jongeren jeugdzorg, 2,8 procent minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Met uitzondering van het coronajaar 2020 is er voor het eerst sinds 2015 sprake van een daling. In dat jaar werden gemeenten verantwoordelijk voor de jeugdzorg en is het CBS de gegevens gaan bijhouden. Vooral het aantal jongeren met jeugdhulp en jeugdbescherming nam af, terwijl jeugdreclassering wel toenam.

19 minuten geleden
CBS: 6000 eerste asielaanvragen in eerste kwartaal 2026

DEN HAAG (ANP) - In de eerste drie maanden van dit jaar vroegen bijna 6000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is een derde meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, maar wel minder dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.

25 minuten geleden
NVJ: achter topplek persvrijheid gaat zorgwekkend beeld schuil

AMSTERDAM (ANP) - Achter de hoge plaats van Nederland op de internationale Press Freedom Index gaat "een zorgwekkend beeld" schuil. Dat stelt de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) op basis van onder meer de nationale Persvrijheidsmonitor 2025, die ook donderdag is verschenen.

51 minuten geleden
Nederland stijgt naar plek twee in slecht jaar voor persvrijheid

PARIJS (ANP) - Nederland is een plaats gestegen op de Press Freedom Index en staat nu op de tweede plek. Dat blijkt uit de jaarlijkse inventarisatie van Reporters Without Borders (RSF) van de persvrijheid van 180 landen wereldwijd. Het stoot daarmee Estland van die plek. Noorwegen staat opnieuw op de eerste plaats. Niet eerder constateerde RSF dat het gemiddeld genomen zo slecht ging met de persvrijheid wereldwijd. Meer dan de helft van de landen valt dit jaar in de slechtste twee categorieën.

52 minuten geleden
Aartsen wil proef met startbanen voor statushouders uitbreiden

DEN HAAG (ANP) - Nieuwkomers met een verblijfsvergunning moeten sneller aan het werk in plaats van starten met een uitkering, zegt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) in een interview met De Telegraaf. Hij breidt daarom een proef met 'startbanen' voor statushouders uit naar ruim 80 gemeenten.

3 uur geleden
Zeer grote natuurbrand aan Venneweg in Kessel

KESSEL (ANP) - In het Limburgse Kessel is nabij camping De Heldense Bossen in de nacht van woensdag op donderdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord. Het gaat om een natuurbrand aan de Venneweg.

4 uur geleden
Democraten Gorinchem wint ook herverkiezingen in Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem heeft opnieuw de meeste stemmen gehaald bij de herverkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeente. Woensdag kreeg de partij 26,3 procent van de stemmen, goed voor 7 zetels. Dat is gelijk aan het aantal zetels dat de partij had gekregen bij de verkiezingen in maart. Stadsbelang is opnieuw tweede geworden met 4 zetels.

7 uur geleden