
Honderd landen willen tegen 2030 ontbossing stoppen
GLASGOW (ANP) - Honderd landen, waaronder Nederland, hebben een akkoord bereikt om tegen het einde van dit decennium ontbossing te beëindigen evenals bodemdegradatie. De landen trekken daarvoor miljarden uit. De afspraak die op de klimaattop in Glasgow bekend is gemaakt, wordt gesteund door de leiders van bosrijke landen als Brazilië, Rusland, Canada, Indonesië en Congo.
De landen die meedoen bezitten 85 procent van de bossen wereldwijd. Het gaat om een gebied van zo'n 34 miljoen vierkante kilometer. De Britse premier Boris Johnson, die gastheer is van de klimaatconferentie COP26, noemt de deal "een mijlpaal om de bossen op aarde te beschermen en te herstellen". Elke minuut gaat nu een gebied van zo'n 27 voetbalvelden verloren door ontbossing.
Om de belofte waar te maken wordt tot 2025 omgerekend 10,2 miljard euro aan publiek geld uitgetrokken. Daarnaast zal ook 6,2 miljard euro aan privaat geld worden geïnvesteerd.
Longen van de aarde
Van bossen wordt ook wel gezegd dat ze de longen van de aarde zijn, ze nemen een groot deel van de CO2 op. Dat ook Brazilië meedoet betekent goed nieuws voor de Amazone, het grootste tropische regenwoud op aarde. Daar is op grote schaal bos gekapt ten behoeve van landbouw.
De afspraak die nu gemaakt is, is omvattender dan een eerdere deal die veertig landen in 2014 hebben gesloten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het wereldberoemde Louvre-museum in Parijs blijft zondag gesloten na een roof. Volgens de Franse minister van Cultuur vond de diefstal plaats toen het museum opende en loopt er nu een onderzoek. Meerdere dieven zouden stukken hebben gestolen uit de juwelencollectie van keizer Napoleon en diens vrouw, meldt Le Parisien. Een persoon zou zijn gearresteerd.
32 minuten geledenPORT DOUGLAS (ANP/AFP) - Een jonge krokodil heeft korte tijd in een zwembad van een vijfsterrenhotel in het Australische Port Douglas gelogeerd. Hotelgasten waren aan het zonnen naast het zwembad, zo is te zien op een TikTok-video van een van de gasten.
41 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische politie waarschuwt voor een gevaarlijke ontsnapte verkrachter en vraagt de bevolking om tips. De man is op de lijst van meest gezochte voortvluchtige criminelen gezet, meldt de Vlaamse zender VRT.
47 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - Israël heeft, ondanks een bestand, luchtaanvallen uitgevoerd op de Palestijnse Gazastrook. Dat meldt de Israëlische zender Channel 12. De aanvallen volgen op berichten dat een voertuig van het Israëlische leger bij Rafah in het zuiden van de Gazastrook zou zijn beschoten. De luchtaanvallen waren op dat gebied gericht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas verwerpt de aantijging dat de groep op het punt staat het bestand met Israël over Gaza te schenden. Volgens Hamas zijn de beschuldigingen, die worden gemeld door het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, onjuist.
2 uur geledenPITOGO (ANP/AFP) - De tropische storm Fengshen heeft op het eiland Luzon in de Filipijnen een gezin van vijf personen om het leven gebracht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Ongeveer 7 miljoen mensen hebben zaterdag in de Verenigde Staten deelgenomen aan de No Kings-demonstraties tegen de regering-Trump. Dat lieten de organisatoren weten.
8 uur geleden