
Honderd jongeren vernielen Urker gemeentehuis
URK (ANP) - Een groep van ongeveer honderd jongeren heeft voor duizenden euro's schade aangericht aan en rond het gemeentehuis van Urk, maakte de politie maandag bekend. De politie zoekt getuigen van de vernielingen, die zaterdagavond plaatsvonden.
De groep vernielde rond 23.00 uur onder meer zes ruiten, een aantal bloembakken en een grasveld. Daarbij werden onder meer zwaar vuurwerk en stenen gebruikt.
Toen de politie ter plaatse kwam, waren de zwaarste vernielingen al aangericht, aldus een politiewoordvoerder. Ondanks dat er meerdere eenheden naar het incident waren gestuurd, wist de politie geen verdachten aan te houden.
Regionale media suggereren dat het vandalistische gedrag van de jeugd mogelijk verband houdt met de sluiting van een aantal jongerenketen door de gemeente. "Wij hebben die geluiden ook gehoord en onderzoeken dat nu", zegt de politiewoordvoerder daarover. Een woordvoerder van de gemeente Urk wil dat verband vooralsnog niet leggen, zegt hij tegen Dagblad de Stentor.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - De temperatuur op het hoofdstation in De Bilt steeg dinsdag tot boven de 35 graden. Om 15.50 uur werd het 35,3 graden in De Bilt, waarmee het officieel een zeer hete dag is, meldt Weeronline.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het universitair medische centrum Erasmus MC in Rotterdam zal ongeveer 335.000 euro aan Europese subsidies teruggeven aan de EU. Voor de aanvraag had het ziekenhuis een speciaal bedrijf ingehuurd, Percuros, maar dat is in opspraak gekomen door mogelijke fraude.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minstens 20.000 Nederlandse mannen per jaar maken zich schuldig aan seksueel kindermisbruik in het buitenland, denken onderzoekers die daar in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) een inschatting van hebben gemaakt. De onderzoekers van de Vrije Universiteit en onderzoekscentrum NSCR baseren zich op een onlinesteekproef onder ruim 9000 mannen. Die gaven daarin zelf anoniem aan dat ze seks hebben gehad met minderjarigen.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de studiezaal van het Nationaal Archief in Den Haag konden mensen met een reservering dinsdag voor het eerst het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR) digitaal raadplegen. "Dat is prima gegaan", laat een woordvoerder van het archief weten. In de studiezaal staan vijf beveiligde computers waarop belangstellenden de tot nu toe gedigitaliseerde dossiers van het omvangrijke oorlogsarchief kunnen doorzoeken. In totaal waren daarvoor dinsdag vijftien tijdslots van drie uur beschikbaar.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam gaat een proef doen met extra nachtopvang voor dak- en thuisloze mensen. In totaal gaat het om 132 extra opvangplekken die een aanvulling moeten zijn op de zogeheten winteropvang van 250 plekken.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht heeft het ook dinsdag drukker dan normaal door pechgevallen die te maken hebben met de hitte. De pechdienst van de ANWB ziet vooral gestrande automobilisten waarbij de auto start- of accuproblemen heeft.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf hoeft een column die misdaadjournalist John van den Heuvel vorige maand schreef niet te rectificeren, oordeelde de rechtbank Amsterdam dinsdag. Advocaat Vito Shukrula had dat geƫist in een kort geding omdat Van den Heuvel volgens hem "feitelijk onjuiste, kwalijke en lasterlijke informatie" had gepubliceerd over hem. De rechtbank wees alle eisen van Shukrula af.
1 uur geleden