Honderd asielzoekers twee weken in Jaarbeurs, daarna nieuwe groep
UTRECHT (ANP) - De asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel, worden vanaf woensdagavond opgevangen in de Jaarbeurs in Utrecht. Het gaat om een groep van honderd mannen die twee weken in Utrecht kunnen verblijven, meldt de gemeente. Na deze twee weken worden ze elders in het land ondergebracht. Waar dat precies is, kon een woordvoerster niet zeggen.
Ook Leiden vangt vanaf woensdagavond asielzoekers uit Ter Apel op. Deze tachtig mensen worden over twee weken van Leiden overgeplaatst naar de Jaarbeurs. Daar kunnen zij drie weken blijven, waarna ze doorgaan naar een nieuwe locatie in Zaanstad. Deze locatie is op dit moment nog niet gereed voor opvang.
De asielzoekers die in de Jaarbeurs onderdak krijgen, komen in dezelfde hal als waar Oekraïners eerder werden opgevangen. Half augustus werd aangekondigd dat de zogenoemde hub voor Oekraïense vluchtelingen voor onbepaalde tijd dicht zou gaan. Volgens de veiligheidsregio was de opvanglocatie overvol en niet geschikt om mensen langere tijd in op te vangen, onder meer door een gebrek aan privacy, en omdat er te weinig zorgcapaciteit is. Er was plek voor 140 vluchtelingen. Momenteel zit er volgens de woordvoerder van de gemeente nog "een klein aantal" Oekraïners voor wie elders onderdak gevonden moet worden. De asielzoekers komen dus in dezelfde ruimte met de Oekraïners. Volgens een woordvoerder gaat het om "een grote ruimte".
De gemeente Utrecht is niet benaderd door asielminister Marjolein Faber, maar heeft zelf hulp aangeboden. "Nu regie vanuit de Rijksoverheid ontbreekt, zetten wij in Utrecht, samen met andere gemeenten, een stap naar voren. Daarmee steunen we de gemeente Ter Apel en andere gemeenten in het noorden, die met acute problemen worden geconfronteerd", zegt wethouder Rachel Streefland (asiel en integratie). "Een menswaardige opvang van vluchtelingen blijft van groot belang."
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
18 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
18 uur geleden