Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderd asielzoekers twee weken in Jaarbeurs, daarna nieuwe groep

Honderd asielzoekers twee weken in Jaarbeurs, daarna nieuwe groep

UTRECHT (ANP) - De asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel, worden vanaf woensdagavond opgevangen in de Jaarbeurs in Utrecht. Het gaat om een groep van honderd mannen die twee weken in Utrecht kunnen verblijven, meldt de gemeente. Na deze twee weken worden ze elders in het land ondergebracht. Waar dat precies is, kon een woordvoerster niet zeggen.

Ook Leiden vangt vanaf woensdagavond asielzoekers uit Ter Apel op. Deze tachtig mensen worden over twee weken van Leiden overgeplaatst naar de Jaarbeurs. Daar kunnen zij drie weken blijven, waarna ze doorgaan naar een nieuwe locatie in Zaanstad. Deze locatie is op dit moment nog niet gereed voor opvang.

De asielzoekers die in de Jaarbeurs onderdak krijgen, komen in dezelfde hal als waar Oekraïners eerder werden opgevangen. Half augustus werd aangekondigd dat de zogenoemde hub voor Oekraïense vluchtelingen voor onbepaalde tijd dicht zou gaan. Volgens de veiligheidsregio was de opvanglocatie overvol en niet geschikt om mensen langere tijd in op te vangen, onder meer door een gebrek aan privacy, en omdat er te weinig zorgcapaciteit is. Er was plek voor 140 vluchtelingen. Momenteel zit er volgens de woordvoerder van de gemeente nog "een klein aantal" Oekraïners voor wie elders onderdak gevonden moet worden. De asielzoekers komen dus in dezelfde ruimte met de Oekraïners. Volgens een woordvoerder gaat het om "een grote ruimte".

De gemeente Utrecht is niet benaderd door asielminister Marjolein Faber, maar heeft zelf hulp aangeboden. "Nu regie vanuit de Rijksoverheid ontbreekt, zetten wij in Utrecht, samen met andere gemeenten, een stap naar voren. Daarmee steunen we de gemeente Ter Apel en andere gemeenten in het noorden, die met acute problemen worden geconfronteerd", zegt wethouder Rachel Streefland (asiel en integratie). "Een menswaardige opvang van vluchtelingen blijft van groot belang."

Meer uit Binnenland

Oproep leidt tot veel nieuwe aanmeldingen burgerhulpverleners

DEN HAAG (ANP) - Na een oproep eerder deze week heeft "een recordaantal" mensen zich aangemeld als burgerhulpverlener, meldt de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.

15 minuten geleden
Verdachte (39) in Friese soevereinenzaak op vrije voeten

LEEUWARDEN (ANP) - Een van de verdachten in de Friese soevereinenzaak is op vrije voeten. De 39-jarige Harm S. mag de inhoudelijke behandeling van de strafzaak onder voorwaarden in vrijheid afwachten.

23 minuten geleden
Gratis juridische hulp levert maatschappij miljoenen op

DEN HAAG (ANP) - Gratis rechtshulp via het Juridisch Loket (JL) voor mensen met een laag inkomen levert de samenleving per geïnvesteerde euro 3 tot 5 euro aan maatschappelijke baten op. Dat blijkt uit een analyse van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van het JL die donderdag is gepubliceerd.

3 uur geleden
Ook in Flevoland en Noord-Holland code geel om gladheid

DE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.

12 uur geleden
Jetten: kwestie-Van Berkel spijtig, maar foutjes worden gemaakt

DEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) vindt het "spijtig" dat Nathalie van Berkel, tot maandag beoogd staatssecretaris Financiën, zich heeft teruggetrokken. Van Berkel vermeldde studies op haar cv die ze niet had gedaan of niet had afgemaakt. Toen bleek dat zij daarover gelogen had, trok zij zich eerst terug als beoogd staatssecretaris en een dag later als Kamerlid.

16 uur geleden
TU Delft deelt namen demonstranten met politie, AP vraagt uitleg

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.

16 uur geleden
Nieuwe minister Volkshuisvesting: nieuwe steden bouwen zal moeten

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe steden bouwen "zal moeten" om de woningnood op te lossen, vindt aankomend minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66). "We moeten dat niet uitsluiten. We moeten iedereen een thuis geven. Dat is echt heel erg belangrijk", zei ze na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten.

16 uur geleden