Honderd asielzoekers twee weken in Jaarbeurs, daarna nieuwe groep
UTRECHT (ANP) - De asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel, worden vanaf woensdagavond opgevangen in de Jaarbeurs in Utrecht. Het gaat om een groep van honderd mannen die twee weken in Utrecht kunnen verblijven, meldt de gemeente. Na deze twee weken worden ze elders in het land ondergebracht. Waar dat precies is, kon een woordvoerster niet zeggen.
Ook Leiden vangt vanaf woensdagavond asielzoekers uit Ter Apel op. Deze tachtig mensen worden over twee weken van Leiden overgeplaatst naar de Jaarbeurs. Daar kunnen zij drie weken blijven, waarna ze doorgaan naar een nieuwe locatie in Zaanstad. Deze locatie is op dit moment nog niet gereed voor opvang.
De asielzoekers die in de Jaarbeurs onderdak krijgen, komen in dezelfde hal als waar Oekraïners eerder werden opgevangen. Half augustus werd aangekondigd dat de zogenoemde hub voor Oekraïense vluchtelingen voor onbepaalde tijd dicht zou gaan. Volgens de veiligheidsregio was de opvanglocatie overvol en niet geschikt om mensen langere tijd in op te vangen, onder meer door een gebrek aan privacy, en omdat er te weinig zorgcapaciteit is. Er was plek voor 140 vluchtelingen. Momenteel zit er volgens de woordvoerder van de gemeente nog "een klein aantal" Oekraïners voor wie elders onderdak gevonden moet worden. De asielzoekers komen dus in dezelfde ruimte met de Oekraïners. Volgens een woordvoerder gaat het om "een grote ruimte".
De gemeente Utrecht is niet benaderd door asielminister Marjolein Faber, maar heeft zelf hulp aangeboden. "Nu regie vanuit de Rijksoverheid ontbreekt, zetten wij in Utrecht, samen met andere gemeenten, een stap naar voren. Daarmee steunen we de gemeente Ter Apel en andere gemeenten in het noorden, die met acute problemen worden geconfronteerd", zegt wethouder Rachel Streefland (asiel en integratie). "Een menswaardige opvang van vluchtelingen blijft van groot belang."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
9 uur geleden