Honderd asielzoekers twee weken in Jaarbeurs, daarna nieuwe groep
UTRECHT (ANP) - De asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel, worden vanaf woensdagavond opgevangen in de Jaarbeurs in Utrecht. Het gaat om een groep van honderd mannen die twee weken in Utrecht kunnen verblijven, meldt de gemeente. Na deze twee weken worden ze elders in het land ondergebracht. Waar dat precies is, kon een woordvoerster niet zeggen.
Ook Leiden vangt vanaf woensdagavond asielzoekers uit Ter Apel op. Deze tachtig mensen worden over twee weken van Leiden overgeplaatst naar de Jaarbeurs. Daar kunnen zij drie weken blijven, waarna ze doorgaan naar een nieuwe locatie in Zaanstad. Deze locatie is op dit moment nog niet gereed voor opvang.
De asielzoekers die in de Jaarbeurs onderdak krijgen, komen in dezelfde hal als waar Oekraïners eerder werden opgevangen. Half augustus werd aangekondigd dat de zogenoemde hub voor Oekraïense vluchtelingen voor onbepaalde tijd dicht zou gaan. Volgens de veiligheidsregio was de opvanglocatie overvol en niet geschikt om mensen langere tijd in op te vangen, onder meer door een gebrek aan privacy, en omdat er te weinig zorgcapaciteit is. Er was plek voor 140 vluchtelingen. Momenteel zit er volgens de woordvoerder van de gemeente nog "een klein aantal" Oekraïners voor wie elders onderdak gevonden moet worden. De asielzoekers komen dus in dezelfde ruimte met de Oekraïners. Volgens een woordvoerder gaat het om "een grote ruimte".
De gemeente Utrecht is niet benaderd door asielminister Marjolein Faber, maar heeft zelf hulp aangeboden. "Nu regie vanuit de Rijksoverheid ontbreekt, zetten wij in Utrecht, samen met andere gemeenten, een stap naar voren. Daarmee steunen we de gemeente Ter Apel en andere gemeenten in het noorden, die met acute problemen worden geconfronteerd", zegt wethouder Rachel Streefland (asiel en integratie). "Een menswaardige opvang van vluchtelingen blijft van groot belang."
Meer uit Binnenland
ZURICH (ANP/RTR) - Een man bij wie het hantavirus is vastgesteld, wordt behandeld in Zürich, meldt de Zwitserse overheid. De patiënt is eerder aan boord geweest van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius, waar een uitbraak plaatsvond.
10 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip waarop het hantavirus werd vastgesteld, zal aanmeren in Tenerife, meldt de Spaanse zender TVE op gezag van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid. De president van de autonome Spaanse archipel zegt tegen de komst te zijn en vreest voor gezondheidsgevolgen, zei hij woensdag tegen radiozender COPE.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID) zag in 2025 de ernst van dierenverwaarlozingszaken toenemen. "Het is nu het derde jaar op rij dat we een toename in de ernst van meldingen over honden en katten signaleren", aldus het hoofd van de inspectie, Gabor van Straten.
56 minuten geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Twee opvarenden van het cruiseschip Hondius bij wie het hantavirus is vastgesteld, zijn besmet met de zogenoemde Andesvariant. Dat meldt het Zuid-Afrikaanse ministerie van Volksgezondheid. Die specifieke variant kan bij nauw contact worden overgebracht van mens op mens, voegt het ministerie eraan toe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr en columnist Martin Sommer zijn met drie anderen genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs. Dat heeft jurylid en JA21-voorman Joost Eerdmans woensdag bekendgemaakt op de 24e sterfdag van de naamgever van de prijs. Het is de twaalfde keer dat de prijs voor opiniemakers, bestuurders of politici die volgens de organisatie strijden voor het vrije woord, wordt uitgereikt.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
11 uur geleden