Honderd asielzoekers twee weken in Jaarbeurs, daarna nieuwe groep
UTRECHT (ANP) - De asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel, worden vanaf woensdagavond opgevangen in de Jaarbeurs in Utrecht. Het gaat om een groep van honderd mannen die twee weken in Utrecht kunnen verblijven, meldt de gemeente. Na deze twee weken worden ze elders in het land ondergebracht. Waar dat precies is, kon een woordvoerster niet zeggen.
Ook Leiden vangt vanaf woensdagavond asielzoekers uit Ter Apel op. Deze tachtig mensen worden over twee weken van Leiden overgeplaatst naar de Jaarbeurs. Daar kunnen zij drie weken blijven, waarna ze doorgaan naar een nieuwe locatie in Zaanstad. Deze locatie is op dit moment nog niet gereed voor opvang.
De asielzoekers die in de Jaarbeurs onderdak krijgen, komen in dezelfde hal als waar Oekraïners eerder werden opgevangen. Half augustus werd aangekondigd dat de zogenoemde hub voor Oekraïense vluchtelingen voor onbepaalde tijd dicht zou gaan. Volgens de veiligheidsregio was de opvanglocatie overvol en niet geschikt om mensen langere tijd in op te vangen, onder meer door een gebrek aan privacy, en omdat er te weinig zorgcapaciteit is. Er was plek voor 140 vluchtelingen. Momenteel zit er volgens de woordvoerder van de gemeente nog "een klein aantal" Oekraïners voor wie elders onderdak gevonden moet worden. De asielzoekers komen dus in dezelfde ruimte met de Oekraïners. Volgens een woordvoerder gaat het om "een grote ruimte".
De gemeente Utrecht is niet benaderd door asielminister Marjolein Faber, maar heeft zelf hulp aangeboden. "Nu regie vanuit de Rijksoverheid ontbreekt, zetten wij in Utrecht, samen met andere gemeenten, een stap naar voren. Daarmee steunen we de gemeente Ter Apel en andere gemeenten in het noorden, die met acute problemen worden geconfronteerd", zegt wethouder Rachel Streefland (asiel en integratie). "Een menswaardige opvang van vluchtelingen blijft van groot belang."
Meer uit Binnenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
45 minuten geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie stuurt ook een logistiek planner naar Groenland naast de eerder aangekondigde stafofficier voor de operationele planning. Demissionair minister Ruben Brekelmans zei voorafgaand aan de ministerraad dat beide militairen vrijdag vertrekken naar het Deense eiland in het poolgebied voor een verkenning.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Venezuela heeft afgelopen nacht drie Nederlanders vrijgelaten die daar gevangenzaten. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Het drietal zal onder begeleiding van de Nederlandse ambassade in Caracas het land zo snel mogelijk verlaten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder de restanten van een ingestort gebouw in het centrum van Utrecht zijn geen slachtoffers gevonden. Ook zijn er geen vermisten, laat de gemeente weten. Een zoekactie met speurhonden had ook al niets opgeleverd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
3 uur geleden