Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderd activisten demonstreren bij jaarvergadering AH-moeder

Honderd activisten demonstreren bij jaarvergadering AH-moeder

ZAANDAM (ANP) - Ongeveer honderd klimaatactivisten van Milieudefensie protesteren woensdagmiddag in Zaandam tegen supermarktketen Albert Heijn en zijn moederconcern Ahold Delhaize. Dit doen zij bij het Zaantheater, voorafgaand aan de aandeelhoudersvergadering van Ahold Delhaize in dat theater.

Milieudefensie vindt dat het concern nog steeds te veel klimaatverandering veroorzaakt en wil dat Ahold Delhaize, ook de eigenaar van onder andere Etos, Gall & Gall en bol, meer doet om de uitstoot van broeikasgassen terug te dringen.

Klimaatactivisten hebben borden met bijvoorbeeld de teksten Ahold, deel uw winst met het klimaat! en Hey aandeelhouder van Ahold Delhaize, je hebt een aandeel in plasticvervuiling. Ook vinden ze dat het concern bijdraagt aan dierenleed. Demonstranten zingen onder meer Verkoop niet uit gigaveehouderij. Een ander draagt een hamsterpak, een verwijzing naar de reclames van AH. Ook staat er een groot hamsterrad, waarin de verklede demonstrant rent.

Albert Heijn Apartheidvrij

Daarnaast voeren ongeveer vijftien demonstranten van de pro-Palestijnse actiegroep Albert Heijn Apartheidvrij actie bij het theater tegen de supermarktketen. Sommige activisten delen flyers uit aan mensen met de oproep aan AH om te stoppen met de verkoop van producten uit Israël, zoals aardappelen en dadels, en de samenwerking met Israëlische bedrijven te beëindigen. Supermarkten als AH zouden niet aangeven welke producten uit door Israël bezette Palestijnse gebieden komen. Daarmee zijn supers als AH medeplichtig aan mensenrechtenschendingen, aldus de actiegroep.

Enkele actievoerders zwaaien met de Palestijnse vlag of houden borden omhoog met hun oproepen.

Meer uit Financieel

Protestacties in Parijs bij opening eerste winkel Chinese Shein

PARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.

1 uur geleden
Eneco neemt zakelijke energieleverancier Gulf Gas + Power over

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco neemt Gulf Gas + Power over. Dat bedrijf levert energie aan Nederlandse midden- en kleinbedrijven (mkb'ers) en heeft meer dan 30.000 klanten. Eneco en Gulf Gas + Power melden geen financiële details over de overname.

2 uur geleden
PostNL zet 1000 extra medewerkers in voor drukke feestdagen

DEN HAAG (ANP) - Met duizend extra medewerkers, extra busjes, uitgebreidere sorteercentra en meer bezorgdagen denkt PostNL klaar te zijn voor de drukke feestdagenperiode. In aanloop naar Black Friday, gevolgd door Sinterklaas, de kerstdagen en nieuwjaar, bezorgen bedrijven als PostNL en DHL ieder jaar miljoenen extra pakketten en poststukken.

2 uur geleden
Google schikt rechtszaak in VS rond appwinkel met Fortnite-maker

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.

3 uur geleden
Brussel wil dat internationale treinen flink sneller gaan rijden

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.

3 uur geleden
Druk op autoconcerns groeit door chiptekorten en importheffingen

DEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.

3 uur geleden
Ahold Delhaize flink hoger op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.

4 uur geleden