
Honderd activisten demonstreren bij jaarvergadering AH-moeder
ZAANDAM (ANP) - Ongeveer honderd klimaatactivisten van Milieudefensie protesteren woensdagmiddag in Zaandam tegen supermarktketen Albert Heijn en zijn moederconcern Ahold Delhaize. Dit doen zij bij het Zaantheater, voorafgaand aan de aandeelhoudersvergadering van Ahold Delhaize in dat theater.
Milieudefensie vindt dat het concern nog steeds te veel klimaatverandering veroorzaakt en wil dat Ahold Delhaize, ook de eigenaar van onder andere Etos, Gall & Gall en bol, meer doet om de uitstoot van broeikasgassen terug te dringen.
Klimaatactivisten hebben borden met bijvoorbeeld de teksten Ahold, deel uw winst met het klimaat! en Hey aandeelhouder van Ahold Delhaize, je hebt een aandeel in plasticvervuiling. Ook vinden ze dat het concern bijdraagt aan dierenleed. Demonstranten zingen onder meer Verkoop niet uit gigaveehouderij. Een ander draagt een hamsterpak, een verwijzing naar de reclames van AH. Ook staat er een groot hamsterrad, waarin de verklede demonstrant rent.
Albert Heijn Apartheidvrij
Daarnaast voeren ongeveer vijftien demonstranten van de pro-Palestijnse actiegroep Albert Heijn Apartheidvrij actie bij het theater tegen de supermarktketen. Sommige activisten delen flyers uit aan mensen met de oproep aan AH om te stoppen met de verkoop van producten uit Israël, zoals aardappelen en dadels, en de samenwerking met Israëlische bedrijven te beëindigen. Supermarkten als AH zouden niet aangeven welke producten uit door Israël bezette Palestijnse gebieden komen. Daarmee zijn supers als AH medeplichtig aan mensenrechtenschendingen, aldus de actiegroep.
Enkele actievoerders zwaaien met de Palestijnse vlag of houden borden omhoog met hun oproepen.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over berichtten. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.
5 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.
7 uur geleden