Hondenbelasting gemiddeld gedaald, in veel gemeenten afgeschaft
DEN HAAG (ANP) - De hondenbelasting is gemiddeld met 14,2 procent gedaald, doordat 29 gemeenten die in 2022 nog hondenbelasting hieven dat in 2023 niet meer doen. Dat meldt de Rijksuniversiteit Groningen op basis van het jaarlijkse onderzoek naar de verschillende belastingen in Nederland. Het aantal gemeenten waar inwoners hondenbelasting moeten betalen is daarmee gedaald naar 136, dat is 40 procent van alle Nederlandse gemeenten.
Gemiddeld betaalt een Nederlander met één hond 34 euro per jaar. Het gemiddelde van gemeenten die nog hondenbelasting heffen is 80 euro, 2,5 procent hoger dan in 2022. Den Haag voert de lijst aan met 137 euro per jaar en het laagste bedrag is 32,86 euro in Zundert.
De toeristenbelasting is in 2023 gestegen met 11,7 procent. Toeristenbelasting is een bedrag dat toeristen meebetalen aan de gemeentelijke voorzieningen. Het gemiddelde in Nederland is 3,27 euro per hotelovernachting. In Amsterdam is het bedrag het hoogst met 12 euro en in Barendrecht en Renswoude zijn de toeristen het minste kwijt: 0,75 euro per nacht, al zijn er ook meerdere gemeenten waar geen toeristenbelasting wordt geheven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Provincies krijgen meer ruimte om het stikstofbeleid rondom gevoelige natuur in te vullen. Dat maakt het kabinet dinsdagmiddag bekend, zegt ingewijden tegen het ANP. Dat kan inhouden dat de zones waar de beperkingen gelden kleiner worden, maar het beleid wel sterker wordt. De stikstofdoelen moeten namelijk nog steeds worden gehaald.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen zetten zondag 8 november langere treinen in richting Amsterdam voor de verwachte Rode Lijn-demonstratie op het Amsterdamse Museumplein. Dat meldt een woordvoerder van de NS. Ook komen er extra vervangende bussen rondom Rotterdam, waar het hele weekend geen treinen rijden door werkzaamheden.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg veroordeeld tot twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het vele malen ernstig misbruiken van zeer jonge kinderen. Sommigen van hen werden gedrogeerd met GHB. Van den B.'s ex-vrouw Evertje van E. (34), betrokken bij het misbruik, kreeg twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging. "Een misbruikzaak van de buitencategorie", zo kenschetste de rechtbank de zaak in het vonnis.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een maand gevangenisstraf opgelegd aan een 37-jarige man voor een poging tot zware mishandeling van twee toeschouwers tijdens een pro-Palestinaprotest bij de Universiteit van Amsterdam op 6 mei 2024. Ook moet hij de slachtoffers in totaal ruim 2000 euro schadevergoeding betalen.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - "Ik was helemaal radeloos. Ik kan het niet goedpraten. Ik heb daar verschrikkelijke fouten gemaakt." Dit zei de 33-jarige Thijmen V. uit Heerhugowaard dinsdag in de rechtbank in Alkmaar, waar hij terechtstaat voor het doden van zijn vader op 10 januari 2021 en het verbergen van het lichaam. De politie vond de lichaamsresten in het huis van de verdachte in november 2024.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Door een tekort aan medewerkers bij bevolkingsonderzoeken kunnen minder vrouwen een uitnodiging krijgen om zich te laten onderzoeken op borstkanker. Aan dat bevolkingsonderzoek doen dus ook minder vrouwen mee, constateert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat kan ertoe leiden dat tumoren later worden ontdekt en dat vrouwen overlijden die anders misschien nog hadden kunnen genezen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die maandagavond in een auto in Rotterdam-Oost is doodgeschoten, is een 36-jarige inwoner van Dordrecht. De politie deelt dinsdagochtend vroeg in een persbericht ook informatie over de drie andere inzittenden. Het gaat om een 60-jarige Rotterdammer en twee mannen zonder vaste woon- of verblijfplaats van 35 en 54 jaar oud. Een van hen raakte zwaargewond bij het schietincident.
7 uur geleden