Hondenbelasting gemiddeld gedaald, in veel gemeenten afgeschaft
DEN HAAG (ANP) - De hondenbelasting is gemiddeld met 14,2 procent gedaald, doordat 29 gemeenten die in 2022 nog hondenbelasting hieven dat in 2023 niet meer doen. Dat meldt de Rijksuniversiteit Groningen op basis van het jaarlijkse onderzoek naar de verschillende belastingen in Nederland. Het aantal gemeenten waar inwoners hondenbelasting moeten betalen is daarmee gedaald naar 136, dat is 40 procent van alle Nederlandse gemeenten.
Gemiddeld betaalt een Nederlander met één hond 34 euro per jaar. Het gemiddelde van gemeenten die nog hondenbelasting heffen is 80 euro, 2,5 procent hoger dan in 2022. Den Haag voert de lijst aan met 137 euro per jaar en het laagste bedrag is 32,86 euro in Zundert.
De toeristenbelasting is in 2023 gestegen met 11,7 procent. Toeristenbelasting is een bedrag dat toeristen meebetalen aan de gemeentelijke voorzieningen. Het gemiddelde in Nederland is 3,27 euro per hotelovernachting. In Amsterdam is het bedrag het hoogst met 12 euro en in Barendrecht en Renswoude zijn de toeristen het minste kwijt: 0,75 euro per nacht, al zijn er ook meerdere gemeenten waar geen toeristenbelasting wordt geheven.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Burgemeester van Breda Paul Depla doet aangifte van doodsbedreiging, bevestigt een woordvoerder berichtgeving van Omroep Brabant. Bij een kroeg aan de Meidoornstraat in het westen van de stad hing zondag enige tijd een spandoek waarop de tekst 'Depla dood' stond.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft plannen goedgekeurd voor de bouw van bijna 285.000 huizen in de komende tien jaar. Het college van Gedeputeerde Staten stemde in met 2333 ingediende plannen, omdat ze voldoen aan de provinciale regels in het omgevingsbeleid. Dertien bouwplannen, goed voor bijna 2400 woningen, zijn afgewezen omdat ze bijvoorbeeld in beschermd weidevogelgebied liggen.
10 minuten geledenGOUDSWAARD (ANP) - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 29-jarige man uit Spijkenisse aangehouden in Lelystad. Hij wordt verdacht van twee verkrachtingen in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Goudswaard. Dat meldt de politie.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In bijna twee jaar tijd begingen 33.000 mensen een verkeersovertreding bij een spoorwegovergang, meldt ProRail na een proef met zogenoemde flitscamera's. De spoorbeheerder spreekt van "een schrikbarend aantal", hoewel het aantal overtredingen op de plekken met camera's wel is gedaald.
16 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bij de hervatting van het Marengo-proces geen concrete beslissing genomen over de situatie rondom de bijstand van Ridouan Taghi (48). "Dat zou prematuur zijn", zei de voorzitter. De hoofdverdachte zit al bijna een jaar zonder advocaat, sinds de aanhouding van zijn raadsman Vito Shukrula in april.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Russische staatshackers proberen wereldwijd toegang te krijgen tot accounts van hoogwaardigheidsbekleders, militairen en ambtenaren op de berichtendiensten WhatsApp en Signal. Nederland vormt daarop geen uitzondering, waarschuwen de inlichtingendiensten AIVD en MIVD. De hackers hebben met deze campagne waarschijnlijk al gevoelige informatie in handen gekregen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Franse muziekpionier Jean-Michel Jarre is dit najaar eregast tijdens het Amsterdam Dance Event (ADE). Hij verzorgt in die hoedanigheid het openingsconcert in AFAS Live. Ook laat hij zich interviewen tijdens de ADE-conferentie.
3 uur geleden