Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honda steekt miljarden in ontwikkeling elektrische motorfietsen

Honda steekt miljarden in ontwikkeling elektrische motorfietsen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse Honda Motor gaat de komende jaren 500 miljard yen (3,1 miljard euro) investeren in zijn elektrische motorfietsactiviteiten. Het concern heeft ook zijn jaarlijkse verkoopverwachting voor elektrische motoren opgeschroefd, van 3,5 miljoen stuks tot 4 miljoen.

Ook is Honda van plan om wereldwijd dertig nieuwe elektrisch aangedreven motors op de markt te brengen tegen 2030. Over ongeveer drie jaar worden er speciale fabrieken voor de productie van deze motorfietsen in gebruik genomen, maakte het concern bekend. Door nieuwe technologie wordt de lengte van assemblagelijnen volgens Honda ongeveer 40 procent korter.

"We streven ernaar om elektrische motorfietsen voor dezelfde prijs te verkopen als modellen met een verbrandingsmotor", zegt Daiki Mihara, hoofd van Honda's ontwikkelingsdivisie voor de elektrificatie van motorfietsen. Honda wil vooral zijn marktaandeel in Zuidoost-Aziatische landen verhogen. Daar zullen de nieuwe bikes waarschijnlijk ook gebouwd worden.

Niet populair

Elektrische motors zijn nu nog relatief duur. Honda heeft echter als doelstelling om ze ongeveer de helft goedkoper te maken. Dat moet gebeuren met de ontwikkeling van nieuwe accu's, waardoor ook de actieradius moet toenemen.

In Nederland zijn elektrische motors nog niet erg populair. Volgens BOVAG en dataspecialist RDC telt ons land in totaal bijna 811.500 motorfietsen, waarvan 1786 elektrisch aangedreven exemplaren.

Meer uit Financieel

Italiaanse toezichthouder deelt forse boete uit aan Ryanair

ROME (ANP/RTR) - Ryanair heeft een boete van ongeveer 255 miljoen euro gekregen van de Italiaanse mededingingsautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij misbruik gemaakt van haar dominante positie in de reismarkt. Ryanair zou het reisbureaus moeilijker hebben gemaakt om Ryanair-vluchten aan te bieden in combinatie met vluchten van andere luchtvaartmaatschappijen of andere diensten.

37 minuten geleden
Aandeelhouders Electronic Arts akkoord met miljardenovername

REDWOOD CITY (ANP/BLOOMBERG) - De aandeelhouders van computerspellenbedrijf Electronic Arts (EA), bekend van games als EA Sports FC en The Sims, hebben ingestemd met de overname van 55 miljard dollar door een groep investeerders. Door die overname verdwijnt EA van de aandelenbeurs in New York.

1 uur geleden
Novo Nordisk fors hoger op beurs na goedkeuring afslankpil in VS

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een opvallende winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen met een koerssprong van 7 procent. De Deense farmaceut heeft goedkeuring gekregen van de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA om zijn succesvolle afslankmiddel Wegovy in pilversie te gaan verkopen in de Verenigde Staten. Novo Nordisk wil begin januari beginnen met de verkoop van de afslankpillen.

1 uur geleden
Afslankmiddel Wegovy mag in de VS voortaan ook in pilvorm

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Deense farmaceut Novo Nordisk heeft in de Verenigde Staten goedkeuring gekregen om een pilversie van zijn succesvolle obesitasinjectie Wegovy op de markt te brengen. "Met de goedkeuring van de Wegovy-pil vandaag krijgen patiënten een handige, dagelijkse pil die hen kan helpen net zoveel gewicht te verliezen als de oorspronkelijke Wegovy-injectie", stelt topman Mike Doustdar.

2 uur geleden
Kweekvleesbedrijf Mosa Meat haalt opnieuw miljoenen euro's op

MAASTRICHT (ANP) - Kweekvleesbedrijf Mosa Meat heeft nog eens 15 miljoen euro opgehaald bij investeerders. Waar branchegenoot Meatable moet stoppen om geldproblemen, lukt het Mosa Meat dus wel nieuwe financiering te vinden. Eerder werd al 40 miljoen euro opgehaald en er was een crowdfundingcampagne, waarmee in de afgelopen twee jaar in totaal 58 miljoen euro is binnengebracht.

2 uur geleden
Autoverkoop EU voor vijfde maand op rij gestegen

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in november voor de vijfde maand op rij gestegen. Volgens de Europese autobrancheorganisatie ACEA steeg de verkoop met 2,1 procent in vergelijking met een jaar eerder, tot 887.491 nieuwe auto's.

3 uur geleden
Onlinesupermarkt Crisp voorziet eerste maand met zwarte cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Crisp verwacht deze maand voor het eerst winst te maken, wanneer wordt gecorrigeerd voor onder meer belastingen. Volgens de in 2018 opgezette boodschappenapp is die mijlpaal het resultaat van structurele verbeteringen in voorafgaande jaren.

3 uur geleden