Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honda: motorproblemen Verstappen opgelost

Honda: motorproblemen Verstappen opgelost

SOTSJI (ANP) - Honda zegt de problemen met de motor in de Red Bull van Max Verstappen te hebben opgelost. Welke aanpassingen de Japanse motorfabrikant heeft doorgevoerd, wilde technisch directeur Toyoharu Tanabe niet prijsgeven, maar hij heeft de Nederlandse Formule 1-coureur verzekerd dat "de fouten niet opnieuw zullen optreden."

Verstappen heeft twee zeer teleurstellende grands prix achter de rug. In zowel de Grote Prijs van Italië op Monza als de Grote Prijs van Toscane op Mugello viel hij uit en motorische problemen lagen daaraan ten grondslag. Honda heeft de afgelopen dagen uitgebreide analyses uitgevoerd. "Uit ons onderzoek bleek dat verschillende factoren het probleem veroorzaakten en we hebben tegenmaatregelen kunnen nemen om elk van deze problemen op te lossen", aldus Tanabe op de website van de Formule 1.

Verstappen gaf te kennen dat hij de sofs in Italië zo snel mogelijk wil vergeten en vooruit kijkt naar de komende race, de Grote Prijs van Rusland dit weekeinde in Sotsji. Dat circuit aan de boorden van de Zwarte Zee ligt Red Bull niet zo. Verstappen stond nog nooit op het podium in Rusland. "Ik verwacht geen wonderen. Er zijn veel lange rechte stukken en veel bochten van 90 graden. Dit zijn hele korte bochten, dus je kunt geen enorm verschil maken", aldus de Limburger, die door zijn twee nulscores in Italië is gezakt naar de derde plaats in het WK-klassement, achter de Mercedes-coureurs Lewis Hamilton (190 punten) en Valtteri Bottas (135). De Nederlander heeft 110 punten.

"We zullen het weekend zien hoe competitief we zijn. Mijn doel is natuurlijk om te proberen op het podium te komen", vervolgt de Nederlander. "Ze hebben me veel uitgelegd over de problemen met de motor en ik kan alleen maar hopen dat het niet weer gebeurt. Ik heb dit seizoen al drie uitvalbeurten in negen races en dat is niet zo fraai."

Meer uit Sport

Tennisster Muchová na hittepauze naar finale Bad Homburg

BAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.

5 uur geleden
Osaka bereikt eerste finale op gras op tennistoernooi Bad Homburg

BAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.

9 uur geleden
Griekspoor treft Australiër Duckworth in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.

11 uur geleden
Geen Tour de France voor klimmer Bilbao in afscheidsjaar

MANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.

23 uur geleden
Verstappen hoopt op betere Red Bull in 'thuisrace' Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.

1 dag geleden
Hamilton onthult 'pijnlijke' nekblessure in begintijd bij Ferrari

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

1 dag geleden
Mercedes dreigt met teamorders voor Antonelli en Russell

SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

1 dag geleden