Honda: motorproblemen Verstappen opgelost
SOTSJI (ANP) - Honda zegt de problemen met de motor in de Red Bull van Max Verstappen te hebben opgelost. Welke aanpassingen de Japanse motorfabrikant heeft doorgevoerd, wilde technisch directeur Toyoharu Tanabe niet prijsgeven, maar hij heeft de Nederlandse Formule 1-coureur verzekerd dat "de fouten niet opnieuw zullen optreden."
Verstappen heeft twee zeer teleurstellende grands prix achter de rug. In zowel de Grote Prijs van Italië op Monza als de Grote Prijs van Toscane op Mugello viel hij uit en motorische problemen lagen daaraan ten grondslag. Honda heeft de afgelopen dagen uitgebreide analyses uitgevoerd. "Uit ons onderzoek bleek dat verschillende factoren het probleem veroorzaakten en we hebben tegenmaatregelen kunnen nemen om elk van deze problemen op te lossen", aldus Tanabe op de website van de Formule 1.
Verstappen gaf te kennen dat hij de sofs in Italië zo snel mogelijk wil vergeten en vooruit kijkt naar de komende race, de Grote Prijs van Rusland dit weekeinde in Sotsji. Dat circuit aan de boorden van de Zwarte Zee ligt Red Bull niet zo. Verstappen stond nog nooit op het podium in Rusland. "Ik verwacht geen wonderen. Er zijn veel lange rechte stukken en veel bochten van 90 graden. Dit zijn hele korte bochten, dus je kunt geen enorm verschil maken", aldus de Limburger, die door zijn twee nulscores in Italië is gezakt naar de derde plaats in het WK-klassement, achter de Mercedes-coureurs Lewis Hamilton (190 punten) en Valtteri Bottas (135). De Nederlander heeft 110 punten.
"We zullen het weekend zien hoe competitief we zijn. Mijn doel is natuurlijk om te proberen op het podium te komen", vervolgt de Nederlander. "Ze hebben me veel uitgelegd over de problemen met de motor en ik kan alleen maar hopen dat het niet weer gebeurt. Ik heb dit seizoen al drie uitvalbeurten in negen races en dat is niet zo fraai."
Meer uit Sport
AKEN (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn goed begonnen aan de WK in Aken. Harrie Smolders bezet met Mr. Tac na het eerste onderdeel de tweede plaats in het klassement. Hij was een fractie langzamer dan de Fransman Julien Épaillard.
45 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de eerste groepsfase van het WK in eigen land afgesloten met een ruime zege op Japan. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren versloeg de Japanse hockeysters in het Wagener Stadion in Amstelveen met 9-0.
58 minuten geledenDIEST (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de eerste etappe van de Renewi Tour op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was na een rit over ruim 191 kilometer met start en finish in het Belgische Diest de snelste van een uitgedund peloton. Milan klopte op de streep de Nederlander Olav Kooij. De Belg Tim Merlier werd derde.
3 uur geledenDEN HAAG/FONT-ROMEU (ANP) - Sifan Hassan loopt op zondag 1 november opnieuw de marathon van New York. Dat meldde de olympisch kampioene in een digitaal persmoment vanuit haar trainingskamp in het Franse Font-Romeu. Vorig jaar eindigde Hassan als zesde in New York en sprak ze na afloop van haar "slechtste marathon ooit".
3 uur geledenCOCKERMOUTH (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de achtste keer in haar carrière een rit in de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De 27-jarige wielrenster van SD Worx - Protime won in start- en finishplaats Cockermouth na 159 kilometer overtuigend de sprint. Wiebes was al recordhoudster in de WorldTour-koers qua ritzeges.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Sainz en Alexander Albon rijden ook in 2027 voor het Formule 1-team Williams. Een dag na het bekendmaken van de contractverlenging van Albon en vlak voor de Dutch Grand Prix in Zandvoort, meldt de renstal dat Sainz een nieuw contract voor meerdere jaren heeft getekend.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Formule 1-coureur Isack Hadjar moet de Grote Prijs in Zandvoort aan zich voorbij laten gaan door een polsblessure. De Nieuw-Zeelander Liam Lawson vervangt de Fransman als teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull, meldt de renstal.
7 uur geleden