Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honda: motorproblemen Verstappen opgelost

Honda: motorproblemen Verstappen opgelost

SOTSJI (ANP) - Honda zegt de problemen met de motor in de Red Bull van Max Verstappen te hebben opgelost. Welke aanpassingen de Japanse motorfabrikant heeft doorgevoerd, wilde technisch directeur Toyoharu Tanabe niet prijsgeven, maar hij heeft de Nederlandse Formule 1-coureur verzekerd dat "de fouten niet opnieuw zullen optreden."

Verstappen heeft twee zeer teleurstellende grands prix achter de rug. In zowel de Grote Prijs van Italië op Monza als de Grote Prijs van Toscane op Mugello viel hij uit en motorische problemen lagen daaraan ten grondslag. Honda heeft de afgelopen dagen uitgebreide analyses uitgevoerd. "Uit ons onderzoek bleek dat verschillende factoren het probleem veroorzaakten en we hebben tegenmaatregelen kunnen nemen om elk van deze problemen op te lossen", aldus Tanabe op de website van de Formule 1.

Verstappen gaf te kennen dat hij de sofs in Italië zo snel mogelijk wil vergeten en vooruit kijkt naar de komende race, de Grote Prijs van Rusland dit weekeinde in Sotsji. Dat circuit aan de boorden van de Zwarte Zee ligt Red Bull niet zo. Verstappen stond nog nooit op het podium in Rusland. "Ik verwacht geen wonderen. Er zijn veel lange rechte stukken en veel bochten van 90 graden. Dit zijn hele korte bochten, dus je kunt geen enorm verschil maken", aldus de Limburger, die door zijn twee nulscores in Italië is gezakt naar de derde plaats in het WK-klassement, achter de Mercedes-coureurs Lewis Hamilton (190 punten) en Valtteri Bottas (135). De Nederlander heeft 110 punten.

"We zullen het weekend zien hoe competitief we zijn. Mijn doel is natuurlijk om te proberen op het podium te komen", vervolgt de Nederlander. "Ze hebben me veel uitgelegd over de problemen met de motor en ik kan alleen maar hopen dat het niet weer gebeurt. Ik heb dit seizoen al drie uitvalbeurten in negen races en dat is niet zo fraai."

Meer uit Sport

Verstappen maakt indruk in eerste vrije training GP in Maleisië

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.

2 uur geleden
Grote gecombineerde tennistoernooien krijgen gelijk prijzengeld

SINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.

14 uur geleden
Ex-wereldkampioene Bronzini ploegleider Visma-Lease a Bike

DEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.

18 uur geleden
Griekspoor in eerste ronde China Open onderuit tegen Rus Roeblev

BEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.

19 uur geleden
Trap van honderd treden blikvanger EK veldrijden Zeddam

ZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.

19 uur geleden
Japanse tennisheld Nishikori neemt afscheid met nederlaag

TOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).

21 uur geleden
Verstappen bevestigt GT3-uitstapje in 3-uursrace in Portimão

SEPANG (ANP) - Max Verstappen maakt deze maand nog een nieuw uitstapje naar het langeafstandsracen. Hij doet mee aan de GT World Challenge Europe op 17 oktober, een 3-uursrace in het Portugese Portimão. De viervoudig wereldkampioen bevestigde het bericht op de persdag van de Formule 1 in Maleisië.

22 uur geleden