Honda en Red Bull halen banden verder aan
SUZUKA (ANP) - De band tussen de Japanse motorleverancier Honda en het Formule 1-team van Red Bull is verder aangehaald. Vanaf de komende Grote Prijs van Japan prijkt het logo van Honda weer op de raceauto's van Red Bull en zusterteam AlphaTauri, meldt de renstal van Max Verstappen.
De Mexicaanse coureur Sergio Pérez, afgelopen zondag winnaar van de Grote Prijs van Singapore, neemt de rol van ambassadeur op zich van de jeugdopleiding die Honda is gestart op het circuit van Suzuka voor racetalenten van 15 tot en met 21 jaar.
Honda nam officieel aan het eind van 2021 afscheid als motorleverancier van Red Bull en AlphaTauri, maar de fabriek bleef wel betrokken bij het project van Red Bull om een eigen motor te ontwikkelen. Tot en met 2025 levert Honda de krachtbronnen, die de Formule 1-renstal in een eigen fabriek in het Engelse Milton Keynes onderhoudt en verder ontwikkelt.
"Honda heeft gedurende ons partnerschap aanzienlijk geïnvesteerd in de hybride technologie. Dit heeft ervoor gezorgd dat we competitieve krachtbronnen hebben voor beide teams en daar zijn we het bedrijf dankbaar voor", zegt teambaas Christian Horner van Red Bull. "We hebben een gezamenlijk doel om de komende drie jaar motoren te bouwen waarmee we zoveel mogelijk succes willen behalen. Om die reden zetten we het logo van Honda weer terug op de auto's."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
8 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
11 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
13 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
13 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
14 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
19 uur geleden