Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honda en Red Bull halen banden verder aan

Honda en Red Bull halen banden verder aan

SUZUKA (ANP) - De band tussen de Japanse motorleverancier Honda en het Formule 1-team van Red Bull is verder aangehaald. Vanaf de komende Grote Prijs van Japan prijkt het logo van Honda weer op de raceauto's van Red Bull en zusterteam AlphaTauri, meldt de renstal van Max Verstappen.

De Mexicaanse coureur Sergio Pérez, afgelopen zondag winnaar van de Grote Prijs van Singapore, neemt de rol van ambassadeur op zich van de jeugdopleiding die Honda is gestart op het circuit van Suzuka voor racetalenten van 15 tot en met 21 jaar.

Honda nam officieel aan het eind van 2021 afscheid als motorleverancier van Red Bull en AlphaTauri, maar de fabriek bleef wel betrokken bij het project van Red Bull om een eigen motor te ontwikkelen. Tot en met 2025 levert Honda de krachtbronnen, die de Formule 1-renstal in een eigen fabriek in het Engelse Milton Keynes onderhoudt en verder ontwikkelt.

"Honda heeft gedurende ons partnerschap aanzienlijk geïnvesteerd in de hybride technologie. Dit heeft ervoor gezorgd dat we competitieve krachtbronnen hebben voor beide teams en daar zijn we het bedrijf dankbaar voor", zegt teambaas Christian Horner van Red Bull. "We hebben een gezamenlijk doel om de komende drie jaar motoren te bouwen waarmee we zoveel mogelijk succes willen behalen. Om die reden zetten we het logo van Honda weer terug op de auto's."

Meer uit Sport

Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

14 minuten geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

27 minuten geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

20 uur geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 dag geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

1 dag geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

1 dag geleden