
Honda en Nissan willen in 2026 gaan fuseren
YOKOHAMA (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse automakers Honda en Nissan willen in 2026 fuseren. Samen hopen ze beter opgewassen te zijn tegen de concurrentie uit China.
De twee Japanse autofabrikanten ondertekenden maandag een intentieverklaring tijdens een gezamenlijke persconferentie in Tokio. Het is de bedoeling de gesprekken in juni volgend jaar af te ronden. Honda kondigde ook aan dat het voor maximaal 1,1 biljoen yen (6,7 miljard euro) aan eigen aandelen zal inkopen.
Het nieuwe fusiebedrijf moet in augustus 2026 beursgenoteerd zijn. Beide bedrijven behouden hun eigen merken, waaronder Honda's grote motorfietsenafdeling.
Mitsubishi
Mogelijk zal in een later stadium ook Mitsubishi - waarvan Nissan de belangrijkste aandeelhouder is - zich aansluiten. Mitsubishi wil daar eind januari over beslissen. Bij de drie bedrijven rollen jaarlijks 8 miljoen voertuigen van de band.
Onlangs meldde de Financial Times al dat Nissan met spoed een nieuwe aandeelhouder zocht, nu langdurig partner Renault zijn belang in de noodlijdende fabrikant aan het afbouwen is. "We hebben twaalf tot veertien maanden om te overleven", had een hooggeplaatste ingewijde bij Nissan gezegd tegen de Britse zakenkrant.
Dalende autoverkopen
De alliantie met Renault dateert uit 1999 toen het Franse concern Nissan van een dreigend faillissement redde. Renault had lang zo'n 43 procent van de aandelen van Nissan in handen. Inmiddels is dat teruggebracht tot net geen 36 procent.
Tegelijkertijd kampt Nissan met dalende autoverkopen in belangrijke markten China en de Verenigde Staten. Daarbij is de winst gekelderd door gestegen kosten. Nissan kondigde recent ook aan wereldwijd 9000 banen te schrappen.
"Onze samenwerking met Honda betekent niet dat we onze plannen om Nissan er weer bovenop te helpen, opgeven", verklaarde Nissan-topman Makoto Uchida maandag.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse automaker Jaguar Land Rover (JLR) heeft nog altijd last van de zware cyberaanval begin deze maand. JLR, eigendom van het Indiase Tata Motors, heeft de productiestop verlengd tot 24 september.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - TikTok wordt in de Verenigde Staten mogelijk gekocht door een consortium van bedrijven met onder meer softwarebedrijf Oracle. Het populaire socialemediaplatform kan dan blijven bestaan in de VS als het maandag bereikte 'raamwerkakkoord' is afgerond. Dit melden ingewijden aan CBS News.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ProRail heeft een stap gezet richting het herstel van viaducten op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Schiphol en Rotterdam. Door problemen met het ontwerp moeten treinen noodgedwongen langzamer over een aantal viaducten. De spoorwegbeheerder heeft nu drie ingenieursbedrijven de opdracht gegeven om ontwerpen te maken voor het herstel van negen viaducten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omhoog. Beleggers deden het rustig aan na de stevige opmars een dag eerder en houden met een schuin oog de begrotingsplannen van het kabinet in de gaten, die op Prinsjesdag worden gepresenteerd. De aandacht gaat verder vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan de tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De tijdelijke financieel topman van Unilever, Srinivas Phatak, vervult die rol voortaan permanent. Het bedrijf achter Axe, Knorr en Dove heeft hem formeel benoemd tot hoogste financiële baas van het Britse concern. Hij treedt ook onmiddellijk toe tot het uitvoerend bestuur van Unilever.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De productie van olie en gas uit bestaande velden daalt sterker dan verwacht. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in een rapport. Volgens het IEA gaat vooral de productie bij bestaande offshorevelden en bij schalieprojecten sterker omlaag. Nieuwe investeringen zullen daarom nodig zijn om de productie op peil te houden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toezichthouder voor financiële markten SEC geeft prioriteit aan een voorstel van president Donald Trump om de verplichte kwartaalrapportages voor beursgenoteerde bedrijven af te schaffen. De beurswaakhond zegt Trumps voorstel uit te voeren om de "onnodige regeldruk op bedrijven verder te verminderen".
2 uur geleden