Honda en Nissan willen in 2026 gaan fuseren
YOKOHAMA (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse automakers Honda en Nissan willen in 2026 fuseren. Samen hopen ze beter opgewassen te zijn tegen de concurrentie uit China.
De twee Japanse autofabrikanten ondertekenden maandag een intentieverklaring tijdens een gezamenlijke persconferentie in Tokio. Het is de bedoeling de gesprekken in juni volgend jaar af te ronden. Honda kondigde ook aan dat het voor maximaal 1,1 biljoen yen (6,7 miljard euro) aan eigen aandelen zal inkopen.
Het nieuwe fusiebedrijf moet in augustus 2026 beursgenoteerd zijn. Beide bedrijven behouden hun eigen merken, waaronder Honda's grote motorfietsenafdeling.
Mitsubishi
Mogelijk zal in een later stadium ook Mitsubishi - waarvan Nissan de belangrijkste aandeelhouder is - zich aansluiten. Mitsubishi wil daar eind januari over beslissen. Bij de drie bedrijven rollen jaarlijks 8 miljoen voertuigen van de band.
Onlangs meldde de Financial Times al dat Nissan met spoed een nieuwe aandeelhouder zocht, nu langdurig partner Renault zijn belang in de noodlijdende fabrikant aan het afbouwen is. "We hebben twaalf tot veertien maanden om te overleven", had een hooggeplaatste ingewijde bij Nissan gezegd tegen de Britse zakenkrant.
Dalende autoverkopen
De alliantie met Renault dateert uit 1999 toen het Franse concern Nissan van een dreigend faillissement redde. Renault had lang zo'n 43 procent van de aandelen van Nissan in handen. Inmiddels is dat teruggebracht tot net geen 36 procent.
Tegelijkertijd kampt Nissan met dalende autoverkopen in belangrijke markten China en de Verenigde Staten. Daarbij is de winst gekelderd door gestegen kosten. Nissan kondigde recent ook aan wereldwijd 9000 banen te schrappen.
"Onze samenwerking met Honda betekent niet dat we onze plannen om Nissan er weer bovenop te helpen, opgeven", verklaarde Nissan-topman Makoto Uchida maandag.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
22 minuten geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
5 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden