Honda en Nissan bevestigen afblazen fusiegesprekken
YOKOHAMA (ANP/AFP) - De geplande fusie tussen Honda en Nissan is officieel van de baan, zo bevestigden de twee Japanse autofabrikanten donderdag. De Japanse zakenkrant Nikkei meldde eerder deze maand al dat Honda en Nissan de gesprekken over een samenvoeging hadden gestaakt. De twee automakers lieten in december weten te kijken naar een fusie, waarmee de op twee na grootste autofabrikant ter wereld zou zijn ontstaan. In februari zouden de twee automakers een plan voor de verdere onderhandelingen presenteren.
Het voornemen van de bedrijven om hun krachten te bundelen werd gezien als een poging om de Amerikaanse autofabrikant Tesla en Chinese bedrijven in de markt voor elektrische voertuigen bij te benen. De topman van Honda verklaarde daarbij in december dat het geen reddingsoperatie was voor Nissan, dat vorig jaar duizenden banen schrapte na een forse winstdaling in de eerste helft van het jaar.
Volgens lokale media zijn de gesprekken mislukt doordat Honda had voorgesteld om van zijn worstelende rivaal een dochteronderneming te maken, in plaats van het oorspronkelijke plan om beide bedrijven samen te voegen onder een nieuwe houdstermaatschappij. Honda en Nissan verklaren wel te zullen blijven samenwerken op het gebied van elektrische voertuigen.
Amerikaanse investering
Persbureau Bloomberg meldde op basis van bronnen dat de Amerikaanse investeringsmaatschappij KKR overweegt om te investeren in Nissan, nu de fusie met Honda niet doorgaat. Nissan zou volgens ingewijden hard op zoek zijn naar een nieuwe partner waarbij de voorkeur van het bedrijf uitgaat naar een bondgenoot uit de technologiesector en liefst gevestigd in de Verenigde Staten. KKR is al langer aanwezig in Japan, met investeringen in de leverancier van auto-onderdelen Marelli Holdings. Vertegenwoordigers van KKR en Nissan wilden geen commentaar geven.
De Taiwanese iPhone-maker Hon Hai Precision Industry, beter bekend als Foxconn, aast ook op Nissan. Voorzitter Young Liu zei eerder deze week dat Foxconn openstaat om het belang van 36 procent van de Franse automaker Renault in Nissan te kopen. Volgens hem wil Foxconn een partnerschap met Nissan aangaan, maar de Japanse autofabrikant niet volledig overnemen.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
11 uur geleden