Honda blijft ook na afscheid F1 samenwerken met team Verstappen
MILTON KEYNES (ANP) - Honda blijft ook na het vertrek uit de Formule 1 nauw samenwerken met Red Bull, de renstal van Max Verstappen. De Japanse fabrikant trekt zich aan het einde van dit seizoen terug uit de koningsklasse. Honda gaat Red Bull wel helpen met de ontwikkeling van de motoren en draagt ook personeelsleden over aan het Oostenrijkse team.
Red Bull rijdt sinds 2019 met motoren van Honda. Die combinatie leverde vooralsnog dertien overwinningen op, waarvan er twaalf op naam kwamen van Verstappen. Honda kondigde eind vorig jaar al aan dat het zich na 2021 terugtrekt uit de Formule 1.
Eerder werd al bekend dat Red Bull de motoren en technologische kennis overneemt van Honda en ze in eigen beheer gaat doorontwikkelen. De renstal krijgt daarbij hulp van de Japanners. Red Bull heeft in de eigen fabriek in het Engelse Milton Keynes een technische afdeling geopend waar de motoren worden geproduceerd en onderhouden. Het levert de krachtbronnen ook aan 'zusterteam' AlphaTauri.
Opleidingsprogramma
Red Bull en Honda blijven eveneens samenwerken met hun opleidingsprogramma's voor jonge coureurs. Zo rijdt de Japanner Yuki Tsunoda al in de Formule 1 bij AlphaTauri. Tsunoda (21) komt uit de opleiding van Honda en wordt sinds 2019 gesteund door Red Bull.
Verstappen en zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez rijden komend weekeinde bij de Grote Prijs van Turkije in witte bolides met rode accenten, de kleuren van de Japanse vlag. Red Bull wil hiermee Honda bedanken voor de samenwerking.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiester Barbara van Bergen (47) start maandag niet op de super-G en komt dinsdag ook niet in actie op de combinatie bij de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Ze heeft een lichte hersenschudding overgehouden aan haar val op de afdaling op zaterdag. "In overleg met de arts van TeamNL is daarom besloten deze wedstrijden over te slaan. Rust en herstel staan nu voorop, zodat zij later tijdens deze Spelen weer optimaal kan presteren", meldt NOC*NSF.
21 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - George Russell heeft zijn collega-coureurs in de Formule 1 opgeroepen wat minder kritisch te zijn over de nieuwe ingrijpende technische regels. "Iedereen is er als de kippen bij om dingen te bekritiseren, maar je moet het een kans geven", zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de openingsrace in Melbourne.
45 minuten geledenMIAMI (ANP) - Lars Huijer kan zondagavond zomaar oog in oog met Juan Soto staan in de wedstrijd van het Nederlands Koninkrijksteam tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic. De 32-jarige pitcher van de Amsterdamse Pirates overwoog drie jaar geleden serieus te stoppen nadat sportkoepel NOC*NSF de honkballers de A-status had afgenomen. Slagman Soto tekende eind 2024 een contract van 765 miljoen dollar dat hem vijftien jaar aan de New York Mets verbindt.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Oscar Piastri heeft de schuld op zich genomen voor zijn dramatische uitvalbeurt bij de Grote Prijs van Australië. De coureur van McLaren was op weg naar de grid voor de start, maar reed iets te wild door een bocht en crashte. Het massaal aanwezige publiek op Albert Park was getuige van de sof voor de populaire thuisrijder. "Dit is natuurlijk heel teleurstellend en zou niet mogen gebeuren, zeker niet tijdens mijn thuisrace", vertelde hij aan verslaggevers ter plaatse. "We moeten bekijken wat er nu precies is gebeurd, maar ik denk dat ik iets te veel de kerbstones raakte. Het is voor een groot deel mijn eigen schuld."
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren in de Ultimate Fighting Championship (UFC). De 35-jarige Nederlander verloor in Las Vegas nipt van de Braziliaan Caio Borralho. De jury moest na drie ronden de winnaar aanwijzen en gaf de Braziliaan meer punten.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen begon als twintigste en eindigde als zesde in de Grote Prijs van Australië, maar die inhaalrace kon de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 maar weinig bekoren. "Er zijn niet heel veel positieve dingen te melden, om eerlijk te zijn. Niet over de auto en ook niet over mijn gevoel", zei de coureur van Red Bull na afloop van de openingsrace van het seizoen bij Viaplay.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - George Russell jubelde na zijn zege in de Grote Prijs van Australië over zijn Mercedes. "Ik vind deze auto geweldig, ik vind deze motor geweldig", zei de Brit in het interview na afloop op het circuit Albert Park. Hij won voor de zesde keer in zijn carrière een Formule 1-race.
4 uur geleden