Honda-baas bekent: te vroeg Formule 1 verlaten
LONDEN (ANP) - Honda is te vroeg uit de Formule 1 gestapt, vindt Masashi Yamamoto, de man die namens de Japanse motorfabrikant de leiding had over de afdeling die renstal Red Bull van motoren voorzag. Honda kondigde in 2020 al aan dat het na het seizoen 2021 de koningsklasse van de autosport zou verlaten. Juist in dat laatste jaar bleek de motor zo goed dat Max Verstappen in zijn Red Bull tien races won én als eerste Nederlander de wereldtitel in de Formule 1 veroverde.
"Persoonlijk vind ik dat we te vroeg zijn gestopt. Maar dit was duidelijk een bedrijfsbesluit en ik moest dat accepteren", zegt Yamamoto op de website van Autosport. "Ik begrijp welke kant het bedrijf op wil, maar het is altijd nog mogelijk dat Honda op een goede dag terugkeert in de Formule 1."
Honda was de afgelopen zeven jaar actief als motorleverancier. Eerst voor McLaren, daarna voor Toro Rosso (nu Alpha Tauri). De Japanners wisten de motor in de loop der jaren steeds verder te ontwikkelen en in 2021 zag Honda het resultaat van het stugge doorwerken. "De wereldtitel van Max gaf grote voldoening en ook wel opluchting. We hebben in ons laatste jaar met een andere instelling gewerkt en alles gegeven om het kampioenschap binnen te halen. Dat was tenslotte ook het doel van onze terugkeer in de Formule 1", aldus Yamamoto.
Honda heeft de banden met Red Bull nog niet helemaal verbroken. De Oostenrijkse renstal gaat nu zelf de motor ontwikkelen in een eigen fabriek in Engeland, maar krijgt daarbij ondersteuning van Honda.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geleden