Hommeles in coalitie over vervolgen uitgeprocedeerden
DEN HAAG (ANP) - In de coalitie is hommeles over het voorstel van het CDA om uitgeprocedeerde asielzoekers te vervolgen die weigeren terug te keren. De Christenunie (CU) noemt het plan, dat steun krijgt van de VVD, slecht. De CU vreest een heksenjacht. D66 noemt het CDA-idee onzinnig.
Volgens CU-Kamerlid Joël Voordewind zal het voorstel "een heksenjacht inhouden die ook een verdachte maakt van mensen die wel terug wíllen, maar vaak niet kúnnen." Uitgeprocedeerde asielzoekers opsluiten in een gevangenis gaat niet alleen te ver, maar is ook voor niemand een oplossing, aldus de politicus: "Daarmee is de uitgeprocedeerde asielzoeker immers nog steeds niet uitgezet."
En D66'er Maarten Groothuizen twittert: "Strafbaarstelling illegaliteit gaat niet gebeuren. Onzinnige retoriek."
CDA-Kamerlid Madeleine van Toorenburg zwengelde de discussie aan in het tv-programma Nieuwsuur. Ze reageerde daar op het nieuws dat projecten voor uitgeprocedeerde asielzoekers om terug te keren naar hun land, niet het gewenste resultaat opleveren. Als ze niet meewerken, dan moet het gewoon een strafbaar feit worden, vindt ze.
Meer uit Binnenland
RIDDERKERK (ANP) - Om te voorkomen dat vissen in het warme water sterven, heeft Waterschap Hollandse Delta opgeroepen om geen brood aan eenden te voeren. Ook adviseert het waterschap om hondenpoep langs sloten en beken op te ruimen, zodat het niet in het water terechtkomt, en om "zeer terughoudend" te zijn met gebruik van vislokvoer. Zulke organische materialen tasten de waterkwaliteit verder aan, aldus Hollandse Delta.
5 minuten geledenLOBITH (ANP) - Nog nooit was de afvoer van de Rijn zo laag in de maand juli. In juli 1976 stroomde er 782 kubieke meter per seconde Nederland binnen bij Lobith, aan de Duitse grens. Dat laagterecord werd woensdagochtend rond 03.30 uur verbroken, volgens Rijkswaterstaat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een van de verdachten van een explosie bij een horecazaak op de Plantage Kerklaan in Amsterdam, de 25-jarige Querenshyo T., is woensdag vrijgesproken. Ook is hij vrijgesproken van betrokkenheid bij een poging van een 14-jarige jongen om een vuurwerkbom te laten afgaan bij een vestiging van De Pizzabakkers aan dezelfde straat. De twee incidenten waren op 2 en 3 september vorig jaar.
2 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank over de dood van de 23-jarige Lisanne in het Gelderse Hoog-Keppel in 2024. De man die haar doodde, de 26-jarige Christiaan W. uit Ulft, werd dinsdag veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. Hij werd volledig ontoerekeningsvatbaar verklaard, omdat hij in een psychose verkeerde toen hij het slachtoffer doodstak.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Honderden Nederlanders en mensen uit andere landen zijn waarschijnlijk opgelicht door een bende beleggingsfraudeurs. De criminelen verdienden daar meer dan 100 miljoen euro per maand aan, schat de politie. Meerdere mensen zijn opgepakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag tien jaar cel geëist tegen Tyrone H. voor het opzettelijk doodrijden van de 18-jarige Nabil in Maassluis begin maart vorig jaar. Justitie meent dat de 24-jarige Hagenaar twee keer over het slachtoffer heen reed na een vechtpartij. Dit gebeurde "willens en wetens uit boosheid", zei de officier van justitie. "Er is hier sprake van een gerichte wraakactie."
4 uur geledenTER APEL (ANP) - De nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel is in gebruik genomen, meldt het Rode Kruis. "De eerste vier mensen zijn binnen", laat een woordvoerder van de organisatie woensdag weten.
4 uur geleden