Homepage StemWijzer weer bereikbaar
DEN HAAG (ANP) - De homepage van de website StemWijzer is donderdagochtend enige tijd onbereikbaar geweest. De StemWijzer zelf was overigens wel bereikbaar, meldde een woordvoerster van ProDemos, de organisatie achter de stemhulp voor de Tweede Kamerverkiezingen op 22 november.
Meerdere websites van de organisatie waren niet bereikbaar vanwege problemen bij het bedrijf dat de sites huisvest. Voor de StemWijzer zelf was een omweg gemaakt. Wat de problemen heeft veroorzaakt, is niet bekend.
De stemhulp ging woensdag online en is gebaseerd op belangrijke verkiezingsthema's. Voorafgaand en tijdens de vorige Tweede Kamerverkiezingen in maart 2021 werd de stemhulp van ProDemos miljoenen keren ingevuld. Eind oktober lanceert ProDemos nog Young Voice, een stemhulp voor jongeren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Groep Markuszower beschouwt het regeerakkoord van D66, VVD en CDA als een "openingsbod naar de Tweede Kamer". De groep splitste zich eerder deze maand af van de PVV. De Groep Markuszower hoopt "dat wij, met onze 7 zetels, betere afspraken kunnen maken met deze minderheidsregering", schrijft ze in een eerste reactie op het akkoord.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet een nieuwe Europese procedure beginnen om maatregelen te treffen die Schiphol stiller maken. Dat schrijven D66, VVD en CDA in hun coalitieakkoord. Met die procedure willen de partijen vastleggen dat het vliegveld in 2030 de helft stiller wordt tussen 23.00 en 07.00 uur. Ook hebben ze het over een nachtsluiting tussen middernacht en 05.00 uur.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie houdt de spreidingswet "nu voorlopig in stand", schrijft ze in haar akkoord. Dat is volgens de partijen nodig "om zo een rechtvaardige verdeling over gemeenten te borgen". Dat de wet zou blijven, lekte al voor de publicatie van het akkoord uit via De Telegraaf.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van 2029 tot en met 2035 gaat jaarlijks 1 miljard euro naar de bouw van betaalbare woningen. Dat voornemen hebben de coalitiepartijen in hun akkoord opgeschreven.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders vindt het regeerakkoord van D66, VVD en CDA "rampzalig". Hij heeft onder meer kritiek op de plannen voor de zorg en de sociale zekerheid. Daar gaat het nieuwe minderheidskabinet op bezuinigen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is bereid de minderheidscoalitie van D66, VVD en het CDA te steunen, maar niet als dat wordt "afgewenteld op daklozen, mensen die langdurig ziek zijn, of op wie al vanaf zijn zestiende werkt en zijn pensioen uit beeld ziet verdwijnen". Ook schrijft de partij in een persbericht het "zorgwekkend" te vinden dat de coalitie regels voor embryokweek mogelijk wil oprekken. "Alle reden voor de ChristenUnie om vol overtuiging de mouwen op te stropen",
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens SP-leider Jimmy Dijk is het vrijdag gepresenteerde regeerakkoord van D66, VVD en CDA een "aanval op onze beschaving". De plannen van het toekomstige minderheidskabinet gaan volgens hem ten koste van de 'gewone man'. De SP gaat flink oppositie voeren, belooft Dijk.
22 uur geleden