Holyfield: Fury is momenteel de beste bokser in het zwaargewicht
NEW YORK (ANP/DPA) - De Brit Tyson Fury is momenteel de beste bokser ter wereld in het zwaargewicht. Dat is de stellige overtuiging van oud-wereldkampioen Evander Holyfield. "Het punt is dat hij als enige van de huidige generatie nog ongeslagen is", legde de 57-jarige Amerikaan uit. Holyfield kroonde zich in 1990, 1993, 1996 en 2000 tot de beste zwaargewicht van de wereld.
Fury heeft de wereldtitel van de WBC in zijn bezit. Zijn landgenoot en grote rivaal Anthony Joshua kan pronken met vier kampioensgordels (WBO, WBA, IBF en IBO). Toch blijft Holyfield een voorkeur houden voor Fury. "Hij zou in onze tijd, met Mike Tyson, Riddick Bowe, Lennox Lewis en mijzelf, een waardige uitdager zijn geweest. Dan had hij er zeker bij gehoord."
Holyfield hoopt dit jaar zijn rentree te maken in de boksring. Als tegenstander zou de 53-jarige Tyson, zijn vroegere rivaal en kwelgeest, moeten fungeren. De opbrengst van het titanenduel wil Holyfield aan het goede doel schenken. "Ik zou niet meer gaan boksen als ik mezelf niet meer zou kunnen verdedigen en ik zou ook niet meer de ring ingaan tegen iemand van wie ik denk dat hij mij in elkaar zal slaan", aldus 'The Real Deal'.
Fury (31) en Joshua (30) hebben inmiddels een financieel akkoord bereikt over twee onderlinge duels. Over data en locaties is nog niets bekendgemaakt.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
1 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
1 dag geleden