Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Holterman loopt in haar tweede marathon olympische limiet

Holterman loopt in haar tweede marathon olympische limiet

ENSCHEDE (ANP) - Jill Holterman maakte in december haar debuut op de marathon en al bij haar tweede poging liep ze onder de olympische limiet, waardoor ze in augustus in Sapporo haar derde marathon binnen negen maanden zal lopen. "Het is bizar, maar ik vind het prachtig. Hier doe ik het allemaal voor", zei de 29-jarige Noord-Hollandse, die in de Mission Marathon op het vliegveld van Twente met haar tijd van 2.28.18 precies 12 seconden onder de limiet voor de Olympische Spelen van Tokio dook.

Holterman was ruim 6 minuten sneller dan bij haar debuut in Valencia, waar ze haar eerste kennismaking met de 42,195 kilometer volbracht in 2.34.52. "Vooraf waren er best veel mensen die dachten dat ik het niet zou halen, maar dan raak ik juist extra gemotiveerd om het tegendeel te bewijzen", zei ze met een grote glimlach. "Want ik was er wel van overtuigd dat ik het kon, en mijn coach ook."

De eerste 25 kilometer van het vlakke rondje op de luchthaven probeerde Holterman ontspannen te lopen en energie te sparen voor de slotfase. "Maar dat viel niet mee, want ik liep in een groepje met andere atletes die erg onrustig waren. Het ging van links naar rechts en dat leverde nog een valpartij op ook. Ik moest uitwijken met mijn lange benen en Ruth van der Meijden tikte mij aan van achteren, waardoor zij struikelde. Ze kon gelukkig snel opstaan en doorgaan."

Extra geconcentreerd vervolgde Holterman haar race. Ze kreeg het zwaar na 35 kilometer. "Toen moest ik pushen en vooral de laatste 2 kilometer waren verschrikkelijk. Ik wist dat de limiet binnen bereik was, maar wilde me er niet door laten afleiden. Het was vooral focussen op iedere pas en proberen geen kramp te krijgen. Ik ben ontzettend blij dat ik naar de Olympische Spelen mag, daar heb ik vaak genoeg over gedagdroomd. Het besef moet nog wel komen."

Meer uit Sport

Regerend wereldkampioen Norris de snelste in laatste Dutch GP

ZANDVOORT (ANP) - Lando Norris heeft de Dutch Grand Prix gewonnen. De 26-jarige regerend wereldkampioen reed zijn McLaren na 72 ronden op het circuit van Zandvoort als eerste over de finish. Prins Bernhard van Oranje zwaaide de zwart-wit geblokte vlag.

8 minuten geleden
Klaver vijfde op 400 meter bij Diamond League in Polen

CHORZÓW (ANP) - Lieke Klaver is bij de Diamond League-wedstrijd in Chorzów in Polen als vijfde geëindigd op de 400 meter. De 28-jarige Nederlandse moest met een tijd van 49,71 seconden de zege laten aan Marileidy Paulino uit de Dominicaanse Republiek. Die won in 48,88 voor Nickisha Pryce uit Jamaica en Salwa Eid Naser uit Bahrein.

17 minuten geleden
Van der Poel nipt tweede bij rentree op mountainbike in Les Gets

LES GETS (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn terugkeer op de mountainbike net niet kunnen opluisteren met de zege in de wereldbekerwedstrijd in het Franse Les Gets. De 31-jarige Nederlander van Alpecin-Premier Tech moest na een spannende slotfase alleen zijn meerdere erkennen in de Fransman Adrien Boichis (23). Het tweetal liet in de laatste ronde drie anderen uit de kopgroep achter zich.

30 minuten geleden
Belg Philipsen wint slotrit en grijpt eindzege Renewi Tour

LEUVEN (ANP) - Jasper Philipsen heeft de Renewi Tour gewonnen. De Belgische sprinter van Alpecin-Premier Tech won ook de slotetappe met start en finish in Leuven. Hij bleef na 183,7 kilometer de Italiaan Luca Mozzato en Mike Teunissen voor.

35 minuten geleden
Dutch GP hervat na opruimen autowrak Verstappen

ZANDVOORT (ANP) - De Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort is even na 15.30 uur hervat. De race lag ongeveer een half uur stil na de crash van Max Verstappen in de eerste ronde. De Nederlander raakte de macht kwijt over zijn Red Bull en reed de omheining in. Hij bleef ongedeerd.

38 minuten geleden
Laatste Dutch Grand Prix trekt recordaantal bezoekers

ZANDVOORT (ANP) - De laatste Grand Prix in Zandvoort heeft een recordaantal van 325.000 toeschouwers getrokken. Dat heeft de organisatie van de Formule 1-race bevestigd. De bezoekers kwamen verspreid over vier dagen naar de badplaats.

2 uur geleden
Verstappen crasht en valt uit in laatste Dutch GP op Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen is gecrasht in de laatste Dutch Grand Prix van Zandvoort. De viervoudig wereldkampioen raakte aan het einde van de eerste ronde de controle kwijt over zijn Red Bull en reed de auto vol in de vangrails. Zijn auto was te beschadigd om verder te rijden.

2 uur geleden