Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Holterman loopt in haar tweede marathon olympische limiet

Holterman loopt in haar tweede marathon olympische limiet

ENSCHEDE (ANP) - Jill Holterman maakte in december haar debuut op de marathon en al bij haar tweede poging liep ze onder de olympische limiet, waardoor ze in augustus in Sapporo haar derde marathon binnen negen maanden zal lopen. "Het is bizar, maar ik vind het prachtig. Hier doe ik het allemaal voor", zei de 29-jarige Noord-Hollandse, die in de Mission Marathon op het vliegveld van Twente met haar tijd van 2.28.18 precies 12 seconden onder de limiet voor de Olympische Spelen van Tokio dook.

Holterman was ruim 6 minuten sneller dan bij haar debuut in Valencia, waar ze haar eerste kennismaking met de 42,195 kilometer volbracht in 2.34.52. "Vooraf waren er best veel mensen die dachten dat ik het niet zou halen, maar dan raak ik juist extra gemotiveerd om het tegendeel te bewijzen", zei ze met een grote glimlach. "Want ik was er wel van overtuigd dat ik het kon, en mijn coach ook."

De eerste 25 kilometer van het vlakke rondje op de luchthaven probeerde Holterman ontspannen te lopen en energie te sparen voor de slotfase. "Maar dat viel niet mee, want ik liep in een groepje met andere atletes die erg onrustig waren. Het ging van links naar rechts en dat leverde nog een valpartij op ook. Ik moest uitwijken met mijn lange benen en Ruth van der Meijden tikte mij aan van achteren, waardoor zij struikelde. Ze kon gelukkig snel opstaan en doorgaan."

Extra geconcentreerd vervolgde Holterman haar race. Ze kreeg het zwaar na 35 kilometer. "Toen moest ik pushen en vooral de laatste 2 kilometer waren verschrikkelijk. Ik wist dat de limiet binnen bereik was, maar wilde me er niet door laten afleiden. Het was vooral focussen op iedere pas en proberen geen kramp te krijgen. Ik ben ontzettend blij dat ik naar de Olympische Spelen mag, daar heb ik vaak genoeg over gedagdroomd. Het besef moet nog wel komen."

Meer uit Sport

Maarten van der Weijden stopt met zwemmen, zijn stichting blijft

VUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.

3 uur geleden
Verstappen mikt in jubileumrace op eerste zege ooit in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.

5 uur geleden
Afzwaaiende Izagirre met polsbreuk in Ronde van Lombardije

BERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.

6 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp moeizaam door in masters Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met enige moeite de tweede ronde bereikt in het masterstoernooi van Shanghai. De 31-jarige tennisser won van de Spanjaard Daniel Merida in drie sets: 1-6 6-3 6-4.

6 uur geleden
Judoka Van Dijke strandt in achtste finales WK Bakoe

BAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) uitgeschakeld in de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest verloor in Bakoe van de Spaanse Ai Tsunoda Roustant.

7 uur geleden
Sinner en Alcaraz spelen tegen amateurs bij Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben hun deelname toegezegd aan het demonstratietoernooi tussen amateurs en profs, voorafgaand aan de Australian Open. De winnaar van het zogeheten 'One Point Slam' ontvangt 1 miljoen Australische dollar (omgerekend 621.000 euro).

9 uur geleden
Van Dijke door op WK judo, De Voogd vroeg uitgeschakeld

BAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) doorgedrongen tot de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest won in Bakoe haar eerste twee partijen. Nadat ze in de eerste ronde afrekende met Celinda Corozo uit Ecuador, volgde daarna een zege op de Kroatische Lara Cvjetko, de huidige aanvoerster van de wereldranglijst in de klasse tot 70 kilogram.

10 uur geleden