Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Holterman loopt in haar tweede marathon olympische limiet

Holterman loopt in haar tweede marathon olympische limiet

ENSCHEDE (ANP) - Jill Holterman maakte in december haar debuut op de marathon en al bij haar tweede poging liep ze onder de olympische limiet, waardoor ze in augustus in Sapporo haar derde marathon binnen negen maanden zal lopen. "Het is bizar, maar ik vind het prachtig. Hier doe ik het allemaal voor", zei de 29-jarige Noord-Hollandse, die in de Mission Marathon op het vliegveld van Twente met haar tijd van 2.28.18 precies 12 seconden onder de limiet voor de Olympische Spelen van Tokio dook.

Holterman was ruim 6 minuten sneller dan bij haar debuut in Valencia, waar ze haar eerste kennismaking met de 42,195 kilometer volbracht in 2.34.52. "Vooraf waren er best veel mensen die dachten dat ik het niet zou halen, maar dan raak ik juist extra gemotiveerd om het tegendeel te bewijzen", zei ze met een grote glimlach. "Want ik was er wel van overtuigd dat ik het kon, en mijn coach ook."

De eerste 25 kilometer van het vlakke rondje op de luchthaven probeerde Holterman ontspannen te lopen en energie te sparen voor de slotfase. "Maar dat viel niet mee, want ik liep in een groepje met andere atletes die erg onrustig waren. Het ging van links naar rechts en dat leverde nog een valpartij op ook. Ik moest uitwijken met mijn lange benen en Ruth van der Meijden tikte mij aan van achteren, waardoor zij struikelde. Ze kon gelukkig snel opstaan en doorgaan."

Extra geconcentreerd vervolgde Holterman haar race. Ze kreeg het zwaar na 35 kilometer. "Toen moest ik pushen en vooral de laatste 2 kilometer waren verschrikkelijk. Ik wist dat de limiet binnen bereik was, maar wilde me er niet door laten afleiden. Het was vooral focussen op iedere pas en proberen geen kramp te krijgen. Ik ben ontzettend blij dat ik naar de Olympische Spelen mag, daar heb ik vaak genoeg over gedagdroomd. Het besef moet nog wel komen."

Meer uit Sport

Martín herovert in MotoGP met winst sprintrace in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martín (Aprilia) heeft de leiding in de WK-stand in de MotoGP heroverd op Marc Márquez (Ducati). De Spanjaard won zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Oostenrijk voor zijn landgenoot. De Italiaanse nummer 3 in de WK-stand Marco Bezzecchi (Aprilia) werd ook derde in de sprintrace.

16 uur geleden
Tennisster Lamens uitgeschakeld in kwartfinale São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de nacht van vrijdag op zaterdag uitgeschakeld op het WTA-toernooi van São Paulo. In de kwartfinales was de Argentijnse Nadia Podoroska in drie sets te sterk voor de Nederlandse: 7-6 (5) 3-6 6-3.

23 uur geleden
Darter Nijman ronde verder bij World Series Finals

AMSTERDAM (ANP) - Wessel Nijman heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de World Series of Darts Finals. De 26-jarige Noord-Hollander versloeg in de AFAS Live in Amsterdam de 57-jarige Australiër Simon Whitlock met 6-4.

1 dag geleden
Reinderink volgende Nederlandse ritwinnaar in Ronde van Luxemburg

DIEKIRCH (ANP/BELGA) - Pepijn Reinderink heeft voor het volgende Nederlandse dagsucces gezorgd in de Ronde van Luxemburg. De 24-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step was de snelste in de derde etappe, een rit over 179,6 kilometer van Wiltz naar Diekirch. Reinderink won na een solo van 7 kilometer.

1 dag geleden
Griekspoor overtuigt tegen Mejía en zet tennissers op 2-0

DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn in de Davis Cup dicht bij een plek in de eerste ronde van de Qualifiers van volgend jaar. Tallon Griekspoor won in de Maaspoort van Den Bosch overtuigend van de Colombiaan Nicolás Mejía in twee sets (6-2 6-4) en zette het team van captain Paul Haarhuis op een voorsprong van 2-0.

1 dag geleden
UEFA en CONCACAF eisen onderzoek naar reserves FIFA

NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Čeferin en CONCACAF-voorzitter Victor Montagliani eisen een onafhankelijk onderzoek naar de financiële reserves van wereldvoetbalbond FIFA. Ook doen ze een voorstel om in de periode van 2027 tot en met 2030 minstens 10 miljoen dollar (ruim 8,7 miljoen euro) beschikbaar te stellen aan elk van de 211 aangesloten nationale voetbalbonden. Dat schrijven ze vrijdag in een brief aan FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

1 dag geleden
Van de Zandschulp zet Davis Cup-team moeizaam op 1-0

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft het Nederlandse tennisteam op voorsprong gezet tegen Colombia in de Davis Cup. Hij won in de Maaspoort van Den Bosch met de nodige moeite de eerste partij van de landenstrijd in drie sets van Johan Alexander Rodriguez: 4-6 6-1 7-5.

1 dag geleden