Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Holterman en Deelstra 'bikkelen' naar de finish in hete marathon

Holterman en Deelstra 'bikkelen' naar de finish in hete marathon

SAPPORO (ANP) - De Nederlandse atletes Andrea Deelstra en Jill Holterman speelden een bijrol in de olympische marathon, maar haalden wel de finish in een bloedheet Sapporo. Deelstra eindigde als 44e in 2.37.05, op 9.45 minuten van de Keniaanse winnares Peres Jepchirchir, Holterman arriveerde als 63e in 2.45.27, ruim 18 minuten later dan Jepchirchir. Deelstra was ontevreden over het eindresultaat, Holterman voelde zich trots. "Ik vind mezelf een bikkel."

Deelstra ging voor een plek in de top 10 en liep het eerste deel van de 42,195 kilometer keurig mee in de eerste groep. "Ik hield me aan mijn raceplan en was echt in vorm. Ik dronk goed, koelde goed, ververste zelf steeds het ijs dat ik in mijn pet gooide, totdat ik last kreeg van mijn linkerheup", vertelde de 36-jarige hardloopster, die op de Spelen van Rio als 60e eindigde.

"Ik heb dat eerder gehad in de marathon van Berlijn in 2018 en toen kreeg ik uitvalsverschijnselen. Ik kon twee dingen doen, ermee kappen of een paar keer wandelen en dan die heup een beetje losgooien. Dat laatste heb ik gedaan en voor ik het doorhad, was ik een paar drankposten verder en al op het 36-kilometerpunt. Dan maar finishen, vond ik. Maar door dat wandelen heb ik zeker 5 minuten verspeeld. Trek je die van mijn eindtijd af, dan had ik voor een plek bij de eerste tien kunnen strijden. Dat was een reële doelstelling."

Holterman liep pas haar derde marathon en had geen ervaring met lopen in de hitte. "Het was heel erg zwaar; 27 graden al bij de start en 77 procent luchtvochtigheid. Ik ben voorzichtig gestart, maar toch had ik nog verval, dus dat geeft wel aan hoe zwaar het was. Het waren idiote omstandigheden. Ik knoopte steeds een panty met ijsklontjes aan mijn sport-bh voor de verkoeling en dat heeft me zeker geholpen", zei de 29-jarige atlete uit Egmond aan den Hoef.

Knock-out

Holterman begon niet topfit aan de olympische wedstrijd. Ze kreeg in aanloop naar de wedstrijd last van haar achillespezen en had zelfs drie dagen volledige rust genomen. "Het was een grote uitdaging, ik heb ervan gemaakt wat ik kon en ben blij dat ik de finish heb gehaald en trots op mijn doorzettingsvermogen en mentale weerbaarheid. De sportcultuur in Nederland is erg gericht op top 8 en alles voor de medailles, maar atletiek is zo'n grote sport en de marathon zo sterk bezet. Ik heb hier heel wat goede loopsters zien uitvallen, sommigen gingen bijna knock-out. Als je dan de finish haalt, ben je een bikkel."

Deelstra en Holterman zijn nog niet klaar met de marathon. Parijs 2024 lonkt al. "Ik wil nog die wedstrijd lopen waarin alles wel klopt en dat was nu weer niet het geval", zei Deelstra. "Ik heb dit keer wel mijn verstand gebruikt en mijn lichaam niet kapot gelopen, maar tevreden kan ik nu niet zijn."

Meer uit Sport

Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

59 minuten geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

1 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

2 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

22 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

23 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

1 dag geleden