Hologram van vermoorde sekswerker Betty levert tientallen tips op
AMSTERDAM (ANP) - De inzet van een hologram in Amsterdam om een vijftien jaar oude moordzaak van een sekswerker op te lossen, heeft tientallen tips opgeleverd. Dat meldt de politie zondag. Tussen de tips zit bruikbare informatie, "maar de gouden tip, waar een beloning van 30.000 euro op staat, zit er nog niet tussen", aldus een woordvoerder. Het hologram is zondag voor het laatst te zien.
Het hologram is ingezet naar aanleiding van de moord op de 19-jarige Hongaarse Bernadett 'Betty' Szabó in februari 2009 op de Wallen in Amsterdam. De jonge vrouw werd met tientallen messteken om het leven gebracht. De computervisualisatie, gebaseerd op het slachtoffer, was sinds vorige week zaterdag te zien. Vanaf een kruk achter het raam van een pand in de Korte Stormsteeg werden voorbijgangers om hulp gevraagd. Op de ramen waren stickers geplakt met informatie over de moord en het slachtoffer.
De politie is erg blij met de aandacht die de moordzaak door het hologram heeft gekregen, "niet alleen in Nederland, maar ook internationaal", zegt de woordvoerder. Omdat de gouden tip er nog niet tussen zat, gaat het onderzoek door en blijft de oproep voor tips staan.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
1 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.
5 uur geleden