Holocaustlezing CIDI en hogeschool verloopt rustig na kritiek
UTRECHT (ANP) - De eerste van een reeks lezingen over de Holocaust en antisemitisme van de Hogeschool Utrecht en het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is zonder incidenten verlopen, laat een woordvoerder van de hogeschool na afloop weten. De reeks werd eerder uitgesteld omdat er zorgen waren over de veiligheid van sprekers. De eerste lezing zou op 7 februari zijn, maar was uiteindelijk maandagavond.
Op de lezing kwamen tientallen mensen af. Vooraf stonden een beveiliger voor het gebouw aan de Heidelberglaan en een politieauto op de stoep. Tijdens de lezing werd het gebouw afgesloten.
De HU zei maandag dat er extra maatregelen op het gebied van veiligheid waren getroffen voorafgaand aan de eerste lezing. Om wat voor maatregelen het ging, zei de hogeschool niet. Volgens het hogeschoolblad Trajectum sloot het gebouw waar de lezing plaatsvond om 17.30 uur en werden colleges verplaatst naar andere gebouwen.
Beveiliging
Eind januari lieten de hogeschool en het CIDI weten dat de beveiliging meer aandacht vroeg. De veiligheid van sprekers zou niet te garanderen zijn en die conclusie werd getrokken op basis van "binnengekomen berichten". De Telegraaf citeerde iets daarvoor echter een woordvoerder van de hogeschool die zei dat er meer tijd nodig was om de Hamasaanval van 7 oktober "in een breder perspectief te plaatsen, met ruimte voor uiteenlopende meningen en overtuigingen". Dat leidde tot kritiek.
De lezing van 7 februari werd uiteindelijk verplaatst naar achteraan de reeks. De serie begon maandagavond met de geplande inhoud en spreker van die avond. De lezingen worden in februari en maart tussen 19.00 en 20.30 uur gehouden op het Utrecht Science Park.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van vijf dieren moet herbeoordeeld worden of ze in huis gehouden mogen worden. Per juli 2024 verdwenen veel dieren van de huis- en hobbydierenlijst. Of dat voor de jak, de chinchilla, de Russische dwerghamster, het witstaartstekelvarken en de dromedaris terecht is, moet van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) opnieuw onderzocht worden.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden beëindigen hun gesprekken met het kabinet over sociale zekerheid. Dat hebben vakbondsvoorzitters Hans Spekman van FNV en Hans Van den Heuvel van CNV gezegd na een gesprek met ministers op het Catshuis. Bezuinigingen op sociale zekerheid blijven te veel boven de markt hangen, en daar zijn de bonden op tegen.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Scholen moeten in de weken voor de zomervakantie extra alert zijn op signalen dat meisjes in de zomer mogelijk worden meegenomen naar een ander land om genitaal verminkt te worden. Het kabinet stuurt alle scholen een brief met een aantal signalen die daarop kunnen wijzen.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
49 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland krijgt de eerste doses van "een experimenteel, antiviraal middel" voor de behandeling van het hantavirus toegezonden. Dat maakte de Europese Commissie donderdag bekend. Er zijn nog geen goedgekeurde medicijnen of vaccins voor het behandelen of voorkomen van het virus, maar het Europees Geneesmiddelenbureau acht het middel Favipiravir geschikt voor gebruik in klinische proeven.
1 uur geleden