Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Holocaustherdenking na twee jaar weer met publiek

Holocaustherdenking na twee jaar weer met publiek

AMSTERDAM (ANP) - Na twee jaar coronamaatregelen kan dit jaar bij de Nationale Holocaust Herdenking in Amsterdam weer publiek aanwezig zijn. Onder anderen burgemeester Femke Halsema houdt een toespraak tijdens de herdenking bij het Spiegelmonument in het Amsterdamse Wertheimpark op zondag 29 januari.

"Om kracht bij te zetten aan het belang van de doelstelling 'Nooit Meer Auschwitz' is een grote opkomst, als een signaal tegen het opkomend antisemitisme, van buitengewone betekenis", zo meldt de organisatie. "Dus is niet alleen uw deelname, maar ook die van uw kinderen, familie, vrienden en kennissen meer dan ooit van grote waarde."

Dit jaar is het 78 jaar geleden dat concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz, het internationale symbool van de Holocaust, werd bevrijd. Behalve Halsema spreekt ook Jacques Grishaver, de voorzitter van het Nederlands Auschwitz Comité. Ook houdt een overlevende van de Holocaust, Joop van der Starre, een toespraak.

Op 29 januari verzorgt de NOS een rechtstreekse uitzending en 's avonds een programma met terugblik. In de programma's, gepresenteerd door Rob Trip, is ook aandacht voor de theatrale route die jongeren aansluitend aan de herdenking lopen naar het Nationaal Holocaust Namenmonument. Ook wordt stilgestaan bij de gebeurtenissen rond voormalige Joodse psychiatrische inrichting Het Apeldoornsche Bosch. In 2023 is het 80 jaar geleden dat de bijna 1300 bewoners in één nacht allemaal naar Auschwitz gedeporteerd werden door de Duitse bezetter.

Meer uit Binnenland

Geschrapte Sef: wees stil op 4 mei, maar spreek je daarna wel uit

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Sef heeft zondag een oproep gedaan aan Nederland om op 4 mei stil te zijn voor de slachtoffers van oorlogen, maar om zich de rest van het jaar wel uit te spreken over alle internationale conflicten en oorlogsslachtoffers. Hij deed de oproep op Instagram. De rapper meldde twee maanden geleden dat het Nationaal Comité 4 en 5 mei hem had geschrapt als ambassadeur voor de vrijheid. Volgens Sef had dat te maken met zijn uitlatingen over de oorlog in Gaza.

38 minuten geleden
Agent gewond geraakt bij vernielingen IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.

1 uur geleden
Burgemeester Loosdrecht: draagvlak niet los te zien van Den Haag

LOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.

4 uur geleden
Onderzoek: extreemrechts gebruikt bezorgde burgers om te groeien

AMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.

4 uur geleden
Burgemeester: brute nacht in IJsselstein door 'gajes'

IJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.

4 uur geleden
Onderzoeker: gevaar natuurbranden nog niet geweken

WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."

5 uur geleden
Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

6 uur geleden