Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Holman (NSC): minister moet duidelijkheid geven na stikstofvonnis

Holman (NSC): minister moet duidelijkheid geven na stikstofvonnis

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma moet met een plan komen en duidelijk aangeven waar het kabinet heen wil met het stikstofbeleid, zegt NSC-Kamerlid Harm Holman. De politicus spreekt van een "redelijke heldere bewoording" van de rechter, die Greenpeace woensdag in het gelijk stelde, en het kabinet de opdracht gaf de stikstofneerslag op gevoelige natuur te verminderen.

"Minister Wiersma is natuurlijk wel voor een hele moeilijke opgave gezet", zegt Holman over de bewindsvrouw die verantwoordelijk is voor het stikstofbeleid. De rechter oordeelde dat de maatregelen van het vorige kabinet al tekortschoten, en wees erop dat dit kabinet stopte met het Nationaal Programma Landelijk Gebied en het stikstoffonds. "Nu komt deze uitspraak erbij. Ze zal een stukje helderheid en duidelijkheid moeten geven over wat ze gaat doen en wat dat betekent."

Hij wijst erop dat de minister al nieuw beleid aan het voorbereiden was. "Die zullen komen en dan gaan we het zien hoe die plannen vallen."

Holman gaat niet direct mee in de uitlatingen van zijn regeringspartners PVV en BBB dat de regels dan misschien maar moeten worden aangepast. Zijn partij is wel kritisch op de "modellenwereld" waarop het stikstofbeleid volgens NSC deels is gebaseerd. Maar hij verwacht wel actie op twee andere aspecten van de uitspraak, namelijk dat de stikstofuitstoot omlaag moet en dat de natuur moet herstellen.

Meer uit Politiek

Bestuursvoorzitter Radboud vond bemoeienis minister 'te ver gaan'

HILVERSUM (ANP) - Alexandra van Huffelen, bestuursvoorzitter van de Radboud Universiteit, vindt dat demissionair onderwijsminister Gouke Moes te ver ging toen hij uitspraken deed over een inmiddels vertrokken docent.

49 minuten geleden
Wilders wordt tweede ondervoorzitter Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders wordt de tweede plaatsvervanger van de nieuw verkozen Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Dat maakte Van Campen eerder donderdag bekend, voorafgaand aan een debat. Van Campen wordt in eerste instantie vervangen door Wieke Paulusma (D66), maar als ook zij niet kan, neemt Wilders de voorzittershamer over in de plenaire zaal.

1 uur geleden
Keijzer wil huurregels nog steeds versoepelen, ondanks motie

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer wil nog steeds versoepelingen doorvoeren in regels over verhuur, ondanks een aangenomen Kamermotie die haar vroeg zulke versoepelingen per direct in te trekken. De demissionaire BBB-minister vraagt de Tweede Kamer in een brief om met haar in gesprek te gaan.

2 uur geleden
Jetten deelt zorgen media over dominantie techbedrijven 'enorm'

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten kan zich "enorm" vinden in de zorgen die media hebben geuit in een brief aan informateur Sybrand Buma (CDA) over de dominante rol van techbedrijven. De briefschrijvers vinden het een zorgelijke ontwikkeling dat bedrijven kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om ongecontroleerde en vaak onbetrouwbare informatie te verspreiden.

3 uur geleden
Coenradie: duizenden haatberichten uit PVV-hoek verwijderd

DEN HAAG (ANP) - JA21 heeft tijdens de verkiezingscampagne duizenden haatberichten verwijderd die volgens Tweede Kamerlid Ingrid Coenradie afkomstig waren uit de PVV-hoek. In het televisieprogramma Pauw & De Wit zei de voormalige PVV-staatssecretaris dat er een "trollenleger" was ingezet.

18 uur geleden
GL-PvdA bevestigt aangifte tegen PVV'ers om AI-beelden Timmermans

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft dinsdag aangifte gedaan tegen twee PVV'ers om AI-afbeeldingen die zij maakten van Frans Timmermans. Dat bevestigen de partij en het Openbaar Ministerie (OM) woensdag na berichtgeving van RTL Nieuws. De partij liet eerder al weten van plan te zijn de aangifte te doen.

22 uur geleden
D66 en CDA laten zich donderdag bijpraten over defensie

DEN HAAG (ANP) - Formerende partijen D66 en CDA spreken donderdag verder met elkaar over defensie en veiligheid. Ze hebben gesprekken gepland met een vertegenwoordiger van de NAVO, medewerkers van de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken en van de Nationaal Coƶrdinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

1 dag geleden