Hollywoodstudio's en scriptschrijvers sluiten voorlopig akkoord
LOS ANGELES (ANP) - De stakende scriptschrijvers hebben een voorlopig akkoord bereikt met de grote Hollywoodstudio's. Als de 11.500 leden van schrijversvakbond WGA akkoord gaan met de deal, zullen zij na bijna 150 dagen staken weer aan het werk gaan.
Volgens de Los Angeles Times gaan in de voorgestelde nieuwe driejarige cao de vergoedingen omhoog en krijgen schrijvers van series en films die op streamingdiensten worden aangeboden meer royalty's. Ook zijn in de afspraak regels opgenomen voor het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI).
Scriptschrijvers legden begin mei het werk neer, nadat hun vakbond Writers Guild of America geen akkoord had kunnen bereiken met de Alliance of Motion Picture and Television Producers (AMPTP), waarin de grote filmstudio's en streamingdiensten zijn verenigd. In juli volgden de acteurs van vakbond SAG-AFTRA dat voorbeeld.
Door de twee gelijktijdige stakingen ligt het gros van de producties in Hollywood stil. De staking van de acteurs gaat voorlopig verder, alhoewel de verwachting is dat de AMPTP zich nu op hernieuwde onderhandelingen met vakbond SAG-AFTRA zal richten.
Meer uit Buitenland
ADDIS ABEBA/NEW YORK (ANP/RTR) - Ethiopië heeft in een brief aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties geëist dat het buurland Eritrea zijn troepen terugtrekt uit Ethiopië. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken Gedion Timothewos laat de aanwezigheid van Eritrese troepen op het grondgebied van Ethiopië geen andere keuze dan dat het land zich tegen Eritrea verdedigt.
6 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Zeker drie Saudische burgers zijn om het leven gekomen bij aanvallen op de luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad. Dat meldt de burgerluchtvaartautoriteit.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Burgemeester Zohran Mamdani van New York gaat van de Amerikaanse president Donald Trump eisen dat immigratiedienst ICE alle handhavingsacties in de stad staakt. Dat schreef Mamdani donderdag op X, nadat ICE een man in New York zou hebben neergeschoten.
5 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".
14 uur geleden