Hollywoodstudio's en scriptschrijvers sluiten voorlopig akkoord
LOS ANGELES (ANP) - De stakende scriptschrijvers hebben een voorlopig akkoord bereikt met de grote Hollywoodstudio's. Als de 11.500 leden van schrijversvakbond WGA akkoord gaan met de deal, zullen zij na bijna 150 dagen staken weer aan het werk gaan.
Volgens de Los Angeles Times gaan in de voorgestelde nieuwe driejarige cao de vergoedingen omhoog en krijgen schrijvers van series en films die op streamingdiensten worden aangeboden meer royalty's. Ook zijn in de afspraak regels opgenomen voor het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI).
Scriptschrijvers legden begin mei het werk neer, nadat hun vakbond Writers Guild of America geen akkoord had kunnen bereiken met de Alliance of Motion Picture and Television Producers (AMPTP), waarin de grote filmstudio's en streamingdiensten zijn verenigd. In juli volgden de acteurs van vakbond SAG-AFTRA dat voorbeeld.
Door de twee gelijktijdige stakingen ligt het gros van de producties in Hollywood stil. De staking van de acteurs gaat voorlopig verder, alhoewel de verwachting is dat de AMPTP zich nu op hernieuwde onderhandelingen met vakbond SAG-AFTRA zal richten.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
8 uur geleden