Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hollywoodstudio's en scriptschrijvers sluiten voorlopig akkoord

Hollywoodstudio's en scriptschrijvers sluiten voorlopig akkoord

LOS ANGELES (ANP) - De stakende scriptschrijvers hebben een voorlopig akkoord bereikt met de grote Hollywoodstudio's. Als de 11.500 leden van schrijversvakbond WGA akkoord gaan met de deal, zullen zij na bijna 150 dagen staken weer aan het werk gaan.

Volgens de Los Angeles Times gaan in de voorgestelde nieuwe driejarige cao de vergoedingen omhoog en krijgen schrijvers van series en films die op streamingdiensten worden aangeboden meer royalty's. Ook zijn in de afspraak regels opgenomen voor het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI).

Scriptschrijvers legden begin mei het werk neer, nadat hun vakbond Writers Guild of America geen akkoord had kunnen bereiken met de Alliance of Motion Picture and Television Producers (AMPTP), waarin de grote filmstudio's en streamingdiensten zijn verenigd. In juli volgden de acteurs van vakbond SAG-AFTRA dat voorbeeld.

Door de twee gelijktijdige stakingen ligt het gros van de producties in Hollywood stil. De staking van de acteurs gaat voorlopig verder, alhoewel de verwachting is dat de AMPTP zich nu op hernieuwde onderhandelingen met vakbond SAG-AFTRA zal richten.

Meer uit Buitenland

Bloomberg: Kyiv ontziet Kazachse olietankers bij Russische havens

NOVOROSSISK (ANP) - Oekraïne heeft toegezegd om geen niet-Russische olietankers op de Zwarte Zee aan te vallen die gebruikmaken van Russische havens, als die schepen geen Russische goederen vervoeren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een Amerikaanse functionaris. Het is vooral goed nieuws voor Kazachstan, dat sterk afhankelijk is van de haven in het Russische Novorossisk voor de export van olie.

36 minuten geleden
Iraanse president ziet nu beste omstandigheden voor deal met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De huidige omstandigheden bieden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de beste omstandigheden om te komen tot een overeenkomst met de VS. Hij meent dat er nu in zijn land "samenhang, kracht en eenheid is" en dat Iran in de huidige oorlog tot dusver "zegevierend en machtig is".

1 uur geleden
Ontplofte drone volgens Bulgarije van type dat Oekraïne gebruikt

SOFIA (ANP/AFP) - De drone die zaterdag in Bulgarije is ontploft, was volgens het Bulgaarse ministerie van Defensie van een type dat veel wordt gebruikt door Oekraïne. "Op dit moment zijn er geen aanwijzingen dat het om een opzettelijk incident gaat", aldus het ministerie.

2 uur geleden
President Zelensky voor het eerst in Servië en zoekt samenwerking

BELGRADO (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft voor het eerst als staatshoofd een bezoek aan Servië gebracht. Hij heeft zijn Servische ambtgenoot Aleksandar Vučić gesproken over meer samenwerking, onder meer op het gebied van landbouw en voorziening van levensmiddelen. Zelensky dankte zijn gastheer voor de humanitaire hulp uit Servië.

3 uur geleden
Speciale radar voor vliegveld Leipzig na drone-incident

LEIPZIG (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft volgens het Duitse persbureau DPA een speciale radar op het vliegveld van Leipzig en Halle geplaatst. Het gaat volgens mediaberichten om een EchoShield-systeem dat drones van grotere afstand kan zien aankomen.

4 uur geleden
Dodental bloedbad Thaise school gestegen na overlijden 12-jarige

BANGKOK (ANP/RTR) - Het dodental van de schietpartij vrijdag in een Thaise school is van acht naar negen gestegen. Een meisje van 12 is zaterdag als gevolg van de schietpartij overleden, volgens de politie.

4 uur geleden
Hongaarse partij draagt oud-topjurist Baka voor als president

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regeringspartij Tisza heeft András Baka voorgedragen als de nieuwe president. Baka was in het verleden parlementariër, maar is vooral een bekende jurist. Hij gaf onder meer leiding aan het Hongaarse hooggerechtshof. Naar verwachting stemt het parlement dinsdag in met zijn benoeming.

5 uur geleden