Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hollywood-studio's doen stakende schrijvers nieuw aanbod

Hollywood-studio's doen stakende schrijvers nieuw aanbod

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Hollywood-studio's hebben stakende scriptschrijvers een nieuw aanbod gedaan met daarin concessies rondom onderwerpen als kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden anonieme bronnen in de buurt van de onderhandelingen. De scriptschrijvers zijn sinds 2 mei aan het staken omdat ze onder meer een hogere vergoeding voor vertoningen op streamingdiensten en betere regels met betrekking tot het gebruik van AI bij het maken van films en series willen.

The Alliance of Motion Picture & Television Producers, dat grote mediabedrijven vertegenwoordigt zoals Warner Bros., Discovery Inc. en Paramount Global, is het er nu mee eens dat mensen op de aftiteling moeten komen te staan en niet AI. Daarnaast zullen de bedrijven gegevens delen over het aantal uren dat series en films worden bekeken op streamingdiensten, zodat de scriptschrijvers kunnen zien hoe populair hun producties zijn.

De studio's bieden de schrijvers een verhoging van 5 procent van het basissalaris in het eerste jaar, een stijging ten opzichte van hun eerdere aanbod van 4 procent. De schrijvers vroegen eigenlijk om een loonsverhoging van 6 procent.

Door de staking, en ook die van acteurs, liggen opnames van veel series en films al enige tijd stil. Netflix-directeur Ted Sarandos en Walt Disney Co.-directeur Bob Iger hebben recent aangedrongen om tot een akkoord te komen met de schrijvers. De schrijversvakbond Writers Guild of America en de studio's komen dinsdag weer bij elkaar om het nieuwe aanbod te bespreken.

Meer uit Buitenland

Taliban: doden door Pakistaanse luchtaanval op Afghanistan

KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.

50 minuten geleden
Slachtoffers door Oekraïense aanvallen op Rusland

TAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.

56 minuten geleden
Hoekstra: klimaattop mogelijk op andere manier organiseren

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".

1 uur geleden
Venezuela wil dat maatschappijen vluchten hervatten

CARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.

1 uur geleden
Grote Russische droneaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.

3 uur geleden
NASA vermindert aantal bemande vluchten Starliner

WASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.

3 uur geleden
Pentagon onderzoekt senator na oproep illegale orders te negeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.

7 uur geleden