Hollywood-studio's doen stakende schrijvers nieuw aanbod
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Hollywood-studio's hebben stakende scriptschrijvers een nieuw aanbod gedaan met daarin concessies rondom onderwerpen als kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden anonieme bronnen in de buurt van de onderhandelingen. De scriptschrijvers zijn sinds 2 mei aan het staken omdat ze onder meer een hogere vergoeding voor vertoningen op streamingdiensten en betere regels met betrekking tot het gebruik van AI bij het maken van films en series willen.
The Alliance of Motion Picture & Television Producers, dat grote mediabedrijven vertegenwoordigt zoals Warner Bros., Discovery Inc. en Paramount Global, is het er nu mee eens dat mensen op de aftiteling moeten komen te staan en niet AI. Daarnaast zullen de bedrijven gegevens delen over het aantal uren dat series en films worden bekeken op streamingdiensten, zodat de scriptschrijvers kunnen zien hoe populair hun producties zijn.
De studio's bieden de schrijvers een verhoging van 5 procent van het basissalaris in het eerste jaar, een stijging ten opzichte van hun eerdere aanbod van 4 procent. De schrijvers vroegen eigenlijk om een loonsverhoging van 6 procent.
Door de staking, en ook die van acteurs, liggen opnames van veel series en films al enige tijd stil. Netflix-directeur Ted Sarandos en Walt Disney Co.-directeur Bob Iger hebben recent aangedrongen om tot een akkoord te komen met de schrijvers. De schrijversvakbond Writers Guild of America en de studio's komen dinsdag weer bij elkaar om het nieuwe aanbod te bespreken.
Meer uit Buitenland
DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
57 minuten geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
6 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.
6 uur geleden