Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hollywood-studio's doen stakende schrijvers nieuw aanbod

Hollywood-studio's doen stakende schrijvers nieuw aanbod

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Hollywood-studio's hebben stakende scriptschrijvers een nieuw aanbod gedaan met daarin concessies rondom onderwerpen als kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden anonieme bronnen in de buurt van de onderhandelingen. De scriptschrijvers zijn sinds 2 mei aan het staken omdat ze onder meer een hogere vergoeding voor vertoningen op streamingdiensten en betere regels met betrekking tot het gebruik van AI bij het maken van films en series willen.

The Alliance of Motion Picture & Television Producers, dat grote mediabedrijven vertegenwoordigt zoals Warner Bros., Discovery Inc. en Paramount Global, is het er nu mee eens dat mensen op de aftiteling moeten komen te staan en niet AI. Daarnaast zullen de bedrijven gegevens delen over het aantal uren dat series en films worden bekeken op streamingdiensten, zodat de scriptschrijvers kunnen zien hoe populair hun producties zijn.

De studio's bieden de schrijvers een verhoging van 5 procent van het basissalaris in het eerste jaar, een stijging ten opzichte van hun eerdere aanbod van 4 procent. De schrijvers vroegen eigenlijk om een loonsverhoging van 6 procent.

Door de staking, en ook die van acteurs, liggen opnames van veel series en films al enige tijd stil. Netflix-directeur Ted Sarandos en Walt Disney Co.-directeur Bob Iger hebben recent aangedrongen om tot een akkoord te komen met de schrijvers. De schrijversvakbond Writers Guild of America en de studio's komen dinsdag weer bij elkaar om het nieuwe aanbod te bespreken.

Meer uit Buitenland

Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

26 minuten geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

1 uur geleden
VS: meer sancties tegen Venezuela opheffen

WASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.

2 uur geleden
Beveiliger olympische bouwplaats dood, mogelijk door bevriezing

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.

2 uur geleden
Duizenden boeren protesteren tegen handelsakkoord Zuid-Amerika

PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.

3 uur geleden
Ook Nicaragua laat nu politieke gevangenen vrij

MANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.

4 uur geleden
Off-piste-skiërs omgekomen in Franse Alpen

VAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.

5 uur geleden