Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hollywood-studio's doen stakende schrijvers nieuw aanbod

Hollywood-studio's doen stakende schrijvers nieuw aanbod

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Hollywood-studio's hebben stakende scriptschrijvers een nieuw aanbod gedaan met daarin concessies rondom onderwerpen als kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden anonieme bronnen in de buurt van de onderhandelingen. De scriptschrijvers zijn sinds 2 mei aan het staken omdat ze onder meer een hogere vergoeding voor vertoningen op streamingdiensten en betere regels met betrekking tot het gebruik van AI bij het maken van films en series willen.

The Alliance of Motion Picture & Television Producers, dat grote mediabedrijven vertegenwoordigt zoals Warner Bros., Discovery Inc. en Paramount Global, is het er nu mee eens dat mensen op de aftiteling moeten komen te staan en niet AI. Daarnaast zullen de bedrijven gegevens delen over het aantal uren dat series en films worden bekeken op streamingdiensten, zodat de scriptschrijvers kunnen zien hoe populair hun producties zijn.

De studio's bieden de schrijvers een verhoging van 5 procent van het basissalaris in het eerste jaar, een stijging ten opzichte van hun eerdere aanbod van 4 procent. De schrijvers vroegen eigenlijk om een loonsverhoging van 6 procent.

Door de staking, en ook die van acteurs, liggen opnames van veel series en films al enige tijd stil. Netflix-directeur Ted Sarandos en Walt Disney Co.-directeur Bob Iger hebben recent aangedrongen om tot een akkoord te komen met de schrijvers. De schrijversvakbond Writers Guild of America en de studio's komen dinsdag weer bij elkaar om het nieuwe aanbod te bespreken.

Meer uit Buitenland

Duitsland looft miljoen uit voor gouden tip stroomuitval Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef: Holocaustherdenking dit jaar extra urgent

BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.

1 uur geleden
Noord-Korea vuurt zeker één raket af richting Japan

TOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.

1 uur geleden
Amerikaanse dienst ICE helpt bij beveiliging Winterspelen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.

2 uur geleden
EU en India komen ook defensie- en veiligheidspact overeen

NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.

3 uur geleden
Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

4 uur geleden
Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

5 uur geleden