Hollywood-regisseur Richard Donner overleden
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse regisseur Richard Donner is overleden. De filmmaker, die onder meer bekend is van de originele Superman-film en de Lethal Weapon-serie, is 91 jaar oud geworden.
Donner brak in 1976 door met de horrorklassieker The Omen en was twee jaar later verantwoordelijk voor Superman, de eerste blockbuster over een superheld. Andere succesfilms van zijn hand zijn The Goonies, waarvoor Steven Spielberg het script schreef, en Ladyhawke, met Rutger Hauer in de hoofdrol.
Eind jaren tachtig maakte Donner de eerste van in totaal vier Lethal Weapon-films, met Danny Glover en Mel Gibson. In een reactie zegt Gibson veel van Donner te hebben geleerd. "Hij had een groot hart en een mooie ziel, die de mensen om wie hij gaf dagelijks zagen. Zijn wijsheid en humor gaan gemist worden."
Steven Spielberg noemt Donner 'de beste Goonie aller tijden'. "Hij had alles, echt alles. Hij was zo geliefd, ik kan gewoon niet geloven dat hij er niet meer is", aldus de regisseur.
Donner regisseerde zijn laatste film in 2006: 16 Blocks, met Bruce Willis. In 2009 produceerde hij nog X-Men Origins: Wolverine.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft de Franse ambassadeur in Teheran, Pierre Cochard, om opheldering gevraagd over het optreden van de oproerpolitie tegen demonstrerende middelbare scholieren.
20 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische Nationale Veiligheidsraad (NSC) heeft gewaarschuwd voor aanslagen op Israëliërs en Joden over de hele wereld komende woensdag. Het is dan drie jaar sinds de Hamas-aanslagen van 7 oktober op Israël. "Terroristische organisaties, aangevoerd door Iran en zijn bondgenoten, Hamas en wereldwijde jihadistische groeperingen, zien de datum als een belangrijke mijlpaal", aldus de raad.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft in het parlement gezegd dat de lessen op middelbare scholen deze week worden geschrapt om tijd te maken voor intern overleg in de onderwijsinstellingen. Hij sprak van "een periode voor interne democratie" waar de minister van Onderwijs Édouard Geffray tijd voor wil.
1 uur geledenBAMAKO (ANP/RTR) - Separatisten in Mali hebben hun terugtrekking gemeld uit de strategisch belangrijke plaats Kidal. Dat is volgens het Azawad Liberation Front (FLA) een reactie op luchtaanvallen van de strijdkrachten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen hebben sinds 1 september meer dan 700 miljoen dollar (622 miljoen euro) uitgegeven aan extra advertenties rond de midterms, de tussentijdse verkiezingen in de VS. Volgens NBC News is het geld bedoeld om te voorkomen dat Democraten er op onverwachte plekken met de winst vandoor gaan.
2 uur geledenLYON (ANP) - Bij de middelbare scholierenbetoging in Lyon zijn volgens Franse media de betogers vergezeld van leraren, ouders en vakbondsmensen. Ouders zijn niet alleen verontwaardigd over misstanden in het onderwijs, maar ook bezorgd over de veiligheid van hun kinderen tijdens de demonstraties.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - Een Russische zakenman die betaalde voor feesten rond de bruiloft van de zoon van Donald Trump, heeft zijn geld teruggekregen. "Hij heeft het terugbetaald, maar ik begreep niet waarom, want ik zie het niet als een bijzonder cadeau", zei Oemar Kremljov in Istanbul tegen de pers.
2 uur geleden