Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Holly Mae Brood speelt vrouwelijke hoofdrol in Amsterdamned II

Holly Mae Brood speelt vrouwelijke hoofdrol in Amsterdamned II

AMSTERDAM (ANP) - Holly Mae Brood speelt de vrouwelijke hoofdrol in het langverwachte vervolg op de hitfilm Amsterdamned. De actrice is volgend jaar op het witte doek te zien naast Huub Stapel, die terugkeert als rechercheur Eric Visser. Dat heeft producent 2CFILM dinsdag namens de drie producenten bekendgemaakt.

Brood is in Amsterdamned II te zien als Tara Lee, een jonge ambitieuze rechercheur van de Amsterdamse politie die wordt geconfronteerd met een aantal gruwelijke incidenten rond de grachten. Zij roept de hulp in van gepensioneerde collega Eric Visser, die ooit een maniakale moordenaar oppakte die de grachten onveilig maakte.

Regisseur Dick Maas laat aan het ANP weten dat "Holly Mae vanaf de eerste scriptversie de enige actrice was die ik in mijn hoofd had. Zij heeft een zeldzame starquality, ze treedt wat mij betreft in de voetsporen van grote namen als Monique van de Ven. En zij kan de rol ook fysiek aan - het wordt afzien voor haar bij de opnames." Van de Ven, die in het origineel de vrouwelijke hoofdrol speelde, keert niet terug in het vervolg.

Opnames dit najaar

De voorbereidingen voor de film zijn in volle gang, melden de producenten. De opnames staan voor dit najaar gepland. De première van Amsterdamned II is in 2025, het jaar waarin Amsterdam 750 jaar bestaat. De sequel wordt behalve door 2CFILM geproduceerd door Parachute Pictures en Guess Who.

De eerste Amsterdamned trok in 1988 in de bioscopen meer dan een miljoen bezoekers. Naast Stapel speelden Monique van de Ven, Serge-Henri Valcke, Hidde Maas en Tatum Dagelet hoofdrollen in de film.

Meer uit Binnenland

Aantal aanslagen met explosieven in 2025 bijna gelijk

DEN HAAG (ANP) - Het aantal aanslagen met explosieven op woningen, bedrijven en voertuigen is vorig jaar bijna gelijk gebleven in vergelijking met het jaar ervoor. In 2025 waren er 1525 aanslagen of pogingen tot aanslagen met een explosief, in 2024 waren dat er 1543. Dat meldt het Offensief tegen Explosies, een initiatief van de overheid om het aantal aanslagen met explosieven te verminderen.

1 uur geleden
Rest van de dag geen bussen in Groningen, Friesland en Drenthe

AMERSFOORT (ANP) - De bussen in Groningen, Friesland en Drenthe rijden ook de rest van de dag niet, meldt Qbuzz. Vanwege sneeuw en gladheid geldt code oranje in de noordelijke provincies.

1 uur geleden
Bijna 175.000 euro ingezameld door Stadsherstel voor Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De teller van de inzamelingsactie van Stadsherstel voor de verwoeste Vondelkerk in Amsterdam staat vrijdagochtend op 174.924 euro. Afgelopen dinsdag ging het nog om 112.652 euro. Het geld komt van 2820 donateurs.

1 uur geleden
Op meerdere plekken in noorden geen treinen door wisselstoringen

GRONINGEN (ANP) - Door wisselstoringen kunnen er vrijdagochtend op meerdere plekken geen treinen rijden in het noorden van Nederland. Vanwege zware sneeuwval geldt code oranje in de drie noordelijke provincies.

2 uur geleden
Amper nog gestrande reizigers die nacht op Schiphol doorbrachten

SCHIPHOL (ANP) - In tegenstelling tot de afgelopen dagen overnachtten er in de nacht van donderdag op vrijdag nauwelijks nog gestrande reizigers op Schiphol. Dat heeft een woordvoerder gezegd. "Als er al mensen de nacht in de terminals doorbrachten, waren dat hoogstens enkelingen."

2 uur geleden
Aankomende nacht vriest het overal en valt er nu en dan sneeuw

HOUTEN (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag vriest het bijna overal en ook valt er op de meeste plaatsen zo nu en dan sneeuw. Op veel plaatsen is dat 2 tot lokaal 5 centimeter, in het zuidoosten iets meer. Dat meldt Weeronline.

4 uur geleden
ProRail: treinen noorden gestart met aangepaste dienstregeling

ZWOLLE (ANP) - In het noorden van het land zijn de treinen vrijdagochtend weer gaan rijden, zoals gepland. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft het volgens spoorbeheerder ProRail "aardig wat gesneeuwd, maar we kunnen gewoon starten".

5 uur geleden