Holly Mae Brood speelt vrouwelijke hoofdrol in Amsterdamned II
AMSTERDAM (ANP) - Holly Mae Brood speelt de vrouwelijke hoofdrol in het langverwachte vervolg op de hitfilm Amsterdamned. De actrice is volgend jaar op het witte doek te zien naast Huub Stapel, die terugkeert als rechercheur Eric Visser. Dat heeft producent 2CFILM dinsdag namens de drie producenten bekendgemaakt.
Brood is in Amsterdamned II te zien als Tara Lee, een jonge ambitieuze rechercheur van de Amsterdamse politie die wordt geconfronteerd met een aantal gruwelijke incidenten rond de grachten. Zij roept de hulp in van gepensioneerde collega Eric Visser, die ooit een maniakale moordenaar oppakte die de grachten onveilig maakte.
Regisseur Dick Maas laat aan het ANP weten dat "Holly Mae vanaf de eerste scriptversie de enige actrice was die ik in mijn hoofd had. Zij heeft een zeldzame starquality, ze treedt wat mij betreft in de voetsporen van grote namen als Monique van de Ven. En zij kan de rol ook fysiek aan - het wordt afzien voor haar bij de opnames." Van de Ven, die in het origineel de vrouwelijke hoofdrol speelde, keert niet terug in het vervolg.
Opnames dit najaar
De voorbereidingen voor de film zijn in volle gang, melden de producenten. De opnames staan voor dit najaar gepland. De première van Amsterdamned II is in 2025, het jaar waarin Amsterdam 750 jaar bestaat. De sequel wordt behalve door 2CFILM geproduceerd door Parachute Pictures en Guess Who.
De eerste Amsterdamned trok in 1988 in de bioscopen meer dan een miljoen bezoekers. Naast Stapel speelden Monique van de Ven, Serge-Henri Valcke, Hidde Maas en Tatum Dagelet hoofdrollen in de film.
Meer uit Binnenland
KAPELLE (ANP) - Stichting Bij Annie Thuis gaat meer tijd steken in een crowdfunding om het geboortehuis van Annie M.G. Schmidt in Kapelle te behouden en te verbouwen. De organisatie wil binnen een half jaar het streefbedrag van 550.000 euro ophalen.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In 258 gemeenten is de StemWijzer online gegaan in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. De stemhulp is afgestemd op de lokale partijen en onderwerpen die in een gemeente spelen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeesters maken zich grote zorgen over verharding en verruwing. Die zien ze in de politiek, in de samenleving en in de wereld. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, over precies een maand, waarschuwen ze daarvoor in hun toespraken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De hoeveelheid directe sterfgevallen door drugs is in tien jaar tijd verdrievoudigd. Waren er in 2014 nog 123 sterfgevallen, in 2024 was dat aantal opgelopen naar 378. Dat blijkt uit cijfers van het CBS die in de Nationale Drug Monitor zijn gepubliceerd. Bij veel van de gevallen gaat het om overdosering.
18 uur geleden