Holly Mae Brood speelt vrouwelijke hoofdrol in Amsterdamned II
AMSTERDAM (ANP) - Holly Mae Brood speelt de vrouwelijke hoofdrol in het langverwachte vervolg op de hitfilm Amsterdamned. De actrice is volgend jaar op het witte doek te zien naast Huub Stapel, die terugkeert als rechercheur Eric Visser. Dat heeft producent 2CFILM dinsdag namens de drie producenten bekendgemaakt.
Brood is in Amsterdamned II te zien als Tara Lee, een jonge ambitieuze rechercheur van de Amsterdamse politie die wordt geconfronteerd met een aantal gruwelijke incidenten rond de grachten. Zij roept de hulp in van gepensioneerde collega Eric Visser, die ooit een maniakale moordenaar oppakte die de grachten onveilig maakte.
Regisseur Dick Maas laat aan het ANP weten dat "Holly Mae vanaf de eerste scriptversie de enige actrice was die ik in mijn hoofd had. Zij heeft een zeldzame starquality, ze treedt wat mij betreft in de voetsporen van grote namen als Monique van de Ven. En zij kan de rol ook fysiek aan - het wordt afzien voor haar bij de opnames." Van de Ven, die in het origineel de vrouwelijke hoofdrol speelde, keert niet terug in het vervolg.
Opnames dit najaar
De voorbereidingen voor de film zijn in volle gang, melden de producenten. De opnames staan voor dit najaar gepland. De première van Amsterdamned II is in 2025, het jaar waarin Amsterdam 750 jaar bestaat. De sequel wordt behalve door 2CFILM geproduceerd door Parachute Pictures en Guess Who.
De eerste Amsterdamned trok in 1988 in de bioscopen meer dan een miljoen bezoekers. Naast Stapel speelden Monique van de Ven, Serge-Henri Valcke, Hidde Maas en Tatum Dagelet hoofdrollen in de film.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
3 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
10 uur geleden