Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Holleeder wil nog één keer moordverdenkingen tegenspreken

Holleeder wil nog één keer moordverdenkingen tegenspreken

SCHIPHOL (ANP) - Willem Holleeder ziet zich genoodzaakt zijn laatste mogelijkheid te spreken tijdens zijn proces in hoger beroep veel ruimer te benutten dan hij zich had voorgenomen. Dat liet Holleeder maandag weten na de reactie van het Openbaar Ministerie op het in december uitgesproken pleidooi van zijn twee advocaten.

Holleeder (63) werd in 2019 door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf, voor het geven van vijf moordopdrachten. Hij ontkent iedere betrokkenheid. In hoger beroep heeft het OM opnieuw levenslang geëist. Holleeders advocaten hebben op alle punten vrijspraak gevraagd, omdat in hun ogen het bewijs ontbreekt.

Het leeuwendeel van het bewijs bestaat uit verklaringen van getuigen, onder wie Holleeders zussen Astrid en Sonja. Het OM zei maandag dat getuigenbewijs met behoedzaamheid gewogen moet worden, maar dat het bewijs voor Holleeders rol als opdrachtgever voor de moorden er wel degelijk is. "De kracht van het bewijs zit in het totaal", aldus de twee aanklagers. Onderlinge samenhang en verband tussen de verklaringen zorgen volgens het OM voor dat totaal. Justitie meent dat het proces in hoger beroep "in volle omvang" heeft plaatsgevonden en dat daarbij "voluit recht is gedaan aan de wensen van de verdachte".

Het laatste woord

Holleeder mompelde maandag tijdens het urenlange OM-betoog bij herhaling zijn afkeuring en maakte veelvuldig aantekeningen. Toen de advocaten-generaal waren uitgesproken merkte hij op: "Ik heb het zo’n beetje aangehoord. Als het niet om levenslang zou gaan, zou je er nog om kunnen lachen. Maar hier klopt echt niets van."

Op 21 januari mogen zijn advocaten nog een reactie geven op het laatste betoog van het OM. Het sluitstuk van het proces is het zogeheten laatste woord van verdachte Holleeder. "Ik wilde dat kort houden, maar daar twijfel ik nu aan. Ik ga daar wat langer over doen."

Het gerechtshof heeft de uitspraak gepland op 24 juni.

Meer uit Binnenland

Fietsersbond: meer dan 36.000 kinderen fietsen op onveilige wegen

UTRECHT (ANP) - In Nederland liggen 162 basisscholen langs wegen waar auto's 50 kilometer per uur mogen rijden en waar geen vrijliggend fietspad is. Dat meldt de Fietsersbond op basis van openbare data. De belangenorganisatie dringt aan op snelle invoering van een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur rond alle basisscholen.

29 minuten geleden
Groot onderzoek OM naar sadistische onlinenetwerken

DEN HAAG (ANP) - Het OM doet grootschalig onderzoek naar sadistische onlinenetwerken, waarin jonge mensen worden gedwongen tot extreem gewelddadige handelingen zoals zelfbeschadiging en seksueel misbruik. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van Zembla. Het onderzoeksprogramma achterhaalde dat de politie een destijds 24-jarige man uit Eindhoven arresteerde op verdenking van terrorisme.

35 minuten geleden
Ramkraak bij juwelier in Arnhem, drie verdachten aangehouden

ARNHEM (ANP) - Bij een juwelier aan de Hommelstraat in Arnhem, aan de rand van het centrum, heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een ramkraak plaatsgevonden. Dat bevestigt de politie. Agenten hielden ter plaatse drie verdachten aan.

1 uur geleden
COC: helft lhbti+-asielzoekers voelt zich onveilig in opvang

AMSTERDAM (ANP) - De helft van de lhbti+-asielzoekers en -statushouders ervaart onveiligheid in de opvang. Dat meldt COC Nederland op basis van eigen onderzoek onder 54 respondenten. Volgens de belangenorganisatie is de situatie voor deze groep niet verbeterd sinds eerder onderzoek in 2018.

1 uur geleden
Meer bouwen leidt niet tot lagere huizenprijzen

AMSTERDAM (ANP) - Meer nieuwbouw leidt op korte termijn niet tot lagere huizenprijzen, zegt ABN AMRO in een speciale editie van zijn woningmarktmonitor in aanloop naar de verkiezingen. Ook de afbouw van de hypotheekrenteaftrek, mits dit geleidelijk gebeurt, zal volgens de bank waarschijnlijk niet leiden tot dalende huizenprijzen.

8 uur geleden
Van Weel ziet vrouwen in Saudi-Arabië snel omschakeling maken

RIYAD (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) is onder de indruk van de veranderingen in Saudi-Arabië. Met name vrouwen ziet hij snel de omschakeling maken, zegt hij tijdens een bezoek aan het conservatieve koninkrijk.

11 uur geleden
Bontenbal miste bij SGP en CU 'profetische stem' richting Israël

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal kan "ook vanuit de bijbel" niet begrijpen dat de SGP en ook de ChristenUnie niet kritischer zijn geweest over het geweld van Israël in Gaza. Dat zei hij in een verkiezingsdebat tussen de christelijke partijen van het Nederlands Dagblad.

12 uur geleden