Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Holleeder: ik ken al die mensen niet. Helemaal niks, nul

Holleeder: ik ken al die mensen niet. Helemaal niks, nul

SCHIPHOL (ANP) - "Ik ken al die mensen niet. Helemaal niks, nul." Willem Holleeder bleef dinsdag bij het punt dat hij al eerder maakte: hij heeft niets te maken met de moord op vastgoedman Willem Endstra en kent niemand in de groep verdachten die met de uitvoering van de liquidatie in verband wordt gebracht: "Nooit gezien, nooit gesproken, niet in mijn periferie."

Willem Endstra werd op 17 mei 2004 voor zijn kantoor aan de Amsterdamse Apollolaan doodgeschoten. Het is een van de moorden waarvoor de rechtbank Holleeder (62) in 2019 tot levenslang veroordeelde. Dinsdag ondervroeg het gerechtshof hem in hoger beroep uitvoerig over de zaak. Dat gebeurde onder meer aan de hand van verklaringen die getuigen uit de omgeving van Endstra na de moord aflegden en die in zijn richting wijzen.

Holleeder ontkent alle betrokkenheid en houdt vol dat hij niets te winnen had bij de dood van Endstra, die hij eerder zijn toegang tot de bovenwereld noemde. Hij had zelf miljoenen bij hem gestald, waarvan niets op papier stond "en alleen hij en ik wisten". De relatie was volgens hem prima, tot crimineel John Mieremet Endstra in augustus 2002 in De Telegraaf de bankier van de onderwereld noemde en Holleeder diens sterke arm. Banken trokken hun handen van de zakenman af. Tegelijkertijd zetten criminelen hem steeds zwaarder onder druk omdat ze het geld terugwilden dat ze bij hem hadden gestald.

Mieremet

Dat Endstra daarna vertelde te worden afgeperst, was volgens Holleeder vooral om bij geldschieters te kunnen ontkennen dat hij met criminelen zaken deed. De zakenman zou hém uiteindelijk als afperser hebben aangewezen onder druk van Mieremet, die achter de tientallen miljoenen aanzat die hij zelf bij de in zakelijke doodsnood verkerende Endstra had ondergebracht. Hij zou door zijn extreem gewelddadige reputatie een van de weinigen zijn geweest die uiteindelijk nog iets terugzag.

Voor de moord op Endstra is behalve Holleeder nooit iemand veroordeeld. De vermoedelijke schutter overleed in maart 2012 in zijn cel aan een hersenbloeding. Drie mannen die hem bij de liquidatie zouden hebben aangestuurd werden in 2016 vrijgesproken. Hun zaak in hoger beroep loopt nog.

De beroepszaak van Holleeder gaat maandag verder. Dan buigt het hof zich over de moord op John Mieremet. Die werd eind 2005 in Thailand doodgeschoten.

Meer uit Binnenland

WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

2 uur geleden
Festival in Amsterdam spant kort geding aan na annulering

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.

2 uur geleden
Veel politie in Ter Apel bij demonstraties asielzoekerscentrum

TER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.

3 uur geleden
Hondius na aankomst op Tenerife door naar Nederland

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Festival in Amsterdam op laatste moment geannuleerd

AMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.

4 uur geleden
Nederlandse toerist (21) met mazelen opgenomen in Panama

PANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.

5 uur geleden
Tenerife treft voorbereidingen voor ontvangst Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.

5 uur geleden