Holleeder haalt nog één keer uit naar zus Astrid
SCHIPHOL (ANP) - Willem Holleeder heeft vrijdag zijn laatste woord in zijn proces onder meer benut om nog één keer uit te halen naar zijn zus Astrid, een van de belangrijkste getuigen tegen hem. In zijn ogen heeft zij over de hele strafzaak "de regie gevoerd". Holleeder (63) staat in hoger beroep terecht op verdenking van het geven van vijf opdrachten voor liquidaties. Het hof rondde het inhoudelijke deel van het proces na 42 zittingsdagen af.
De rechtbank veroordeelde Holleeder in 2019 tot levenslang. Het Openbaar Ministerie heeft die straf ook in hoger beroep geëist. Holleeder ontkent alle beschuldigingen. Slachtoffers in de zaak zijn Cor van Hout en Robert ter Haak (2003), Willem Endstra (2004), Kees Houtman (2005), John Mieremet (2005) en Thomas van der Bijl (2006).
Holleeders advocaten hebben op alle punten vrijspraak gevraagd, omdat in hun ogen het bewijs ontbreekt. Het leeuwendeel daarvan bestaat uit verklaringen van getuigen, onder wie Holleeders zussen Astrid en Sonja. "Astrid heeft de regie gevoerd en verklaringen in elkaar gezet", aldus Holleeder. "En dat is een kwalijke zaak." Astrid maakte heimelijk opnames van gesprekken met haar broer, waarin hij voor zichzelf belastende uitspraken zou hebben gedaan. Volgens Holleeder heeft zijn zus een reeks opnames met ontlastend materiaal achtergehouden.
Kroongetuige
Kroongetuige Fred R. werd evenmin gespaard. Over hem zei Holleeder dat hij op de motorfiets heeft gezeten die is gebruikt bij de moord op Cor van Hout. R. heeft tegen Holleeder getuigd.
Voor de rechters van het Amsterdamse gerechtshof had Holleeder niets dan lof. "Ongelooflijk hoe dit hof alles heeft gelezen. Zelfs dingen ik niet eens gelezen had. Daar ben ik u dankbaar voor."
De uitspraak van het hof staat gepland op 24 juni. Op 6 april vindt nog een tussentijdse zitting plaats; die is noodzakelijk omdat Holleeder tot aan de einduitspraak in voorlopige hechtenis zit. De wet schrijft voor dat de rechter die iedere drie maanden toetst.
Meer uit Binnenland
ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
8 uur geleden