Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Holleeder: bedreigingen zussen 'verzinsels en flauwekul'

Holleeder: bedreigingen zussen 'verzinsels en flauwekul'

SCHIPHOL (ANP) - "Verzinsels en flauwekul en een ordinaire strategie om haar boek te verkopen." Aldus bestempelde Willem Holleeder dinsdag in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol de recent in de media gemelde bedreigingen van zijn zussen Astrid en Sonja. Volgens het Openbaar Ministerie zijn beide incidenten onderzocht en heeft dat vooralsnog niets opgeleverd. Een verband met Holleeder is evenmin aangetoond. Dat verband is ook niet door de zussen gesuggereerd.

Holleeder staat in hoger beroep terecht voor het geven van een aantal moordopdrachten. De rechtbank heeft hem daarvoor veroordeeld tot levenslang. Zijn twee zussen zijn cruciale getuigen in het proces. Zij hebben zeer belastende verklaringen afgelegd. Volgens Holleeder klopt er niets van die verklaringen.

Sonja Holleeder is volgens De Telegraaf ontkomen aan een liquidatie en Astrid Holleeder werd opgewacht en bedreigd na een bezoek aan haar moeder op een geheime locatie.

Deze week verschijnt er een nieuwe druk van een van de drie boeken die Astrid over haar lotgevallen met haar broer heeft geschreven. Holleeder zei ervan overtuigd te zijn dat de verhalen over de bedreigingen als onderdeel van een mediastrategie naar buiten zijn gebracht. Hij betwijfelt of de incidenten wel hebben plaatsgevonden. "Het gaat alleen maar over geld."

Meer uit Binnenland

Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

14 minuten geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

1 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

2 uur geleden
Noodverordening in Weert om brandweer de ruimte te geven

WEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.

2 uur geleden
Militaire vakbond staat achter visie Commandant over oefeningen

DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."

3 uur geleden
Staatssecretaris Boswijk verwacht aanpassing protocollen Defensie

DEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.

3 uur geleden
Brandweer nog volop bezig met nablussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.

4 uur geleden