Holland Acht vaart eindelijk uit
ALMERE (ANP) - Elf weken lang lag de ruim 17 meter lange boot in de loods op het droge, maar maandag woelde de Holland Acht voor het eerst weer door het water. De uitgelaten manschappen van hoofdcoach Mark Emke stapten bij roeivereniging Pampus in Almere in het vlaggenschip van de Nederlandse roeiploeg.
Roeien was in de coronacrisis al wel weer enkele weken toegestaan in de 'tweeën’, maar voor de Acht duurde het langer eer er toestemming was. Met een mondkapje voor stuurvrouw Aranka Kops was het laatste beletsel weggenomen. De acht roeiers kijken tegen elkaars rug aan, maar de stuurvrouw zit op korte afstand van slagman Robert Lücken en kijkt hem vol in het gezicht.
De tewaterlating van de boot, die zijn laatste succes vorig jaar vierde met het zilver op de WK in het Oostenrijkse Linz, had al eerder gekund, maar coach Emke wachtte nog even. '’Ik heb een pauze ingelast, vond het belangrijk dat de mannen eerst nog vakantie kregen. Vanaf vandaag begint de voorbereiding op de Olympische Spelen.’’
Lang jaar
Tokio 2020 was normaal gesproken deze zomer het hoogtepunt geweest voor de Holland Acht. De uitbraak van het coronavirus, met kort daarna het besluit om de Spelen met een jaar uit te stellen, kwam hard aan. "Ik had wel even tijd nodig om die klap te verwerken. Als het grote doel waar je al die tijd naartoe werkt ineens wegvalt, moet je even tot jezelf komen. Ik moest de batterij weer opladen", vertelt Bram Schwarz, met 22 jaar de jongste roeier in de Holland Acht.
"Roeien is een zware sport die fysiek en mentaal veel van je vergt. Het is veel trainen, vaak lang en hard, en weinig wedstrijden. Zoals wij de sport beleven, duurt een jaar heel lang. We hebben na die klap van het afzeggen van de Spelen met een minder intensief schema de training weer opgepakt. Zo heb ik de lol weer teruggevonden en ik stap nu echt met plezier die boot weer in.’’
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft het masterstoernooi van Parijs gewonnen. De Spaanse tennisser was in de finale in twee sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (5) 7-5. Alcaraz is de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.
6 minuten geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Qatar in de MotoGP gewonnen. De 27-jarige Italiaan op de Aprilia bleef na 22 ronden op het circuit van Lusail de Spanjaarden Marc Márquez op de Ducati en Raúl Fernández op de Aprilia voor.
28 minuten geledenZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.
1 uur geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.
2 uur geledenLUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton en Charles Leclerc hebben hun onderlinge irritaties uitgesproken. Dat hebben de beide coureurs van Ferrari gedaan in een bijeenkomst met hun teambaas Fred Vasseur bij de Grote Prijs van São Paulo.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.
8 uur geleden