Hogeschool Utrecht stelt lezingen Holocaust uit om veiligheid
UTRECHT (ANP) - De Hogeschool Utrecht heeft een lezingenreeks over de Holocaust voorlopig geschrapt. De onderwijsinstelling meldt zondag de reeks op een ander moment te gaan houden, omdat "de veiligheid van sprekers, studenten, docenten en bezoekers niet gewaarborgd kan worden".
De Telegraaf meldde zondag dat de Hogeschool Utrecht (HU) voorlopig een streep heeft gezet door een lezingenreeks, die 7 februari zou beginnen. In een bericht op de website van de krant zei een woordvoerder dat de hogeschool een diverse en gebalanceerde dialoog wil faciliteren rond dit onderwerp. "We hebben meer tijd nodig om de gebeurtenissen van 7 oktober en daarna in breder perspectief te plaatsen, met ruimte voor uiteenlopende meningen en overtuigingen", citeerde De Telegraaf de woordvoerder.
De Hogeschool meldt zondagochtend dat de lezingenreeks wel degelijk doorgaat, maar dan op een later moment. "Het beeld dat nu geschetst wordt in de media en de conclusies die daaraan worden verbonden, zijn niet correct. Hogeschool Utrecht maakt haar eigen afwegingen als het gaat om de inhoud, vorm en uitvoering van haar onderwijs en laat zich niet leiden door belangengroeperingen of activisten."
Kritiek
"Wij hechten veel belang aan goed onderwijs over de verschrikkingen van de Holocaust en blijven dat ook doen", zegt voorzitter van het college van bestuur van de hogeschool Wilma Scholte op Reimer zondag. "Deze verschrikkingen kunnen op geen enkele manier verbonden worden aan de huidige spanningen over de oorlog in het Midden-Oosten, dat staat voor ons voorop. De suggestie dat wij onderwijs over de Holocaust verbinden aan de huidige spanningen werpen wij verre van ons."
CIDI-directeur Naomi Mestrum kreeg vrijdagochtend te horen dat de lezingen voor onbepaalde tijd zijn geschrapt vanwege "alle gevoeligheden". De hogeschool organiseert de lezingenreeks samen met het CIDI. Er was kritiek op de lezingen vanuit pro-Palestijnse hoek, aldus Mestrum. Daarbij zou onder meer zijn opgeroepen te protesteren en lessen te verstoren.
In een reactie op het bericht dat de hogeschool zondag uit deed, zegt ze dat veiligheid iets is dat kan worden opgelost. "Het laatste wat we in deze tijd moeten willen, is zwichten voor bedreiging en intimidatie. Als dat het probleem is, dan is dat prima op te lossen", aldus de CIDI-directeur. "Heb een ruggengraat. Ga niet die bedreiging en intimidatie belonen door het af te zeggen of voor onbepaalde tijd uit te stellen."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
22 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
6 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
8 uur geleden