Hogeschool Utrecht stelt lezingen Holocaust uit om veiligheid
UTRECHT (ANP) - De Hogeschool Utrecht heeft een lezingenreeks over de Holocaust voorlopig geschrapt. De onderwijsinstelling meldt zondag de reeks op een ander moment te gaan houden, omdat "de veiligheid van sprekers, studenten, docenten en bezoekers niet gewaarborgd kan worden".
De Telegraaf meldde zondag dat de Hogeschool Utrecht (HU) voorlopig een streep heeft gezet door een lezingenreeks, die 7 februari zou beginnen. In een bericht op de website van de krant zei een woordvoerder dat de hogeschool een diverse en gebalanceerde dialoog wil faciliteren rond dit onderwerp. "We hebben meer tijd nodig om de gebeurtenissen van 7 oktober en daarna in breder perspectief te plaatsen, met ruimte voor uiteenlopende meningen en overtuigingen", citeerde De Telegraaf de woordvoerder.
De Hogeschool meldt zondagochtend dat de lezingenreeks wel degelijk doorgaat, maar dan op een later moment. "Het beeld dat nu geschetst wordt in de media en de conclusies die daaraan worden verbonden, zijn niet correct. Hogeschool Utrecht maakt haar eigen afwegingen als het gaat om de inhoud, vorm en uitvoering van haar onderwijs en laat zich niet leiden door belangengroeperingen of activisten."
Kritiek
"Wij hechten veel belang aan goed onderwijs over de verschrikkingen van de Holocaust en blijven dat ook doen", zegt voorzitter van het college van bestuur van de hogeschool Wilma Scholte op Reimer zondag. "Deze verschrikkingen kunnen op geen enkele manier verbonden worden aan de huidige spanningen over de oorlog in het Midden-Oosten, dat staat voor ons voorop. De suggestie dat wij onderwijs over de Holocaust verbinden aan de huidige spanningen werpen wij verre van ons."
CIDI-directeur Naomi Mestrum kreeg vrijdagochtend te horen dat de lezingen voor onbepaalde tijd zijn geschrapt vanwege "alle gevoeligheden". De hogeschool organiseert de lezingenreeks samen met het CIDI. Er was kritiek op de lezingen vanuit pro-Palestijnse hoek, aldus Mestrum. Daarbij zou onder meer zijn opgeroepen te protesteren en lessen te verstoren.
In een reactie op het bericht dat de hogeschool zondag uit deed, zegt ze dat veiligheid iets is dat kan worden opgelost. "Het laatste wat we in deze tijd moeten willen, is zwichten voor bedreiging en intimidatie. Als dat het probleem is, dan is dat prima op te lossen", aldus de CIDI-directeur. "Heb een ruggengraat. Ga niet die bedreiging en intimidatie belonen door het af te zeggen of voor onbepaalde tijd uit te stellen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg ontvangen.
5 minuten geledenMOERDIJK (ANP) - De zes partijen die de nieuwe coalitie in Moerdijk gaan vormen, hebben hun bestuursakkoord voor de komende jaren gepubliceerd. Ze benadrukken daarin nog eens hoe belangrijk ze het vinden dat inwoners voor de lange termijn duidelijkheid krijgen over alle uitbreidingsplannen voor de industrie en energie-infrastructuur. Ook dringen ze aan op "ruimhartige compensatie" voor mensen die moeten vertrekken.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven maanden cel geëist tegen Joseph Leijdekkers (71), de vader van Jos Leijdekkers, oftewel Bolle Jos, voor het witwassen van een horloge. Dat werd aangetroffen bij een doorzoeking van zijn huis in Rotterdam in januari 2023. Daarbij werden meerdere horloges, contant geld en een jammer gevonden.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij Oceanwide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.
48 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem is op zoek naar IKEA-producten uit de periode 1978 tot 2008. Iedereen die denkt thuis iets te hebben dat interessant kan zijn en er een verhaal bij heeft, mag contact opnemen. Het museum wil er zijn collectie mee uitbreiden. Het herbergt al veel Nederlands huisraad van de laatste tweehonderd jaar, maar nauwelijks iets van de Zweedse meubelketen. Gebruikssporen zijn geen punt.
1 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Een man bij wie het hantavirus is vastgesteld, wordt behandeld in een ziekenhuis in Zürich, meldt de Zwitserse overheid. De patiënt is eerder aan boord geweest van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius, waar een uitbraak plaatsvond.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip waarop het hantavirus werd vastgesteld, zal aanmeren in Tenerife, meldt de Spaanse zender TVE op gezag van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid. De president van de autonome Spaanse archipel zegt tegen de komst te zijn en vreest voor gezondheidsgevolgen, zei hij woensdag tegen radiozender COPE.
2 uur geleden