Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogeschool en CIDI verplaatsen alleen eerste les Holocaustlezing

Hogeschool en CIDI verplaatsen alleen eerste les Holocaustlezing

DEN HAAG (ANP) - De Hogeschool Utrecht en het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) verplaatsen alleen de eerste lezing van een reeks over de Holocaust en antisemitisme. Dat bevestigt CIDI-directeur Naomi Mestrum maandagavond na berichtgeving van De Telegraaf. Er blijkt meer tijd nodig te zijn om de veiligheid van het evenement te organiseren, aldus Mestrum.

Tot die conclusie komen de twee organisatoren na een gesprek met elkaar op maandag en met de gemeente Utrecht een dag eerder. Dat de beveiliging meer aandacht vraagt, concludeert de Hogeschool volgens Mestrum op basis van "binnengekomen berichten". De gemeente helpt de school te inventariseren wat er precies nodig is, en de geplande datum van de eerste lezing op 7 februari komt daarom te vroeg.

Inhoudelijk is er niets veranderd aan de lezingencyclus, zegt Mestrum. "Beide partijen staan volledig in voor het programma en de sprekers. Zij bepalen ook de inhoud van de eigen colleges." De inhoud was dan ook geen onderwerp van gesprek maandag, de manier waarop over de lezing is gecommuniceerd was dat wel.

Veiligheid sprekers

Zondag meldde de Hogeschool dat de reeks werd uitgesteld omdat de veiligheid van sprekers niet gegarandeerd kon worden. De Telegraaf meldde echter dat een woordvoerder had gezegd dat er meer tijd nodig was om de aanval door Hamas op Israël op 7 oktober "in een breder perspectief te plaatsen". Die laatste verklaring kon op veel kritiek rekenen.

Nu wordt alleen de eerste lezing van 7 februari verplaatst naar achteraan de reeks, en start de serie op 12 februari met de geplande inhoud en spreker van die avond. "Dat heeft niets met de spreker van het eerste college te maken", zegt Mestrum. De verplaatsing geeft de Hogeschool en gemeente meer tijd "om de reeks dusdanig te organiseren dat iedereen zich veilig voelt".

Constructief gesprek

In een verklaring laat de Hogeschool maandagavond weten dat een "goed en constructief persoonlijk gesprek" met het CIDI en het Centraal Joods Overleg (CJO) tot de huidige planning heeft geleid. De voorzitter van het College van Bestuur van de school zou in het gesprek helder hebben gemaakt dat het belangrijkste punt is dat er "over de Holocaust gedoceerd kan blijven worden" en dat "de lezingenreeks door zal gaan".

Het CJO noemde het eerdere besluit en uitleg van de Hogeschool "onaanvaardbaar" op de eigen website. "Het CJO vindt het onbegrijpelijk om een relatie te leggen tussen onderwijs over de Holocaust en de acties van de staat Israël na 7 oktober." Volgens de organisatie brengt de huidige situatie geen verandering in hoe naar het wegvoeren en vermoorden van de Joodse bevolking tijdens de Tweede Wereldoorlog moet worden gekeken.

Meer uit Binnenland

Vogelgriep bij pluimveebedrijf in Groningse Vlagtwedde

VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.

4 uur geleden
Vandaal betast vrouwen in Breda, plast in bus en bijt bij cel

BREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.

7 uur geleden
Rijkswaterstaat: pas rijstijl aan en hou rekening met gladheid

UTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.

7 uur geleden
Bestuurder naar ziekenhuis na botsing met politieauto in Limburg

SINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.

8 uur geleden
Koningspaar feliciteert Van 't Wout met tweede gouden medaille

MILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".

10 uur geleden
Onderzoek: meer dan helft Nederland steunt delen MAGA-ideologie

WASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.

12 uur geleden
Trouwen op gemeentehuis duurder dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.

12 uur geleden