Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogescholen werken aan plan voor beperken internationalisering

Hogescholen werken aan plan voor beperken internationalisering

DEN HAAG (ANP) - Hogescholen komen in navolging van universiteiten op korte termijn ook met een plan voor het beperken van de instroom van internationale studenten, meldt de Vereniging Hogescholen. Op hogescholen wordt het merendeel van de opleidingen al in het Nederlands gegeven, en is maar een klein deel van de studenten internationaal, aldus de woordvoerster.

De vereniging wil een "doorwrocht en zorgvuldig voorstel" presenteren en wil nog niet inhoudelijk ingaan op de plannen. De vereniging wil ook niets zeggen over de impact van het mislopen van inkomsten door het beperken van de instroom van internationale studenten. "We pakken de handschoen op om met een evenwichtig plan te komen. We zien de zorgen die leven op dit onderwerp in de maatschappij", aldus de woordvoerster.

De veertien Nederlandse universiteiten maakten donderdag bekend maatregelen te nemen om de instroom te beperken, meldde de Universiteiten van Nederland (UNL). Voorlopig worden geen nieuwe Engelstalige bacheloropleidingen ontwikkeld. Ook wordt onderzocht welke opleidingen die nu in het Engels worden gegeven kunnen overschakelen naar het Nederlands. Grote bachelors, zoals economie en psychologie, moeten op zijn minst ook in het Nederlands worden aangeboden.

Beperkte aantallen

Volgens de vereniging is het aantal internationale studenten dat een bacheloropleiding op een van de 36 hogescholen in Nederland volgt "best beperkt". Zo komt al een aantal jaren zo'n 8 tot 9 procent van de studenten uit het buitenland. Het overgrote deel van de aangeboden opleidingen op hogescholen is in het Nederlands.

"We leiden met name op voor beroepen die Nederlandstalig zijn en blijven, zoals verpleegkundigen en leraren", stelt de woordvoerster. Een aantal sectoren die internationaler zijn, zoals de hotelschool en beroepen in de luchtvaart, worden in het Engels aangeboden. Dat gaat om zo'n 7,5 procent van de opleidingen, zegt de woordvoerster.

Indienen plan

Half maart moet het plan van de hogescholen bij minister Robbert Dijkgraaf (OCW) liggen. De minister is bezig met een wet voor universiteiten en hogescholen over een maximumaantal studenten voor Engelstalige trajecten van opleidingen. De grote aantallen internationale studenten die nu in Nederland studeren dreigen Nederlandse studenten te verdringen. Ook is de kamernood door de vele internationale studenten toegenomen.

Meer uit Binnenland

Formulier gestrande Nederlanders tot nu toe 9000 keer ingevuld

DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.

4 uur geleden
Ontnemingszaak Klaas Otto uitgesteld

BREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.

7 uur geleden
Geen andere rechters voor ontnemingszaak Klaas Otto

BREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.

7 uur geleden
Iraniërs vragen in Den Haag aandacht voor situatie in hun land

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.

8 uur geleden
Nabestaanden willen geen uitstel van hoger beroep Lucky

DEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.

8 uur geleden
Ook zaterdag repatriëringsvlucht uit Oman

DEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.

8 uur geleden
Verdediging van Klaas Otto wraakt rechtbank in ontnemingszaak

BREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.

10 uur geleden