Hogere winst voor Mercedes-Benz ondanks chiptekorten
STUTTGART (ANP/AFP) - De Duitse autofabrikant Mercedes-Benz heeft afgelopen jaar meer omzet en winst geboekt door zich meer te richten op duurdere modellen. Vanwege het chiptekort koos Mercedes voor die strategie waarbij niet alleen grotere auto's, maar ook auto's met een luxueuzere uitrusting voorrang kregen bij de productie.
Door de aangepaste strategie steeg de gemiddelde prijs voor elke verkochte Mercedes met meer dan een kwart. De winstmarge op de luxeauto's en busjes van het Duitse bedrijf kwam uit op 12,7 procent. Een jaar eerder was dat nog 6,9 procent.
Dat alles leidde tot een omzet van 168 miljard euro en een operationele winst van 19,2 miljard euro. Een jaar eerder bedroeg die winst van het bedrijf, dat tot begin dit jaar Daimler heette, nog 8,6 miljard euro.
Naamsverandering
De naamsverandering was deel van een aanpassing waarbij Daimler eerder al de vrachtwagen- en bussentak op eigen benen zette en naar de beurs bracht. Die stap leverde het nieuwe Mercedes-Benz een eenmalige extra opbrengst van 9,2 miljard euro op. Die telt niet mee in de operationele winst, maar wel in de nettowinst die op 23,4 miljard euro uitkwam. Daarmee was die zes keer zo hoog als een jaar eerder.
Voor dit jaar rekent Mercedes-Benz op een iets hogere omzet dan vorig jaar. Tegelijkertijd denkt het bedrijf dat leveringsproblemen van onder meer computerchips aanhouden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.
5 uur geleden