Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere winst voor Mercedes-Benz ondanks chiptekorten

Hogere winst voor Mercedes-Benz ondanks chiptekorten

STUTTGART (ANP/AFP) - De Duitse autofabrikant Mercedes-Benz heeft afgelopen jaar meer omzet en winst geboekt door zich meer te richten op duurdere modellen. Vanwege het chiptekort koos Mercedes voor die strategie waarbij niet alleen grotere auto's, maar ook auto's met een luxueuzere uitrusting voorrang kregen bij de productie.

Door de aangepaste strategie steeg de gemiddelde prijs voor elke verkochte Mercedes met meer dan een kwart. De winstmarge op de luxeauto's en busjes van het Duitse bedrijf kwam uit op 12,7 procent. Een jaar eerder was dat nog 6,9 procent.

Dat alles leidde tot een omzet van 168 miljard euro en een operationele winst van 19,2 miljard euro. Een jaar eerder bedroeg die winst van het bedrijf, dat tot begin dit jaar Daimler heette, nog 8,6 miljard euro.

Naamsverandering

De naamsverandering was deel van een aanpassing waarbij Daimler eerder al de vrachtwagen- en bussentak op eigen benen zette en naar de beurs bracht. Die stap leverde het nieuwe Mercedes-Benz een eenmalige extra opbrengst van 9,2 miljard euro op. Die telt niet mee in de operationele winst, maar wel in de nettowinst die op 23,4 miljard euro uitkwam. Daarmee was die zes keer zo hoog als een jaar eerder.

Voor dit jaar rekent Mercedes-Benz op een iets hogere omzet dan vorig jaar. Tegelijkertijd denkt het bedrijf dat leveringsproblemen van onder meer computerchips aanhouden.

Meer uit Financieel

Sportmerk Puma fors hoger op Duitse beurs door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.

44 minuten geleden
Betaalprobleem Chinees vastgoedconcern nieuwe klap voor sector

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiƫle markten.

45 minuten geleden
Organisator dopingspelen naar de beurs in New York

NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.

1 uur geleden
Japans bierconcern Asahi niet in gesprek met hackers

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.

2 uur geleden
Vertrouwen Nederlandse producenten verslechtert in november

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.

3 uur geleden
Nederlandse export naar China krimpt, mede door chipmachines

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.

3 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

9 uur geleden