Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere winst Harley-Davidson door meer verkopen duurdere motoren

Hogere winst Harley-Davidson door meer verkopen duurdere motoren

MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - Harley-Davidson heeft in het tweede kwartaal van dit jaar 16 procent meer motoren verkocht, vooral de duurdere en meer winstgevende modellen waren in trek. Ook de winst ging omhoog, maakte de Amerikaanse motorfabrikant bekend.

Het concern verkocht 49.700 Harleys vergeleken met 42.900 stuks in dezelfde periode vorig jaar. De omzet ging met 12 procent omhoog tot 1,6 miljard dollar (1,5 miljard euro). De nettowinst kwam uit op 218 miljoen dollar, een stijging van 23 procent. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.

Toch is Harley-Davidson minder optimistisch voor de rest van het jaar. De omzetverwachting is neerwaarts bijgesteld tot een krimp van 5 tot 9 procent. Eerder ging het bedrijf uit van een vlakke omzet tot een daling van 9 procent. Ook de winstverwachting is naar beneden bijgesteld. Het bedrijf spreekt van "uitdagende marktomstandigheden".

Kortingen

Het in Milwaukee gevestigde bedrijf bood afgelopen kwartaal meer kortingen aan om van oudere voorraden af te komen en zich te richten op de duurdere zogeheten Touring-modellen. Dat zijn motors met een vanafprijs in Nederland van ongeveer 35.000 euro. Voor de topmodellen moet meer dan 50.000 euro worden neergeteld.

Harley-Davidson, dat vorig jaar zijn 120-jarige bestaan vierde, verkoopt ook volledig elektrische motors. Maar de elektrische LiveWire Harleys leveren het concern al jaren verlies op. Het operationele verlies van de elektrische tak bedroeg in het afgelopen kwartaal 28 miljoen dollar.

Harley-Davidson levert ook kleding, onderdelen en andere producten. Het bedrijf uit Milwaukee is ook actief met financiering voor de aanschaf van motorfietsen.

Meer uit Financieel

Conglomeraat uit Abu Dhabi wil buitenlandse tak Lukoil overnemen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.

41 minuten geleden
Brussel tikt Italië op de vingers om regels bij overnames

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Brussel heeft Italië op de vingers getikt over Italiaanse regels waarmee het land voorwaarden kan stellen aan deals in de bankensector. De actie van de Europese Commissie volgt op strenge voorwaarden die de Italiaanse regering had gesteld aan de voorgenomen miljardenovername van de Italiaanse bank Banco BPM door rivaal UniCredit. Die deal ging uiteindelijk niet door.

1 uur geleden
Ubisoft stelde resultaten uit door onjuiste opgave omzet

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.

3 uur geleden
KLM noemt investering Schiphol belangrijk, zorgen over kosten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.

3 uur geleden
Hoge Raad: dertien jaar lang uitzendkracht inhuren is te lang

DEN HAAG (ANP) - Een uitzendkracht dertien jaar onafgebroken inhuren is te lang. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag beslist in een zaak die was aangespannen door een werknemer die meermaals vroeg om een vast dienstverband. Het bedrijf waar hij als uitzendkracht werkte, weigerde dit. Dat het bedrijf zich beroept op de behoefte aan een 'flexibele schil', is volgens de hoogste Nederlandse rechter geen rechtvaardiging om een uitzendkracht zo lang in te lenen.

4 uur geleden
Amsterdam kritisch op investeringen Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.

4 uur geleden
Media: moederbedrijf Kruidvat mogelijk naar de beurs

HONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.

4 uur geleden