Hogere winst Harley-Davidson door meer verkopen duurdere motoren
MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - Harley-Davidson heeft in het tweede kwartaal van dit jaar 16 procent meer motoren verkocht, vooral de duurdere en meer winstgevende modellen waren in trek. Ook de winst ging omhoog, maakte de Amerikaanse motorfabrikant bekend.
Het concern verkocht 49.700 Harleys vergeleken met 42.900 stuks in dezelfde periode vorig jaar. De omzet ging met 12 procent omhoog tot 1,6 miljard dollar (1,5 miljard euro). De nettowinst kwam uit op 218 miljoen dollar, een stijging van 23 procent. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.
Toch is Harley-Davidson minder optimistisch voor de rest van het jaar. De omzetverwachting is neerwaarts bijgesteld tot een krimp van 5 tot 9 procent. Eerder ging het bedrijf uit van een vlakke omzet tot een daling van 9 procent. Ook de winstverwachting is naar beneden bijgesteld. Het bedrijf spreekt van "uitdagende marktomstandigheden".
Kortingen
Het in Milwaukee gevestigde bedrijf bood afgelopen kwartaal meer kortingen aan om van oudere voorraden af te komen en zich te richten op de duurdere zogeheten Touring-modellen. Dat zijn motors met een vanafprijs in Nederland van ongeveer 35.000 euro. Voor de topmodellen moet meer dan 50.000 euro worden neergeteld.
Harley-Davidson, dat vorig jaar zijn 120-jarige bestaan vierde, verkoopt ook volledig elektrische motors. Maar de elektrische LiveWire Harleys leveren het concern al jaren verlies op. Het operationele verlies van de elektrische tak bedroeg in het afgelopen kwartaal 28 miljoen dollar.
Harley-Davidson levert ook kleding, onderdelen en andere producten. Het bedrijf uit Milwaukee is ook actief met financiering voor de aanschaf van motorfietsen.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.
11 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).
14 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.
15 uur geleden