Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Hogere werkdruk en onveilig gevoel gevangenispersoneel'

'Hogere werkdruk en onveilig gevoel gevangenispersoneel'

DEN HAAG (ANP) - Veel gevangenisbewaarders zeggen dat de werkdruk te hoog ligt en ze voelen zich lang niet altijd veilig op de werkvloer. Dat blijkt uit de resultaten van een enquête onder 441 gevangenisbewaarders, uitgevoerd door oppositiepartij SP.

Driekwart van de bewaarders die de enquête hebben ingevuld, zegt dat de werkdruk is toegenomen. Bijna de helft vindt die druk nu te hoog. Ook is ongeveer de helft van het personeel zich volgens het onderzoek onveiliger gaan voelen. Driekwart ziet dat het geweld en de agressie van gevangenen richting personeel erger is geworden.

Volgens de medewerkers die de enquête hebben ingevuld, is er steeds minder personeel voor hetzelfde aantal gedetineerden. Mogelijk vormen ook de meerpersoonscellen een probleem. Volgens bijna twee derde van de gevangenisbewaarders is de onveiligheid in inrichtingen hierdoor toegenomen. Ze wijzen ook naar de bezuinigingen. Volgens bijna 87 procent hebben de bezuinigingen van de afgelopen jaren op het gevangeniswezen "de kwaliteit van het werk in negatieve zin beïnvloed".

De Tweede Kamer buigt zich donderdag over het gevangenisbeleid in debat met minister Sander Dekker van Rechtsbescherming. Met de onderzoeksresultaten in de hand wil de SP verandering afdwingen bij de bewindsman. De oppositiepartij pleit onder meer voor het afschaffen van meerpersoonscellen en voor het investeren in meer personeel.

Meer uit Binnenland

Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

1 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

1 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

2 uur geleden
Drie doden aangetroffen in woning Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.

4 uur geleden
KLM: grondpersoneel werkt weer, wel vertragingen komende dagen

SCHIPHOL (ANP) - De actie van het grondpersoneel van KLM is woensdag "naar omstandigheden goed verlopen", meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Ondanks het annuleren van ongeveer honderd vluchten kon een deel van de vluchten volgens haar nog gewoon doorgaan omdat veel grondmedewerkers doorwerkten. Reizigers die vliegen met KLM moeten de komende dagen nog wel rekening houden met vertragingen.

6 uur geleden