Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Hogere werkdruk en onveilig gevoel gevangenispersoneel'

'Hogere werkdruk en onveilig gevoel gevangenispersoneel'

DEN HAAG (ANP) - Veel gevangenisbewaarders zeggen dat de werkdruk te hoog ligt en ze voelen zich lang niet altijd veilig op de werkvloer. Dat blijkt uit de resultaten van een enquête onder 441 gevangenisbewaarders, uitgevoerd door oppositiepartij SP.

Driekwart van de bewaarders die de enquête hebben ingevuld, zegt dat de werkdruk is toegenomen. Bijna de helft vindt die druk nu te hoog. Ook is ongeveer de helft van het personeel zich volgens het onderzoek onveiliger gaan voelen. Driekwart ziet dat het geweld en de agressie van gevangenen richting personeel erger is geworden.

Volgens de medewerkers die de enquête hebben ingevuld, is er steeds minder personeel voor hetzelfde aantal gedetineerden. Mogelijk vormen ook de meerpersoonscellen een probleem. Volgens bijna twee derde van de gevangenisbewaarders is de onveiligheid in inrichtingen hierdoor toegenomen. Ze wijzen ook naar de bezuinigingen. Volgens bijna 87 procent hebben de bezuinigingen van de afgelopen jaren op het gevangeniswezen "de kwaliteit van het werk in negatieve zin beïnvloed".

De Tweede Kamer buigt zich donderdag over het gevangenisbeleid in debat met minister Sander Dekker van Rechtsbescherming. Met de onderzoeksresultaten in de hand wil de SP verandering afdwingen bij de bewindsman. De oppositiepartij pleit onder meer voor het afschaffen van meerpersoonscellen en voor het investeren in meer personeel.

Meer uit Binnenland

Trump: ik ga akkoord met geen aanvallen op Iran voor 2 weken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.

8 uur geleden
Ziekenhuizen: patiëntgegevens veilig na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.

8 uur geleden
Israël akkoord met wapenstilstand van twee weken met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.

8 uur geleden
Marcouch: uitspraken Ye geen reden om vergunning te weigeren

ARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.

12 uur geleden
Politie: neerstorten vliegtuigje Middelburg waarschijnlijk bewust

RITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.

14 uur geleden
Selectie PSV op Stadhuisplein voor huldiging

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.

15 uur geleden
Nederland krijgt vijfde Patriot-luchtverdedigingsbatterij

VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.

18 uur geleden