Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere vrachttarieven zorgen voor stijging dienstenimport

Hogere vrachttarieven zorgen voor stijging dienstenimport

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse handel in diensten met het buitenland is in de eerste drie maanden van dit jaar qua waarde sterk toegenomen in vergelijking met de periode een jaar eerder. De hogere tarieven in het vracht- en containertransport zorgde mede voor het sterke herstel van de importwaarde, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook de zakelijke dienstverlening aan Nederlandse bedrijven en personen nam toe.

Volgens het CBS was de dienstenimport in het eerste kwartaal van dit jaar goed voor 53,4 miljard euro. Dat is ruim een vijfde meer dan een jaar eerder en ook iets meer dan in het eerste kwartaal van 2019 voor de coronacrisis. Ook uitgaven door Nederlandse reizigers in het buitenland worden tot de import van diensten gerekend.

De exportwaarde van diensten bleef nog wel zo'n 4 procent achter bij het pre-crisisniveau. De dienstenexport is de waarde van aan buitenlandse bedrijven en personen geleverde diensten door Nederlandse bedrijven. Dan gaat het onder andere om vervoersdiensten zoals de aanschaf van vliegtickets en andere uitgaven van buitenlandse reizigers in Nederland. Ook gaat het om zakelijke dienstverlening, bijvoorbeeld op het gebied van advies. Culturele en recreatieve verrichtingen en gebruik van intellectuele eigendommen maken ook deel uit van het pakket.

De coronacrisis sloeg eerder een deuk in de handel van diensten met het buitenland. Vooral het reisverkeer verminderde als gevolg van reisbeperkingen en andere coronamaatregelen. Maar ook de importwaarde van vergoedingen voor het gebruik van intellectuele eigendommen namen flink af in coronatijd. Verder heeft Nederland ook de belastingregels aangepast waardoor het voor multinationals minder aantrekkelijk is geworden om bepaalde inkomensstromen door Nederland te laten lopen.

Meer uit Financieel

Beschuldigingen or Prijsvrij/D-reizen vals, stelt Duitse eigenaar

KEULEN (ANP) - Het Duitse winkel- en vakantieconcern REWE stelt dat de beschuldigingen van de ondernemingsraad van Prijsvrij/D-Reizen deze week over tegenwerking "onjuiste beweringen" zijn. De or schreef dat Prijsvrij/D-Reizen soms wordt tegengewerkt door personeel van andere onderdelen van REWE, bijvoorbeeld touroperators in Duitsland. Ze vroegen de raad van commissarissen van REWE om steun voor de Nederlandse reisaanbieder en willen dat concurrent Apollo Reizen onmiddellijk stopt.

21 minuten geleden
Farmaceut AstraZeneca schort uitbreiding onderzoekslocatie VK op

CAMBRIDGE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Britse farmacieconcern AstraZeneca heeft plannen voor de uitbreiding van zijn onderzoekslocatie in Cambridge van 200 miljoen pond (zo'n 231 miljoen euro) opgeschort. Het besluit is een tegenslag voor het Verenigd Koninkrijk. De regering van premier Keir Starmer wil de kwakkelende Britse economie juist weer op gang helpen.

1 uur geleden
Regering VS wil goedkeuring windpark bij Maryland laten intrekken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil de goedkeuring voor een windmolenpark voor de kust van de staat Maryland laten intrekken. De regering heeft een federale rechter gevraagd een vergunning voor het project ter waarde van 6 miljard dollar (ongeveer 5,1 miljard euro) te vernietigen.

2 uur geleden
Fed-bestuurder Cook gaf huis op als vakantieadres, meldt Reuters

WASHINGTON (ANP/RTR) - De van hypotheekfraude beschuldigde bestuurder van de Amerikaanse centrale bank Lisa Cook heeft bij het aanvragen van een hypotheek voor haar huis in de Amerikaanse stad Atlanta aangegeven dat het pand haar "vakantiewoning" is. Dit blijkt volgens Reuters uit een document dat het persbureau heeft ingezien.

3 uur geleden
Ondernemersorganisaties: vertrouwen bedrijfsleven in politiek weg

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers hebben geen vertrouwen meer in de politiek, melden VNO-NCW en MKB-Nederland na een peiling onder ruim 4000 leden voorafgaand aan Prinsjesdag. Bijna negen op de tien ondernemers zijn ontevreden over de stabiliteit en betrouwbaarheid van Den Haag. De politieke chaos is volgens de ondernemersverenigingen "funest" voor het investeringsklimaat.

4 uur geleden
Fitch verlaagt kredietwaardigheid Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Kredietbeoordelaar Fitch heeft vrijdag de kredietwaardigheid van Frankrijk verlaagd van AA- naar A+. Het bureau noemt als reden de politieke instabiliteit in het land, waar het parlement eerder deze week premier François Bayrou wegstuurde vanwege een conflict rond de begroting.

7 uur geleden
Nasdaq scherpt recordniveau verder aan op wisselend Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met wisselende uitslagen gesloten, na de opmars naar nieuwe recordstanden deze week. De technologiegraadmeter Nasdaq scherpte daarbij het recordniveau van een dag eerder wel nog verder aan.

16 uur geleden