Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere straf voor Römer wegens 'weinige verantwoordelijkheid'

Hogere straf voor Römer wegens 'weinige verantwoordelijkheid'

ASSEN (ANP) - Acteur Thijs Römer heeft dinsdag in de rechtbank in Assen een hogere straf opgelegd gekregen dan het Openbaar Ministerie had geëist. Waar het OM tijdens de behandeling van de zaak een onvoorwaardelijke celstraf van een dag eiste, besloot de rechter dat Römer een maand de gevangenis in moet. Dat heeft mede te maken met "de weinige verantwoordelijkheid" die Römer heeft genomen, aldus de persrechter.

Er was sprake van een groot leeftijdsverschil. Römer was ten tijde van de gebeurtenissen 37 jaar, zijn slachtoffers tussen de 14 en 16 jaar. Daarnaast heeft de acteur volgens de rechter "misbruik gemaakt" van het feit dat hij bekende Nederlander is. "Dat neemt de rechtbank de verdachte kwalijk", stelde de persrechter na afloop van de uitspraak.

Het Openbaar Ministerie reageert tevreden op het vonnis. De rechtbank vindt het belangrijk dat de 45-jarige acteur naast zijn werkstraf van 240 uur "door middel van een gevangenisstraf ervaart wat hij die meiden heeft aangedaan", aldus de persofficier van het OM. De rechtbank is uiteindelijk de instantie "die het oordeel velt", legt hij uit. De rechtbank kan dus besluiten dat de eis van de officier van justitie niet voldoende is.

Carrière verwoest

Römer zei tijdens de inhoudelijke behandeling twee weken geleden dat zijn gedrag onder meer te maken had met zijn Amsterdamse opvoeding en de vrije seksuele moraal in zijn werkveld. De rechtbank heeft in het vonnis wel rekening gehouden met de grote media-aandacht en de desastreuze gevolgen voor Römers acteercarrière.

"Zijn carrière is verwoest. Hij is een paria in de filmindustrie", aldus de rechtbankvoorzitter. Terecht kan je zeggen dat hij het aan zichzelf te danken heeft, maar dat neemt niet weg dat de vergelding al behoorlijk bereikt is. Daar houdt de rechtbank rekening mee."

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

3 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

7 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

17 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

18 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

18 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

18 uur geleden