Hogere straf voor bedreigen minister Hugo de Jonge en dochter
DEN BOSCH (ANP) - Een 21-jarige man uit Boxtel is woensdag in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van 80 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden voor het online bedreigen van minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en zijn dochter. De straf van het hof in Den Bosch valt veel hoger uit dan de werkstraf van 25 uur die de politierechter had opgelegd.
De destijds 13-jarige dochter kreeg op 10 januari 2021 kort na middernacht een bericht via Instagram met de tekst 'I'm gonna kill your father'. Na onderzoek kwam de politie uit bij de man uit Boxtel, die in zijn verhoor een bekentenis aflegde. Hij zou het bericht in een dronken bui hebben verstuurd, terwijl hij met vrienden was. Inmiddels heeft hij zijn excuses aangeboden aan de minister en zijn dochter.
De politierechter van de rechtbank in Den Bosch sprak de man vorig jaar vrij van het bedreigen van de dochter en veroordeelde hem alleen voor het bedreigen van de coronaminister. Het OM was het hier niet mee eens en ging in hoger beroep. In de visie van het OM is ook het meisje bedreigd en het hof is het daarmee eens: "Ook zij is door deze uitlating bedreigd."
Het hof noemt het "volstrekt verwerpelijk en onverantwoord" dat de doodsbedreiging was gestuurd aan het meisje, dat "op geen enkele wijze betrokkenheid heeft gehad bij het werk van haar vader".
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquĂȘte van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
21 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
1 dag geleden