Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere prijs voor medicijnen die weinig opleveren wegens tekorten

Hogere prijs voor medicijnen die weinig opleveren wegens tekorten

DEN HAAG (ANP) - Minister Ernst Kuipers (Volksgezondheid) verhoogt de maximale prijs van medicijnen waar relatief weinig aan wordt verdiend met 15 procent. Dit moet leveranciers aanmoedigen om deze geneesmiddelen beschikbaar te houden voor Nederlandse patiënten.

Het kabinet kan maximumprijzen vaststellen voor geneesmiddelen om deze betaalbaar te houden. Maar van een groep geneesmiddelen staat de omzet volgens Kuipers onder druk. Daardoor wordt het voor fabrikanten minder interessant om deze medicijnen nog aan te bieden.

Om dit te voorkomen, verhoogt de bewindsman de maximumprijs van geneesmiddelen waar geen patent op rust en die niet meer dan 500.000 euro opleveren. "Dan bied je de mogelijkheid om toch per product iets meer winst te maken", zegt Kuipers.

Duizenden medicijnen

Dit betreft in totaal enkele duizenden medicijnen en kost zo'n 12 tot 13 miljoen euro. "Dat klinkt heel veel", maar volgens Kuipers gaat het om een klein bedrag als je het verdeelt over alle medicijnen en alle gebruikers. De bewindsman spreekt van 1 euro per premiebetaler.

De minister verwacht niet dat deze ingreep de medicijntekorten helemaal weg zal nemen. Daar moet volgens Kuipers meer voor gebeuren. Donderdag heeft hij brancheorganisatie Zorgverzekeraars Nederland in een gesprek gevraagd om met oplossingen te komen. Die vraag heeft hij ook gesteld aan de groothandels en de apothekers. Het bericht van vorige week dat de failliete medicijnfabriek InnoGenerics in Leiden een doorstart maakt, draagt volgens Kuipers ook bij aan de oplossing.

Meer uit Binnenland

41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

2 uur geleden
Verkenner adviseert coalitie PRO en D66 in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.

2 uur geleden
Ali B in laatste woord: ik heb nooit iemand gedwongen

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.

2 uur geleden
Breda schiet COA te hulp met tijdelijke noodopvang 500 mensen

BREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.

3 uur geleden
Kamil E. wil via rechter af van risicostatus om familiecontact

DEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.

3 uur geleden
Twee minderjarigen en een 18-jarige vast na dodelijk geweld Hoorn

HOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.

3 uur geleden
Nieuwe radartoren in aanbouw bij luchthaven Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.

4 uur geleden