Hogere opening in de maak voor beurzen Europa
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken woensdag hoger te gaan beginnen. De aandacht van beleggers zal onder meer zijn gericht op de cijfers van loonstrookverwerker ADP over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat ADP-cijfer loopt vooruit op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag naar buiten komt.
De AEX-index in Amsterdam stevent volgens de openingsindicatoren af op een winst bij aanvang van ongeveer 0,4 procent. Dinsdag steeg de AEX 0,5 procent tot 774,07 punten.
Het banenrapport van de overheid wordt nauwlettend bekeken omdat de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Volgend week komt de Fed met een nieuw rentebesluit. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed volgend jaar de rente kan gaan verlagen.
Groene cijfers
Op de beurzen in Azië waren woensdag groene cijfers te zien, na verliezen een dag eerder. In Tokio steeg de Nikkei 2 procent. De Hang Seng in Hongkong ging 0,7 procent vooruit. Dinsdag kwam kredietbeoordelaar Moody's nog met een verlaging van de outlook voor China van stabiel naar negatief. Het bureau maakt zich zorgen over onder meer de vastgoedcrisis in China.
In Sydney won de All Ordinaries 1,7 procent. De Australische economie is in het derde kwartaal met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode.
ASMI
In Amsterdam kan ASMI op aandacht rekenen. De Nederlandse chiptoeleverancier gaat 300 miljoen euro investeren in een nieuw Amerikaans hoofdkantoor in Scottsdale in de staat Arizona. Daarmee breidt ASMI de aanwezigheid in Arizona verder uit.
Verder kwam Vivoryon Therapeutics met cijfers. De biotechnoloog heeft een alzheimermedicijn in ontwikkeling en zei dat daarmee goede vooruitgang wordt gemaakt. In de eerste negen maanden van dit jaar werd geen omzet behaald en werd een verlies geleden van ruim 17 miljoen euro.
TUI en olie
Reisorganisatie TUI kwam met cijfers over het afgelopen boekjaar. Dankzij de sterke vraag naar vakanties zag het bedrijf de omzet in het boekjaar tot eind september met een kwart stijgen tot het recordniveau van 20,7 miljard euro. Volgens TUI werd daarmee voor het eerst de grens van 20 miljard euro aan omzet doorbroken.
De prijs van een vat Amerikaanse olie stond woensdagochtend licht lager op 72,27 dollar. Brent ging juist iets omhoog tot 77,26 dollar per vat. De euro was 1,0779 dollar waard, tegen 1,0788 dollar bij het Europese slot een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
47 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.
2 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.
4 uur geledenREDMOND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft gaat 17,5 miljard dollar (15 miljard euro) investeren in kunstmatige intelligentie in India. Volgens topman Satya Nadella gaat het om de grootste investering van het bedrijf ooit in Azië. Microsoft wil onder meer investeren in de infrastructuur voor AI in het snelgroeiende land.
5 uur geleden