Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere opening in de maak voor beurzen Europa

Hogere opening in de maak voor beurzen Europa

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken woensdag hoger te gaan beginnen. De aandacht van beleggers zal onder meer zijn gericht op de cijfers van loonstrookverwerker ADP over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat ADP-cijfer loopt vooruit op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag naar buiten komt.

De AEX-index in Amsterdam stevent volgens de openingsindicatoren af op een winst bij aanvang van ongeveer 0,4 procent. Dinsdag steeg de AEX 0,5 procent tot 774,07 punten.

Het banenrapport van de overheid wordt nauwlettend bekeken omdat de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Volgend week komt de Fed met een nieuw rentebesluit. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed volgend jaar de rente kan gaan verlagen.

Groene cijfers

Op de beurzen in Azië waren woensdag groene cijfers te zien, na verliezen een dag eerder. In Tokio steeg de Nikkei 2 procent. De Hang Seng in Hongkong ging 0,7 procent vooruit. Dinsdag kwam kredietbeoordelaar Moody's nog met een verlaging van de outlook voor China van stabiel naar negatief. Het bureau maakt zich zorgen over onder meer de vastgoedcrisis in China.

In Sydney won de All Ordinaries 1,7 procent. De Australische economie is in het derde kwartaal met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode.

ASMI

In Amsterdam kan ASMI op aandacht rekenen. De Nederlandse chiptoeleverancier gaat 300 miljoen euro investeren in een nieuw Amerikaans hoofdkantoor in Scottsdale in de staat Arizona. Daarmee breidt ASMI de aanwezigheid in Arizona verder uit.

Verder kwam Vivoryon Therapeutics met cijfers. De biotechnoloog heeft een alzheimermedicijn in ontwikkeling en zei dat daarmee goede vooruitgang wordt gemaakt. In de eerste negen maanden van dit jaar werd geen omzet behaald en werd een verlies geleden van ruim 17 miljoen euro.

TUI en olie

Reisorganisatie TUI kwam met cijfers over het afgelopen boekjaar. Dankzij de sterke vraag naar vakanties zag het bedrijf de omzet in het boekjaar tot eind september met een kwart stijgen tot het recordniveau van 20,7 miljard euro. Volgens TUI werd daarmee voor het eerst de grens van 20 miljard euro aan omzet doorbroken.

De prijs van een vat Amerikaanse olie stond woensdagochtend licht lager op 72,27 dollar. Brent ging juist iets omhoog tot 77,26 dollar per vat. De euro was 1,0779 dollar waard, tegen 1,0788 dollar bij het Europese slot een dag eerder.

Meer uit Financieel

Wall Street omlaag na aankondiging reeks importheffingen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager gesloten. Beleggers verwerkten berichten van de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Daarin kondigde Trump importheffingen aan voor verschillende landen, waaronder Japan, Zuid-Korea en Zuid-Afrika, die ingaan op 1 augustus.

7 uur geleden
Trump kondigt importheffingen voor reeks landen aan per augustus

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft importheffingen voor verschillende landen aangekondigd op zijn socialmediaplatform Truth Social. Het gaat onder meer om Zuid-Afrika, Laos en Maleisië. De heffingen moeten op 1 augustus ingaan, aldus de president in brieven gericht aan de landen.

9 uur geleden
Bronnen: EU krijgt geen brief van VS over hogere importheffingen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal geen brief krijgen van de Verenigde Staten waarin hogere importheffingen worden aangekondigd. Dat melden ingewijden binnen de EU aan persbureau Reuters. De Amerikaanse president Donald Trump deelde eerder op maandag brieven aan Japan en Zuid-Korea. Goederen uit deze landen die worden ingevoerd in de Verenigde Staten, worden vanaf 1 augustus belast met een heffing van 25 procent.

9 uur geleden
Trump: importheffing van 25 procent voor Japan en Zuid-Korea

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt importheffingen van 25 procent aan voor goederen uit Japan en Zuid-Korea vanaf 1 augustus. Dat meldt hij in brieven gericht aan de Japanse premier en de Zuid-Koreaanse president die Trump heeft gedeeld op zijn socialemediaplatform Truth Social.

11 uur geleden
Shell eindigt onderin AEX na tegenvallende kwartaalupdate

AMSTERDAM (ANP) - Shell is maandag onderin de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam geëindigd. Het olie- en gasconcern kwam met een kwartaalupdate die niet in de smaak viel bij beleggers. Zo is de verwachting dat de handelsresultaten voor zowel gas als olie in het tweede kwartaal aanzienlijk lager zullen zijn dan in de drie maanden daarvoor. Shell stond aan het einde van de handelsdag 2,5 procent lager.

12 uur geleden
Paschal Donohoe herkozen als voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG/DPA) - Paschal Donohoe is maandag herkozen als voorzitter van de Eurogroep, de groep van ministers van Financiën van de eurolanden. De uitslag van de stemming was al vrijwel zeker. Andere kandidaten voor de functie, Carlos Cuerpo uit Spanje en Rimantas Sadzius uit Litouwen hadden zich eerder namelijk teruggetrokken.

12 uur geleden
Trump Media lanceert streamingplatform Truth+ wereldwijd

SARASOTA (ANP) - Trump Media & Technology heeft zijn streamingplatform Truth+ wereldwijd gelanceerd. Dat heeft het mediabedrijf achter het sociale mediabedrijf Truth Social van de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekendgemaakt. Volgens Trump Media is de app nu overal te downloaden op Apple- en Android-apparaten.

12 uur geleden