Hogere opening in de maak voor beurzen Europa
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken woensdag hoger te gaan beginnen. De aandacht van beleggers zal onder meer zijn gericht op de cijfers van loonstrookverwerker ADP over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat ADP-cijfer loopt vooruit op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag naar buiten komt.
De AEX-index in Amsterdam stevent volgens de openingsindicatoren af op een winst bij aanvang van ongeveer 0,4 procent. Dinsdag steeg de AEX 0,5 procent tot 774,07 punten.
Het banenrapport van de overheid wordt nauwlettend bekeken omdat de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Volgend week komt de Fed met een nieuw rentebesluit. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed volgend jaar de rente kan gaan verlagen.
Groene cijfers
Op de beurzen in Azië waren woensdag groene cijfers te zien, na verliezen een dag eerder. In Tokio steeg de Nikkei 2 procent. De Hang Seng in Hongkong ging 0,7 procent vooruit. Dinsdag kwam kredietbeoordelaar Moody's nog met een verlaging van de outlook voor China van stabiel naar negatief. Het bureau maakt zich zorgen over onder meer de vastgoedcrisis in China.
In Sydney won de All Ordinaries 1,7 procent. De Australische economie is in het derde kwartaal met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode.
ASMI
In Amsterdam kan ASMI op aandacht rekenen. De Nederlandse chiptoeleverancier gaat 300 miljoen euro investeren in een nieuw Amerikaans hoofdkantoor in Scottsdale in de staat Arizona. Daarmee breidt ASMI de aanwezigheid in Arizona verder uit.
Verder kwam Vivoryon Therapeutics met cijfers. De biotechnoloog heeft een alzheimermedicijn in ontwikkeling en zei dat daarmee goede vooruitgang wordt gemaakt. In de eerste negen maanden van dit jaar werd geen omzet behaald en werd een verlies geleden van ruim 17 miljoen euro.
TUI en olie
Reisorganisatie TUI kwam met cijfers over het afgelopen boekjaar. Dankzij de sterke vraag naar vakanties zag het bedrijf de omzet in het boekjaar tot eind september met een kwart stijgen tot het recordniveau van 20,7 miljard euro. Volgens TUI werd daarmee voor het eerst de grens van 20 miljard euro aan omzet doorbroken.
De prijs van een vat Amerikaanse olie stond woensdagochtend licht lager op 72,27 dollar. Brent ging juist iets omhoog tot 77,26 dollar per vat. De euro was 1,0779 dollar waard, tegen 1,0788 dollar bij het Europese slot een dag eerder.
Meer uit Financieel
BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
5 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.
5 uur geleden