
Hogere opening in de maak op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zullen dinsdag naar verwachting met winsten aan de nieuwe handelsdag beginnen. Daarmee volgen de Europese graadmeters het voorbeeld van Wall Street en Azië waar ook winsten op de borden stonden. Beleggers verwerken later op dinsdag onder andere cijfers over de Europese producentenprijzen. Verder is de agenda voor beleggers nagenoeg leeg.
Mogelijk zorgt de oplopende olieprijs nog voor wat reuring. Shell stond maandag bij de winnaars in de AEX nadat bekend was geworden dat de OPEC-landen de productie willen beperken om daarmee de prijzen voor olie te stutten. De OPEC-landen en diens bondgenoten, waaronder Rusland, komen woensdag bijeen. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg voorbeurs nog eens 0,4 procent tot 83,98 dollar, na de prijssprong van een paar procent een dag eerder. Ook Brentolie, toonaangevend voor olie uit Europa, het Midden-Oosten en Afrika, werd weer duurder. Voor een vat moest 89,40 dollar worden betaald, 0,6 procent meer in vergelijking met een dag eerder.
Bij de bedrijven gaat de aandacht onder andere uit naar chiptoeleverancier ASMI. Dat bedrijf rondde de overname van het Italiaanse siliciumbedrijf LPE af. De Italianen richten zich met hun productiewerk op de snelgroeiende industrie voor elektrische voertuigen. ASMI kondigde in juli aan LPE over te nemen.
Galapagos
Ook biotechnologiebedrijf Galapagos weet de aandacht op zich gericht. Het bedrijf kreeg van het wetenschappelijk comité van het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA), een positief advies over een wijziging van het label van ontstekingsremmer Jysseleca. Concreet betekent dit dat er op de verpakking van het middel niet meer gewaarschuwd hoeft te worden voor mogelijke bijwerkingen.
Verder heeft premier Mark Rutte later op dinsdag een ontmoeting met zijn Duitse collega Olaf Scholz. De twee praten onder andere over klimaat. Naast Rutte bestaat de Nederlandse delegatie uit minister Jetten voor Klimaat en Energie, minister Adriaansens van Economische Zaken en Klimaat, minister Schreinemacher voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking en minister Harbers van Infrastructuur en Waterstaat.
Credit Suisse
Bij de buitenlandse fondsen blijft de aandacht uitgaan naar Credit Suisse door zorgen bij beleggers over de financiële stabiliteit van de Zwitserse bank. Het aandeel sloot maandag op zijn laagste stand ooit.
De euro was 0,9856 dollar waard, tegen 0,9822 dollar bij het slot van de beurzen op maandag.
Meer uit Financieel
LIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.
54 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is op de eerste handelsdag van de tweede helft van het jaar in het rood geëindigd. Beleggers hadden onder meer oog voor de ontwikkelingen rondom de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autoverkopers deden in de eerste helft van dit jaar geen goede zaken. De verkoop van nieuwe personenauto's daalde met 5,5 procent tot 182.680 stuks, komt naar voren uit de recentste cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla ging dinsdag 7,3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De ruzie tussen Tesla-topman Elon Musk en president Donald Trump lijkt opnieuw op te laaien. Musk en Trump maakten vorige maand al openlijk ruzie, waarbij de techmiljardair afgaf op Trumps nieuwe begrotingswet die het overheidstekort flink doet oplopen.
4 uur geledenMUMBAI/AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel blijft altijd een deel van zijn verf of coatings in Nederland produceren, maar kijkt tegelijkertijd kritisch naar de kosten en flexibiliteit in het thuisland. Dat zegt topman Greg Poux-Guillaume. Dit en vorig jaar kondigde het bedrijf de sluiting van fabrieken in Wapenveld en Groot-Ammers aan.
4 uur geleden