Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere opening beurzen voorzien aan begin tweede jaarhelft

Hogere opening beurzen voorzien aan begin tweede jaarhelft

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten lijken maandag op de eerste handelsdag van de tweede helft van het jaar met winst te openen. De aandacht van beleggers gaat uit naar de uitslag van de eerste ronde van de Franse parlementsverkiezingen en cijfers over de economische bedrijvigheid in Europese landen en de eurozone. Verder begint in het Portugese Sintra een bijeenkomst voor centrale bankiers die wordt georganiseerd door de Europese Centrale Bank (ECB).

Het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen heeft volgens de prognoses de eerste ronde van de verkiezingen gewonnen. De alliantie van president Emmanuel Macron, die het politieke midden vertegenwoordigt, eindigt achter een linkse alliantie op de derde plaats.

Het is nog onduidelijk of RN in de tweede ronde volgende week zondag een absolute meerderheid verwerft in het nieuwe Lagerhuis (Assemblée Nationale). Als dat gebeurt, dan kan RN het premierschap opeisen.

Kleine groei

De euro ging licht omhoog na de uitslag. De overwinning van RN was minder groot dan sommige peilingen hadden aangegeven. De afgelopen tijd was er onrust op de beurs in Parijs door zorgen bij beleggers over de Franse overheidsfinanciën bij een overwinning van RN.

Verder meldde de Nederlandse Vereniging van Inkoopmanagers (Nevi) dat de industriële bedrijvigheid in Nederland in juni minder sterk was dan een maand eerder, maar wel kleine groei toonde. Dat kwam deels door minder hoge orders uit het buitenland.

Noten

Uit China kwam zondag al een cijfer over de bedrijvigheid in de industrie. De industriële activiteit in de tweede economie van de wereld liet in juni opnieuw krimp zien. Daarmee blijft een van China's belangrijkste sectoren een kwakkelend beeld vertonen, wat het onzeker maakt of China dit jaar aan de economische groeidoelstelling van circa 5 procent kan voldoen.

De Aziatische beurzen zaten maandag niettemin in de lift. De beurs in Shanghai steeg tussentijds 0,7 procent. De Kospi in Seoul en de Japanse Nikkei gingen elk 0,1 procent omhoog.

In Amsterdam kan veevoerbedrijf ForFarmers in beweging komen na het nieuws over een overname van het bedrijf Van Triest Veevoeders dat is gespecialiseerd in het verhandelen van reststromen. De twee bedrijven hebben daarover een overeenkomst gesloten. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet de overname nog goedkeuren. Daarnaast meldde noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo de overname van de noten- en gedroogde vruchtentak van Caldic. Hoeveel geld met beide deals is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.

Meer uit Financieel

Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

6 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

6 uur geleden
Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

8 uur geleden
Rechter blokkeert oliewinning in grootste olieveld van Duitsland

KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.

9 uur geleden
Toezichthouder wil opheldering Odido over lang bewaren data

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.

10 uur geleden
Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

BRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.

10 uur geleden
Chipbedrijven trekken AEX omlaag na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.

11 uur geleden