Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere opening beurzen verwacht, cijfers Fastned en InPost

Hogere opening beurzen verwacht, cijfers Fastned en InPost

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken donderdag hoger te openen. Daarmee zou de Amsterdamse AEX-index het record nog verder aanscherpen. De stemming wordt gesteund door de winsten op Wall Street. Op het Damrak kwamen de aanbieder van postkluisjes InPost en de exploitant van snellaadstations Fastned met cijfers. Het is de laatste handelsdag van deze week, want op Goede Vrijdag zijn de Europese en Amerikaanse aandelenmarkten dicht.

De AEX sloot woensdag licht hoger op 879,10 punten. Daarmee zette de hoofdgraadmeter zijn recordopmars verder door. In New York werden winsten tot 1,2 procent op de koersenborden gezet.

De Nikkei in Tokio daalde donderdag 1,5 procent. Dat kwam vooral doordat veel grote bedrijven in de Japanse hoofdindex ex-dividend noteerden. Dat betekent dat die aandelen geen recht meer bieden op het dividend over de afgelopen periode, wat meestal voor koersdruk zorgt. Het ging bijvoorbeeld om autoconcern Toyota (min 1,2 procent) en de grote bank Mitsubishi UFJ Financial Group (min 2,3 procent).

Positief bedrijfsresultaat

De Kospi in Seoul zakte 0,3 procent. De Hang Seng-index in Hongkong, de Australische All Ordinaries en de beurs in Shanghai wonnen tot 1,1 procent.

Fastned maakte bekend opnieuw hard te zijn gegroeid vorig jaar en dat voor het eerst een positief bedrijfsresultaat werd behaald. Het bedrijf zei ook dat het verkoopvolume is verdubbeld naar een recordhoogte. Fastned is genoteerd bij de kleinere fondsen op Beursplein 5.

Sterke handelsvolumes

InPost verklaarde dat het pakketvolume in 2023 met 20 procent is gestegen tot 892 miljoen pakketjes en dat ook in het eerste kwartaal van dit jaar de handelsvolumes sterk waren. Het Poolse bedrijf heeft een notering in de MidKap.

Op macro-economisch gebied zijn er gegevens over onder meer de Duitse winkelverkopen, de Amerikaanse uitkeringsaanvragen en een nieuwe raming over de groei van de Amerikaanse economie in het vierde kwartaal.

De euro noteerde donderdagochtend op 1,0816 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 81,76 dollar en Brentolie werd 0,4 procent duurder op 86,41 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hackers stalen vorig jaar voor miljarden aan cryptomunten

DEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.

30 minuten geleden
Pakketbezorger DPD bezorgt ook zondag om achterstand in te halen

OIRSCHOT (ANP) - Ook pakketbezorger DPD ondervindt hinder van het winterse weer. De opgelopen achterstand is niet meteen verdwenen als de sneeuw weg is, zo waarschuwt een woordvoerder. Een extra bezorging op zondag moet dat wel versnellen.

42 minuten geleden
Duitse werkloosheid naar hoogste niveau in 15 jaar

NÜRNBERG (ANP/DPA) - De Duitse werkloosheid is in december gestegen naar het hoogste niveau in vijftien jaar. Volgens het Bundesagentur für Arbeit (BA) in Nürnberg zaten er 2,9 miljoen Duitsers werkloos thuis. Dat waren er 23.000 meer dan in de voorgaande maand.

49 minuten geleden
Meer schademeldingen bij verzekeraars door winterse weer

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.

1 uur geleden
Eindhoven Airport waarschuwt ook voor vluchtuitval door sneeuw

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.

1 uur geleden
Vertraging bezorging PostNL verschilt woensdag sterk per regio

DEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.

1 uur geleden
Chatbot Grok genereert duizenden seksueel getinte beelden per uur

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.

2 uur geleden