Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere opening beurzen verwacht, cijfers Fastned en InPost

Hogere opening beurzen verwacht, cijfers Fastned en InPost

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken donderdag hoger te openen. Daarmee zou de Amsterdamse AEX-index het record nog verder aanscherpen. De stemming wordt gesteund door de winsten op Wall Street. Op het Damrak kwamen de aanbieder van postkluisjes InPost en de exploitant van snellaadstations Fastned met cijfers. Het is de laatste handelsdag van deze week, want op Goede Vrijdag zijn de Europese en Amerikaanse aandelenmarkten dicht.

De AEX sloot woensdag licht hoger op 879,10 punten. Daarmee zette de hoofdgraadmeter zijn recordopmars verder door. In New York werden winsten tot 1,2 procent op de koersenborden gezet.

De Nikkei in Tokio daalde donderdag 1,5 procent. Dat kwam vooral doordat veel grote bedrijven in de Japanse hoofdindex ex-dividend noteerden. Dat betekent dat die aandelen geen recht meer bieden op het dividend over de afgelopen periode, wat meestal voor koersdruk zorgt. Het ging bijvoorbeeld om autoconcern Toyota (min 1,2 procent) en de grote bank Mitsubishi UFJ Financial Group (min 2,3 procent).

Positief bedrijfsresultaat

De Kospi in Seoul zakte 0,3 procent. De Hang Seng-index in Hongkong, de Australische All Ordinaries en de beurs in Shanghai wonnen tot 1,1 procent.

Fastned maakte bekend opnieuw hard te zijn gegroeid vorig jaar en dat voor het eerst een positief bedrijfsresultaat werd behaald. Het bedrijf zei ook dat het verkoopvolume is verdubbeld naar een recordhoogte. Fastned is genoteerd bij de kleinere fondsen op Beursplein 5.

Sterke handelsvolumes

InPost verklaarde dat het pakketvolume in 2023 met 20 procent is gestegen tot 892 miljoen pakketjes en dat ook in het eerste kwartaal van dit jaar de handelsvolumes sterk waren. Het Poolse bedrijf heeft een notering in de MidKap.

Op macro-economisch gebied zijn er gegevens over onder meer de Duitse winkelverkopen, de Amerikaanse uitkeringsaanvragen en een nieuwe raming over de groei van de Amerikaanse economie in het vierde kwartaal.

De euro noteerde donderdagochtend op 1,0816 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 81,76 dollar en Brentolie werd 0,4 procent duurder op 86,41 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op beurzen New York, Oracle hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.

49 minuten geleden
Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

4 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

5 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

5 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

5 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

5 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

5 uur geleden