Hogere omzet Walmart, ziet wel druk op consument door inflatie
BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse supermarktconcern Walmart heeft in het afgelopen kwartaal de omzet verhoogd. Het grootste winkelbedrijf van de Verenigde Staten zegt wel dat er meer druk is op consumenten door de inflatie en gestegen rente.
De totale omzet bedroeg 160,8 miljard dollar, wat ruim 5 procent meer is dan een jaar eerder. Daarbij werd een nettowinst in de boeken gezet van 453 miljoen dollar. Naast levensmiddelen verkoopt Walmart ook producten als kleding, speelgoed en elektronica. Het bedrijf is ook buiten de Amerikaanse thuismarkt actief.
Volgens financieel bestuurder John David Rainey was er aan het einde van oktober wel zwakte bij de verkoop. Net als andere winkelketens kijkt Walmart nu uit naar het belangrijke feestdagenseizoen met koopjesfestijn Black Friday en de kerst. Walmart wil dan vooral met kortingsacties mensen naar zijn winkels lokken.
De onderneming in het in de staat Arkansas gevestigde Bentonville stelde de verwachting voor de winst per aandeel in het gehele boekjaar iets naar boven bij. Walmart behoort tot de grootste werkgevers in de VS met een personeelsbestand van bijna 1,6 miljoen mensen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Odido-klanten hebben in het laatste kwartaal van vorig jaar meer mobiele data verbruikt dan die van concurrenten KPN en VodafoneZiggo samen. Dit komt door een relatief nieuw product van Odido, waardoor het verbruik voor rekening komt van de categorie mobiele data in plaats van vast internet. Odido en KPN zijn qua aantal klanten gezamenlijk marktleider op de mobiele markt, VodafoneZiggo is iets kleiner. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Telecommonitor.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Heijmans gaat een nieuw studentencomplex bouwen in Utrecht in opdracht van woningcorporatie SSH. De bouw begint volgend jaar en moet in 2029 zijn afgerond. Met de opdracht is zo'n 47 miljoen euro gemoeid. Het nieuwe complex, Ginkgo genaamd, gaat bestaan uit 44 studentenhuizen en biedt woonruimte aan 483 studenten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever heeft een vacaturestop ingesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De gevechten en economische gevolgen daarvan, zoals hoge olie- en gasprijzen, zorgen volgens het concern achter Dove en Rexona voor veel onzekerheid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever is in vergevorderde gesprekken over een deal rond zijn divisie voor voedingsmiddelen met zijn Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigt het bedrijf achter Knorr, Hellmann's en Calvé na berichtgeving van The Wall Street Journal. Mogelijk kondigen de bedrijven dinsdag al een overeenkomst aan, maar dit is volgens Unilever niet zeker.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse chocoladeproducenten Hands Off en Chocolatemakers gaan samen verder als The Chocolate Impact Group. Samen willen ze hun omzet in 2030 ruim verdubbelen tot 20 miljoen euro.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de Nederlandse pomp zijn dinsdag licht gestegen en blijven daarmee op recordniveaus. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 nu 2,585 euro per liter en die voor diesel is gemiddeld 2,706 euro per liter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in maart 2,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee gestegen ten opzichte van de 2,4 procent in februari.
2 uur geleden