Hogere omzet Walmart, ziet wel druk op consument door inflatie
BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse supermarktconcern Walmart heeft in het afgelopen kwartaal de omzet verhoogd. Het grootste winkelbedrijf van de Verenigde Staten zegt wel dat er meer druk is op consumenten door de inflatie en gestegen rente.
De totale omzet bedroeg 160,8 miljard dollar, wat ruim 5 procent meer is dan een jaar eerder. Daarbij werd een nettowinst in de boeken gezet van 453 miljoen dollar. Naast levensmiddelen verkoopt Walmart ook producten als kleding, speelgoed en elektronica. Het bedrijf is ook buiten de Amerikaanse thuismarkt actief.
Volgens financieel bestuurder John David Rainey was er aan het einde van oktober wel zwakte bij de verkoop. Net als andere winkelketens kijkt Walmart nu uit naar het belangrijke feestdagenseizoen met koopjesfestijn Black Friday en de kerst. Walmart wil dan vooral met kortingsacties mensen naar zijn winkels lokken.
De onderneming in het in de staat Arkansas gevestigde Bentonville stelde de verwachting voor de winst per aandeel in het gehele boekjaar iets naar boven bij. Walmart behoort tot de grootste werkgevers in de VS met een personeelsbestand van bijna 1,6 miljoen mensen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
4 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
6 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiƫn heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
14 uur geleden