Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere omzet Walmart, ziet wel druk op consument door inflatie

Hogere omzet Walmart, ziet wel druk op consument door inflatie

BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse supermarktconcern Walmart heeft in het afgelopen kwartaal de omzet verhoogd. Het grootste winkelbedrijf van de Verenigde Staten zegt wel dat er meer druk is op consumenten door de inflatie en gestegen rente.

De totale omzet bedroeg 160,8 miljard dollar, wat ruim 5 procent meer is dan een jaar eerder. Daarbij werd een nettowinst in de boeken gezet van 453 miljoen dollar. Naast levensmiddelen verkoopt Walmart ook producten als kleding, speelgoed en elektronica. Het bedrijf is ook buiten de Amerikaanse thuismarkt actief.

Volgens financieel bestuurder John David Rainey was er aan het einde van oktober wel zwakte bij de verkoop. Net als andere winkelketens kijkt Walmart nu uit naar het belangrijke feestdagenseizoen met koopjesfestijn Black Friday en de kerst. Walmart wil dan vooral met kortingsacties mensen naar zijn winkels lokken.

De onderneming in het in de staat Arkansas gevestigde Bentonville stelde de verwachting voor de winst per aandeel in het gehele boekjaar iets naar boven bij. Walmart behoort tot de grootste werkgevers in de VS met een personeelsbestand van bijna 1,6 miljoen mensen.

Meer uit Financieel

Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

2 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

3 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

4 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

5 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

6 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

7 uur geleden