Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere omzet voor moederbedrijf MediaMarkt

Hogere omzet voor moederbedrijf MediaMarkt

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse winkelconcern Ceconomy, moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald. Een jaar eerder had de onderneming nog last van de lockdowns tegen het coronavirus, met bijvoorbeeld winkelsluitingen en andere beperkingen. Ceconomy zegt dat de verkoop inmiddels hoger ligt dan voor de uitbraak van de pandemie.

De omzet in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar ging met bijna 19 procent omhoog in vergelijking met een jaar eerder tot 5 miljard euro. Daarbij nam de onlineverkoop met ruim een kwart toe. Dat is wel minder sterk dan de plus van 49 procent een jaar geleden toen vanwege corona mensen vaker via het internet spullen bestelden. De onlineverkoop is wel bijna dubbel zo hoog als voor de coronacrisis, zegt het bedrijf uit Düsseldorf.

In een toelichting stelt topman Karsten Wildberger dat de detailhandel weer aan het normaliseren is na de coronacrisis. Financieel directeur Florian Wieser voegt toe dat het nog moeilijk is om in te schatten wat de impact van de oorlog in Oekraïne en andere externe factoren zal zijn op het bedrijf. Mogelijk kunnen consumenten door de hoge inflatie meer de hand op de knip gaan houden, wat de verkoop van Ceconomy raakt.

Meer uit Financieel

Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort door hamsteringen in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

38 minuten geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

3 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

5 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

15 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

16 uur geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

18 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

19 uur geleden