Hogere omzet en winst voor moederbedrijf Zara en Bershka
MADRID (ANP) - Het Spaanse kledingconcern Inditex heeft over de eerste negen maanden van dit jaar een hogere omzet en winst in de boeken gezet dan een jaar eerder. Het moederbedrijf van winkelketens als Zara, Bershka en Pull & Bear zag de verkopen duidelijk stijgen ondanks de zorgen bij consumenten over de hoge inflatie en afzwakkende koopkracht.
De omzet in de eerste negen maanden klom met 19 procent tot ruim 23 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. Volgens Inditex was in alle regio's een groei van de verkopen te zien, ook geholpen door de opening van nieuwe winkels. Het concern telt nu wereldwijd 6307 winkels. De onderneming zegt dat de herfst- en wintercollecties goed werden ontvangen door klanten. Ook online werd meer verkocht.
De nettowinst nam met 24 procent toe tot 3,1 miljard euro. Om de winstgevendheid te stutten heeft Inditex zijn verkoopprijzen in veel markten verhoogd. Het bedrijf heeft net als veel andere ondernemingen te kampen met hogere kosten voor bijvoorbeeld grondstoffen, energie en transport.
Topman Óscar García Maceiras zegt in een toelichting dat de resultaten de kracht van Inditex aantonen in de huidige uitdagende marktomstandigheden. Het concern zegt nog steeds goede groeimogelijkheden te zien.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
18 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geleden