Hogere omzet auto- en motorbranche
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse auto- en motorbranche heeft de omzet in het derde kwartaal met ruim 5 procent zien stijgen in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Volgens het statistiekbureau ging in alle deelbranches de omzet omhoog. Uitschieter was de tak voor zware bedrijfsauto’s, waar de omzet met bijna 10 procent toenam. Andere branches zijn bijvoorbeeld gespecialiseerde autoreparatiebedrijven, importeurs van nieuwe personenauto's en handelaren in auto-onderdelen.
Het CBS stelde verder dat het ondernemersvertrouwen in de auto- en motorbranche aan het begin van het vierde kwartaal iets is verbeterd, maar nog wel negatief blijft. Verder nam het aantal openstaande vacatures in de sector af en daalde het aantal ondernemers dat last heeft van personeelstekorten.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in de eurozone blijven waarschijnlijk langer op een hoog niveau, zelfs als de oorlog in het Midden-Oosten snel voorbij is. Dat heeft de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel zaterdag gezegd in een interview met radiozender Deutschlandfunk.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid wil dat er veel meer elektrisch aangedreven zware vrachtwagens op de markt worden gebracht. Het ministerie van Transport presenteerde zaterdag een doelstelling dat 40 procent van de nieuwe trucks die in 2030 op de markt komen elektrisch is. Het zou dan gaan om een vloot van meer dan 1,6 miljoen elektrisch aangedreven heavy-duty trucks.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en JPMorgan Chase versoepelen tijdelijk de regels rond thuiswerken van personeel in verband met het WK voetbal dat deels in de Verenigde Staten wordt gehouden. Werknemers kunnen namelijk veel hinder ondervinden om op het werk te komen door drukte in het openbaar vervoer op speeldagen in het New York New Jersey Stadium, aldus zakenkrant Financial Times. Zij mogen op die dagen dan thuiswerken van de banken.
9 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft kritiek op de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) tegen de hoge inflatie in de eurozone. Volgens Tajani is "niemand gebaat" bij een hogere rente omdat daardoor de leenkosten voor huishoudens en bedrijven stijgen en de economie wordt afgeremd.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is akkoord met de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt het ministerie in een verklaring.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft via zijn antitrustafdeling akkoord gegeven voor de geplande miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt Politico op basis van ingewijden. De goedkeuring maakt volgens de nieuwssite de weg vrij voor de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns om samen te gaan.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX is de eerste handelsdag op de aandelenbeurs in New York hoger geëindigd. Het aandeel steeg vrijdag ruim 19 procent tot bijna 161 dollar, tegen een introductieprijs van 135 dollar per aandeel. De beursgang van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was de grootste ooit, waarbij het bedrijf 75 miljard dollar ophaalde.
20 uur geleden